Keresőmarketing

Honlapot a Google TOP10-be!

Szeretné honlapját előbbre juttatni a keresőtalálatok között? Forduljon szakemberhez!

Ezt a weboldalt Ön azért találta meg, mert szakszerű optimalizálással a Google-találatok élmezőnyébe juttattam. Megtehetem ezt az Ön honlapjával is!  Keressen > levélben! < katt!

Írjon akkor is, ha linket, logót, bannert, reklámszöveget, hirdetést, képet, esetleg szakmai tárgyú leírást vagy PR cikket szeretne elhelyezni oldalamon, amelyet nemcsak Ön talált meg, hanem ugyanígy sokan mások is!

Exkluzív ajánlat: Pontokba foglalva a keresőmarketing specialista tanácsai: 33 SEO-tipp ingyen

Mi a keresőmarketing?

SEM jelentése. A keresőmarketing tevékenység az egyéb marketinges munkáktól lényegében abban tér el, hogy a szakember ez esetben végső soron a keresőtalálati listák befolyásolásával ér el üzleti eredményeket. Persze addig nagyon hosszú út vezet, amíg azokat a fránya listákat valóban képes befolyásolni és megbízója érdekeinek megfelelően alkalmazni piacszerzésben, partneri kapcsolat szerzésében, az ügyfélkör szélesítésében. A wikipédia szerint egyébként a keresőmarketing (angolul Search Engine Marketing, SEM) az online marketing azon speciális ágazata, amely az elérni kívánt célokat szolgáló weboldal láthatóságát kívánja növelni a keresők találati oldalain. Ide sorolja a keresőoptimalizálást és a fizetett Google-hirdetéseket

Ezen a honlapon érdeklődésünk középpontjában a két szó közül - kereső és marketing - főleg az előbbi áll, és a honlap láthatóvá tételének nem-fizetett módjával, a keresőmarketingnek egyetlen, ám talán legfontosabb ágával, a keresőoptimalizálással foglalkozunk.

Ám az oldal címében szereplő fogalomra mégis adunk egy saját meghatározást:

A keresőmarketing BDK-féle meghatározása:

A keresőmarketing - SEM - tartalma mint cél a keresőprogramok találati listáinak felhasználása és befolyásolása révén hat a kereslet-kínálat piaci viszonyaira. Legfőbb összetevője a keresőoptimalizálás, továbbá a fizetett találatok, a keresőkben megjelenő hirdetett hivatkozások és reklámok alkalmazása, az üzleti jellegű linkmarketing és linkbuilding, valamint a keresési eredményekre épülő mindenfajta online tevékenység.

  Voltaképp nagyon egyszerű:

Hogy mitől zseniális egy honlap tartalma, azt még nem tudom, de pedzegetem. De azt, hogyan kell tökéletesen keresőbaráttá tenni, nyolc év alatt megtanultam. Arra pedig az utóbbi időben dolgoztam ki jól működő módszert, milyen linképítő eljárás a leghatékonyabb azóta, hogy a Google megszigorította a játékszabályokat.

1. A zseniális honlapon nagyjából azt értem, hogy

2. A keresőbarát honlappal szembeni elvárások

A Google legalább 200 kritérium alapján vizsgálja vizsgálja a honlapok szerkezetét és tartalmuk formai jegyeit. Ezeknek a feléről fogalmunk sincs. A másik felének jó részéről is inkább csak sejtéseink vannak. Összesen kb. 45-50 kritériumról tudható (ezeket vagy a cég maga közölte vagy az optimalizálást végző szakemberek tapasztalata alapján kerültek ebbe a csoportba), hogy ezek érvényesülése jó pont a Nagy Keresőnél. Ám a gyakorlatban ennyi szempontra tekintettel lenni szinte lehetetlen, sőt, alighanem fölösleges is, mert a láthatóan túloptimalizált honlap mindig gyanús. Így aztán végső soron kb. 20.25 elvárást érdemes figyelembe venni a weboldalak építésekor. De ha ezekből a 7-8 nagyon fontos és még ugyanennyi tetszőlegesen a kevésbé fontosak közül, akkor már akár keresőbarátnak is tekinthetjük az oldalt. Itt elmondanám, hogy a hozzám forduló ügyfelek weboldalain olykor csupán 2-3, jó esetben 4-5 kritérium érvényesülését tapasztalom. Ezekkel aztán van még munka bőven

3. A linképítés speciális módszere

2012-től kezdve a Google igen erősen fellép az ingyenes keresőmarketingben korábban vidáman használható egyes módszerek ellen. Két okból is. Az egyik önző üzleti érdek: a cég számára kedvezőbb, ha fizetett marketinget vesznek igénybe, azaz AdWords hirdetések után tejelnek Gugli őméltóságának. A másik szakmai: ha céljuk az, hogy a keresések eredménye minél minőségibb találatokat adjon, ki kell szűrniük azokat a gyenge, tartalmatlan, gagyi, rosszul felépített szájtokat, amelyek csupán az nagyon erős külső optimalizálás révén kerültek élre. Háborút hirdettek tehát az esztelen linkelések ellen. Aminek persze civil áldozatai is lettek: a rossz linkprofil miatt értékes oldalak is alábbsorolódtak, de tény, hogy a webszemét ennél sokkal nagyobb arányban tűnt el a listák éléről.

