Географія

Учитель Червяк Тетяна Миколаївна 

електронна пошта tetana56789@gmail.com,  вайбер +380637162267

02 травня 2024 року

Наймовірніше, нерозуміння законів природи та її "примхи" у вигляді стихійних лих спонукали первісних людей обожествляти її. Згодом розширення знань дещо змінило вірування людей. Більшість відмовилась від богів стихій, натомість релігія набула єдинобожного спрямування. З одного боку, важко повірити, що Всесвіт виник сам по собі, а з іншого - напевно людина все ж таки почувається досить слабкою й потребує захисту, спрямування, тому й вірить у вищу мудру силу.

Тема уроку: Релігійний склад населення світу та України.

Прочитайте у підручнику  § 57. 

Перегляньте презентацію до теми тут. 

🔎✍️Шукайте в інтернеті. За допомогою інтернет-джерел та додаткової літератури підготуйте презентацію про найвизначніші релігійні святині України (місця масового паломництва вірян, собори, монастирі тощо): православні, католицькі, ісламу, юдейські (за власним вибором).

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 



29 квітня 2024 року

Називайте будь-які національності та кілька асоціацій до кожної з них. Кожна нація має дуже різні особливості. Скажіть, будь ласка, що відбуватиметься у країні, якщо прискіпуватися до них? А що буде, якщо намагатися визначати "позитивні" національні риси та користуватися ними? Чи в існуванні держави може бути такий національний підхід?

Тема уроку: Етнічний склад населення України.

Прочитайте у підручнику  § 56. 

Перегляньте презентацію до теми тут. 

🔎Творче завдання. На сайті Державного комітету статистики України знайти дані про національний склад своєї області на період останнього перепису населення. (http://2001.ukrcensus.gov.ua/results/general/nationality/). Побудувати діаграму розподілу населення за національністю.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 



25 квітня 2024 року

Останніми роками ми, на жаль, стали свідками сумних подій, однією з причин яких є спекуляція на національному та мовному питанні. Зрозуміти безглуздість міжнаціональної нетерпимості допоможе нам науковий підхід до вивчення населення світу, наука етнографія та виховання толерантності в кожному з нас.

Тема уроку: Етноси і нації.

Прочитайте у підручнику  § 55

Перегляньте презентацію до теми тут. Запишіть у зошит визначення термінів: етнос, нація.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 


22 квітня 2024 року

Психологи відзначають посилення двох взаємно протилежних процесів спрямування організації свого місця проживання. Сільська молодь намагається опинитися в місті не стільки заради робочих місць, скільки заради нового "яскравого" способу життя. Багато ж міських мешканців намагаються "втекти" від суєти та надмірного темпу міського життя. Такі самі процеси спостерігають й демографи. Дізнаємось про них і ми.

Тема уроку: Міські агломерації. Мегаполіси. Світові міста. 

Прочитайте у підручнику  § 54

Перегляньте презентацію до теми тут.

1) Запишіть у зошит визначення термінів: субурбанізація, агломерація, мегаполіси, світові міста.

2) Виконайте завдання. Знайдіть і розгляньте карти і фотознімки із зображенням мегаполісів і заповніть таблицю.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 



18 квітня 2024 року

На минулому уроці ми зазначали, що середня густота населення в Україні близько 73 осіб/км2. Якщо звернутися до математичних розрахунків, з'ясуємо, що в 1 км2 10000 соток. Для побудови великого дому з гарною присадибною ділянкою досить 6 соток. Виходить, що на 1 км2 вільно розмістяться понад півтори тисячі садиб. Це досить просторо. Чому ж люди намагаються жити не окремо, а споконвіку утворюють поселення? Про це багато іншого - наш урок.

Тема уроку: Класифікація міст Урбанізація.

Прочитайте у підручнику  § 53

Перегляньте презентацію до теми тут.

