חנה איסלר - פובליציסטית

חנה איסלר - פובליציסטית

פשעי הרווחה והפסיכיאטריה - שקר הסכיזופרניה - המאמר שקר הסכיזופרניה , חנה איסלר , נובמבר 2009 - במחקר שפורסם בכתב העת המפורסם Nature, הגיעו למסקנה כי לא נמצאה התרופה היעילה ל"מחלת" הסכיזופרניה. כעת מתחילים לחפש את התרופה שתתאים למחלה ובינתיים, מנסים על החולים מכל הבא ליד

קלחת השסעת ..

ניסו עליו הכל - האזרח נתן אייבושיץ - ניסו עליו הכל - האזרח נתן אייבושיץ, כתבתה של חנה אנה איסלר, דצמבר 2009 - נתן אייבושיץ פנה אלי בעקבות הכתבה שהתפרסמה בעיתון "זמן חדרה", בה אני מצוטטת כפעילה חברתית, חברת אומ"ץ, עמותת ע.ל.י.ה., שמתרכזת בבעיות המערכת הפסיכיאטרית, ושמח לדעת שאני בלוגרית ב- News1 .

ביקש מאד להיחשף בשמו המלא נתן אייבושיץ, ונתן לי יפוי כח בכתב לחשוף את סיפורו - למען יראו וילמדו לנהוג בחמלה וביושר עם מי שנמצא במצוקה גדולה, ולא כפי שנהגו בו בבית החולים שער מנשה.

ניסויים בהרשאה - בית חולים שער מנשה , חנה איסלר , פובליציסטית , דצמבר 2009 , לפני כחודש, פנה אלי לירן טטרו, כתב מקומון "זמן חדרה" מעריב, לחוות את דעתי על עניין הניסויים "ברישיון" הנערכים בבית החולים הפסיכיאטרי - שער מנשה.מסתבר, שוועדת אתיקה של בית החולים התכנסה לאחרונה, והחליטה לאשר ולערוך ניסויים בתרופות על חולים המאושפזים בכפייה, כביכול בהסכמת החולים ובני משפחותיהם.

פתיחה למונולוג - רק כדור אחד - 9 מ"מ , חנה איסלר , נובמבר 2009 , - נתינת מרשמים פסיכיאטריים בגין קשיים נפשיים זמניים/כרוניים הפכה להפקר - המרשמים ניתנים בקלות ראש מזעזעת, גם ע"י רופאי משפחה; לא ניתנות אזהרות לגבי הסיכון שבתרופות; לא מגלים לנו שמדיכאון ניתן לצאת גם ללא מרשם תרופתי, ועוד מחדלים נוספים * מרשמים ה"חורגים ממסלול השפיות"

פשעי הרווחה והפסיכיאטריה - חלק ב - מונולוג של נערה נמלטת , חנה איסלר , אוקטובר 2009 - לאחר שאושפזה בכפייה ב"הדרכת הילד", מחלקה פסיכיאטרית סגורה לילדים בביה"ח בנהריה ובפנימייה האנתרופוסופית בהרדוף, והבינה כי לא תוכל לשחרר עצמה מכבליהם אלא על-ידי מנוסה, הצליחה הנערה לצאת אל החופש

עתה, כל שנותר, הוא השאלות המתמיהות על רמיסת זכויות האדם והילד בישראל ... [המשך למונולוג הנערה הנמלטת מפנימיית הרווחה, פנימיית טוביה בהרדוף, זאת לאחר שאושפזה שלא-מרצונה במחלקה פסיכיאטרית סגורה לילדים בבית החולים הממשלתי בנהריה].

פשעי הרווחה והפסיכיאטריה - חלק א - מונולוג של נערה נמלטת , חנה איסלר , אוקטובר 2009 - היא פנתה ליועצת בבית הספר לאחר שנתקלה בקשיים חברתיים. מאז סבלה מייסורים: תרופות בקשירה, אלימות ופנימיות מבודדות. במאמר זה מדובר במחלקה פסיכיאטרית סגורה לילדים בבית החולים הממשלתי בנהריה, והמחלקה "הנסתרת" שמאחורי בית החולים הנקראת "הדרכת הילד" ובשלוחה שלה, פנימיית טוביה, האנתרופוסופית, בהרדוף. לשם נשלחים הילדים להשלמת ה"טיפול" או שחוזרים חזרה ל"הדרכת הילד".

על פחד וייאוש - מונולוג של אישה מתוך מחלקה סגורה ואטומה , חנה איסלר , ספטמבר 2009 - היא לא שיתפה את משפחתה בהתמכרותה לכדורים, החליטה כי נמאס לה מתחושת ה"באסה" שאלו מביאים עליה וזרקה אותם לפח. התאשפזה מרצונה במוסד לחולי נפש ונ-ח-ר-ד-ה

סיפורה של מאושפזת ב"קן הקוקיה"