Magam kezdettől fogva elég sajátosan végeztem a linképítő munkát. Nem használtam linkkatalógusokat, nem építettem linkpiramist és körkörös ciklusokat, nem operáltam szatellit oldalakkal. Kreatív keresőoptimalizálást végeztem, de persze kulcsszavas hivatkozásokkal bőven operáltam és hivatkoztam a céloldalra olyan helyekről is, amelyek semmilyen összefüggésben sem voltak az adott kulcsszóval. Ez viszont a Gugli nagy 2013-as paradigmaváltása után már nem bizonyult eléggé hatékonynak. Kidolgoztam hát egy új módszert, az organikus keresőoptimalizálás és diszperzív linképítés módszerét. Ha ezeket a kifejezéseket beütöd a keresőbe, megtudod, mi is a lényegük.  

Eljárásomról, amely az Arvisura összefoglaló nevet kapta, sokat írtam már különböző szakmai oldalaimon:

Legfrissebb hírek a honlapoptimalizálás és a seo keresőmarketing világából:

/ Segédoldal aktuális SEO-munkáimhoz

Lásd még: Google keresőmarketing

  2015: Tömeges SMS küldés

Szöveges üzenetek küldésére szolgáló Gateway típusú online rendszer felhő-szerver háttérrel. Kampány és marketing mobil üzenetküldéssel.

2016: Télikertek

 Csavaros Salgó polc

Használt raktári berendezés eladó! Fém polcok nagy választékban budapesti webáruházból, csavarmentes és csavarozható mobil polcrendszer nagy teherbírással

 

 

 

 Az Ön hirdetésének a helye

SEO  blogok

 

 

Egy korábbi keresőmarketingprojektem:

Meghatározás: Mi a transzferár?

A gazdasági ügyletekben a termék vagy szolgáltatás árát a piac alakítja ki, ennek során a független felek között létrejön a piaci ár, mely mindig változó, ezt hívjuk szokásos piaci árnak.

Vannak azonban olyan ügyletek, amelynek a szereplői egymástól nem függetlenek. Ilyen esetben előfordulhat, hogy egymás között nem a piaci árat alkalmazzák, hanem annál magasabb vagy alacsonyabb értéken kereskednek egymással. Ezt nevezzük elszámolói árnak vagy transzferárnak.

Kik a nem független vállalkozások? Olyanok elsősorban, amelyek egymásban tulajdoni részesedéssel rendelkeznek. Nézzünk erre néhány példát:

A megfelelő tulajdonosi arány esetén ezeket a társaságokat kapcsolt vállalkozásoknak hívjuk. A kapcsolt vállalkozások közötti ügyleteknél az ár eltérhet a piaci ártól, például egy külföldi termelő cég a belföldi leányvállalatának 30%-os árengedménnyel értékesíti a terméket, amit a belföldi leánycég 100%-os áron ad tovább belföldön.Ilyen és hasonló eseteknél a két fél között alkalmazott árat hívjuk transzferárnak (angolul Transfer pricing). [Előfordul a transzfer-ár és transzfer ár írásmód is.] A transzferárakkal befolyásolni lehet a résztvevő cégek eredményét, ezáltal a keletkező fizetendő adó összegét is.

A nyilvántartás

A transzferár nyilvántartásra kötelezett adózók egy adott adóév utolsó napján a bevallás benyújtásáig kötelesek az e törvény felhatalmazása alapján kiadott miniszteri rendelet előírásai szerint rögzíteni a szokásos piaci árat, az annak meghatározásánál általa alkalmazott módszert, valamint az azt alátámasztó tényeket és körülményeket. A jogi szabályozás hatálya alá esnek a kisvállalkozásnak nem minősülő gazdasági társaságok, egyesülések, európai részvénytársaságok, szövetkezetek, európai szövetkezetek és külföldi vállalkozók (kivéve a közhasznú, kiemelkedően közhasznú non-profit gazdasági társaságokat, és azokat az adózókat, amelyekben az állam rendelkezik közvetlenül vagy közvetve többségi befolyással).

Az adózók a szokásos piaci ár meghatározásával összefüggő nyilvántartási kötelezettségének megsértése, illetve e nyilvántartással összefüggő iratmegőrzési kötelezettségek megsértése esetén nyilvántartásonként (összesített nyilvántartásonként) 2 millió forintig terjedő mulasztási bírsággal sújthatók. Az adóhatóság az utóbbi időben kiemelt figyelemmel végez transzferár-ellenőrzést.