Урок 20.12.2021


  • Виконай вправу "Знайди власника речей".

  • Важко уявити собі Різдво без прекрасного фільму «Ніч перед Різдвом». Як і в будь-яких кінострічках, тут були свої таємниці і цікаві подробиці.

Факти про найпопулярнішу екранізацію твору Гоголя 1961 року.

Акторка, що грала Солоху, була досить молодою і її гримували, щоб вона виглядала старшою. А незадовго до зйомок фільму акторка потрапила в лікарню зі зламаним носом. Режисер Олександр Роу хоч і співпереживав одній з головних героїнь і відвідував її в лікарні, проте з радістю потирав руки: тепер у його Солохи був справжній відьмин ніс!

Найбільше трюків повинен був виконувати чорт. Для зйомок сцен з польотами запросили дублера, але він вже на перших дублях отримав травму. Тож Георгію Мілляру, що виконував роль чорта, довелося виконувати всі трюки самому.

Серед п'яти тисяч кандидаток на роль Оксани вибрали студентку другого курсу студії при театрі імені Івана Франка Люду Мизнікову. Після цього акторка більше не зіграла жодної яскравої ролі.

Знімати стрічку спочатку хотіли на Україні в реальному селі Диканька, що на Полтавщині. Але настав березень. Сніг в теплій Україні розтанув, тому вся знімальна група переїхала на Кольський півострів, в місто Кіровськ. На його околицях декоратори швидко звели невеличке селище — поставили мазанки та церкву.

Роу не дозволив російським акторам співати українських різдвяних пісень, тому колядники тільки відкривали рота. Український хор записали на плівку, яка звучала з машин, що стояли за кадром.

Перший перегляд стрічки Роу влаштував для жителів селища, де проходили зйомки. На глядачів чекав сюрприз: біля входу на них чекали актори, які поперевдягалися в чортів та кидали в гостей сніжками.

Олександр Роу був не першим, хто задумав екранізацію Гоголя — першим був Владислав Старевич. І він впорався з цим блискуче. Його кінострічка увійшла в тридцятку найкращих фільмів світу! Перша екранізація Гоголівської “Ночі перед Різдвом” відбулася 1913 року.