Урок 19.10.2020

Вітаю!

Тема уроку: Виразне читання вступу до поеми «Руслан і Людмила». Система образів. Автор

  • Зроби в зошиті запис:

Дев'ятнадцяте жовтня

Класна робота

  • Запиши тему уроку (словосполучення "тема уроку" записувати не потрібно!).

  • Це цікаво!

Олександр Пушкін розпочав поему «Руслан і Людмила» 1817 pоку, коли навчався ще в Ліцеї, а завершив 1820 року в Петербурзі. Того ж року поема з'явилася в російських журналах, одразу зробивши ім'я автора знаменитим. Він послав твір видатному письменнику того часу — Василю Жуковському, якого вважав своїм учителем. Після виходу поеми В. Жуковський щиро зрадів успіхам юного поета й подарував йому свій портрет із написом: « Переможцю-учневі від переможеного вчителя». До другого видання поеми (вийшло друком 1828 року) митець спеціально написав вступ, навіяний розповідями няні, Орини Родіонівни, у Михайлівському.
  • Виконай вправи:

"Руслан і Людмила".

*Вкажи героїв уривку. Натискай на булавку, обирай персонажа твору. Щоб перевірити правильність вибору, натисни на знак галочки в правому нижньому куті сторінки.

"Логічні пари"

*Поєднай пари слів: образ і його характеристику. В разі правильної відповіді пари зникатимуть.
  • Випиши в зошит всіх персонажів "Вступу до поеми "Руслан і Людмила".

  • Зверни увагу на образ автора (оповідача) у "Вступі". Він з'являється наприкінці:

І я там був, і мед я пив;

Край моря бачив дуб зелений;

Під ним сидів, і кіт учений

Своїх казок мене учив.

Одну згадав я: добрі люди,

Нехай для вас ця казка буде.

  • Цікаво!

У цій частині "Вступу" велику роль відіграє кома, яка стоїть після слів "під ним сидів". Вона вказує на те, що саме автор (оповідач) сидів під деревом, а не "кіт учений". Тому в цьому місті потрібно обов'язково робити паузу:

Під ним сидів, (ПАУЗА) і кіт учений

Своїх казок мене учив.

  • Вивчи напам'ять "Вступ до поеми "Руслан і Людмила". Можна вивчити в перекладі - українською мовою, а можна - мовою оригіналу - російською мовою, якщо вірш вивчено, то повтори його.

*Розповісти вчителеві вірш можна буде при зустрічі в школі. Якщо в тебе виникне бажання зробити відеозапис твоєї розповіді, то бажано розповідати із заплющеними очима. Я думаю, що ти розумієш чому!*У відповідне поле введи свої прізвище та ім'я. Натисни на напис "Приєднатися". Читай запитання і натискай на відповідь, яку ти вважаєш правильною. Не поспішай, чекай, поки з'явиться напис "Відповідь зараховано". У лівому куті зверху сторінки ти можеш побачити кількість запитань в тесті. Пройшовши тест, можеш переглянути свої результати. ЗВЕРНИ УВАГУ! В деяких тестах можливі декілька правильних відповідей. Їх ти розпізнаєш за невеличкими квадратиками на картках з відповідями.
  • Сфотографуй свої письмові роботи за урок.

  • Надіслати роботи вчителеві можна декількома способами:

  1. Прикріпити фото до електронного листа, обов'язково вказавши свої прізвище та ім'я.

*Електронна адреса вчителя: rudenkocv73@gmail.com
  1. Розмістити зображення роботи на дошці PADLET, написати свої прізвище та ім'я.

*Прочитай інструкцію "Як працювати з дошкою PADLET".