Урок 06.02.2023

Тема уроку: Петро Попельський і Евеліна

Шосте  лютого

Класна  робота

Єдина дочка панів Яскульських, сусідів Попельських , майже одноліток сліпого хлопця.  Невелика дівчинка, з довгою русою косою й голубими очима, що вражала всіх при першому ж знайомстві якоюсь дивною солідністю, розлитою в усій її постаті. Здавалося, спокійність пізнього кохання батьків позначилася в характері доньки цією недитячою розсудливістю, плавним спокоєм рухів, задумливістю і глибиною голубих очей. Вона ніколи не соромилася сторонніх, не цуралася знайомства з дітьми і брала участь в їхніх іграх. Та все це робилося з такою щирою поблажливістю, мовби для неї самої воно було зовсім не потрібне. Справді, вона чудово задовольнялася своїм власним товариством, гуляючи, збираючи квіти, розмовляючи із своєю лялькою, і все це з виглядом такої солідності, що іноді здавалося, ніби перед вами не дитина, а малесенька доросла жінка. 

Ця дружба міцніла дедалі більше, бувши цілком взаємною. Якщо Евеліна вносила в їх взаємини свій спокій, свою тиху радість, розкривала перед сліпим нові відтінки навколишнього життя, то й він, у свою чергу, давав їй... своє горе. Здавалося, перше знайомство з ним заподіяло чуйному серцю маленької жінки криваву рану: вийміть із рани кинджал, який завдав удару, і вона спливе кров'ю. Вперше познайомившись на пагорбку в степу із сліпим хлопцем, маленька жінка відчула гостре страждання співчуття, і тепер його присутність ставала для неї чимраз потрібнішою. В розлуці з ним рана ніби розкривалася знову, біль оживав, і вона поривалась до свого маленького друга, щоб безнастанним піклуванням вгамувати своє власне страждання. 

Невдале знайомстводруге побачення – пекучий біль обох дітей – Петрик та Евеліна стають друзями – сумісне навчання – визначення дівчиною свого призначення – побачення біля старого млину та взаємне визнання у коханні – сумніви Петра внаслідок відвідування монастирської дзвіниці – готовність зректися кохання, щоб не прирікати дівчину на страждання – самовипробування Петра у мандрах зі сліпими жебраками – одруження – народження дитини – блискучий дебют музиканта –завжди разом.

*Сенкан — це вірш, що складається з п’яти рядків. Слово ”сенкан” походить від французького слова ”п’ять” і позначає вірш у п’ять рядків.Сенкан має таку будову: 1 рядок: Тема (іменник).2 рядок: Опис (два прикметники).3 рядок:  Дія (три дієслова слова).4 рядок: Ставлення (фраза – чотири слова).5 рядок:  Синонім до слова в першому рядку - іменник ( одне слово). 
  • Сфотографуй письмові роботи за урок та надішли вчителю якісні фото.