1) Запишіть у зошит визначення термінів: урбанізація, хибна, або "несправжня" урбанізація

2) Виконайте завдання. Визначте, у скільки разів збільшилася кількість всього і міського населення у світі за період з 1900 по 2015 р. Для обчислень скористайтеся даними табл. 8 на с. 235 і табл. 12 на с. 258. На основі отриманих результатів зробіть висновок про темпи урбанізаційних процесів у світі.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 



15 квітня 2024 року

Найближчим часом люди збираються сформувати перше поселення на Марсі, який зовсім не пристосований для життя людини. Сучасні технології дозволяють мінімізувати несприятливі умови довкілля. Це довели Японія, ОАЕ, Саудівська Аравія та інші країни. Але поки що це лише виключення. Переважна частина людства традиційно намагається обрати "готовий комплект" сприятливих природних умов для заснування та розвитку своїх поселень.

Тема уроку: Розміщення населення на земній кулі та в Україні.

Прочитайте у підручнику  § 52. 

Перегляньте презентацію до теми тут

1) Запишіть у зошит визначення термінів: густота населення, населені пункти, місто

2) Виконайте завдання. За даними малюнка 190 на сторінці підручника 238 визначте середню густоту населення в Україні у 1913, 1940 і 1993 роках і порівняйте її із сучасним показником. Як змінювалася густота населення України протягом останнього сторіччя?

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 


11 квітня 2024 року

Ми з'ясували, що загальна кількість населення світу залежить від природних процесів, а ось населення окремих країн чи регіонів може суттєво змінюватися через його переміщення. З давніх-давен відомий вислів "Велике переселення народів". Протягом історії людства таких переселень було чимало. Відповідно до історичного періоду змінювалися їхній антураж та географія, а ось причини по суті своїй залишаються сталими. Спробуємо означити їх, систематизувати та зрозуміти наслідки. Це допоможе нам зрозуміти багато подій у світі й Україні останнього часу.

Тема уроку: Механічний рух населення.

Прочитайте у підручнику  § 51. 

!!! Робота з картою.  Дайте відповіді на запитання до карти: підручник, сторінка 248.  

Перегляньте відеопрезентацію з мережі Інтернет до теми тут. Запишіть у зошит визначення термінів: міграція, еміграція, імміграція, діаспора, міграційна політика.

🔎✍️Шукайте в інтернеті. Чи відомо вам щось про Світовий конгрес українців (СКУ) - міжнародне координаційне об'єднання українських громад у діаспорі? Дізнайтеся, коли його було засновано, українські організації із скількох країн світу він об'єднує. Який статус нині має Світовий конгрес українців в ООН? Охарактеризуйте його діяльність щодо підтримки України.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 


08 квітня 2024 року

Чи знаєте ви, що за статистикою, хлопчиків народжується більше, ніж дівчаток, жінки живуть довше за чоловіків; у Китаї штрафували за народження другої дитини? Багато інших цікавинок про населення Землі та як це впливає на розвиток держав - на нашому уроці.

Тема уроку: Статево-віковий склад населення світу. Тривалість життя населення.

Прочитайте у підручнику  § 50.

Перегляньте презентацію до теми тут. Запишіть у зошит визначення термінів: статевий склад населення, віковий склад населення, старіння населення, статево-вікові піраміди, перший тип відтворення населення, другий тип відтворення населення, демографічна політика.

!!!Виконайте практичну роботу № 11 "Аналіз статево-вікових пірамід України та окремих країн світу". Завдання до практичної роботи знайдіть у презентації на слайдах № 14-15.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 


04 квітня 2024 року

Ми починаємо знайомство з особливою складовою Землі - людством. Як природне утворення воно має свої закономірності існування в навколишньому середовищі - люди народжуються, споживають природні багатства, вмирають, народжують собі подібних тощо. Це відповідає звичайним біологічним процесам існування тваринного організму. У той же час людство давно вийшло за межі лише тваринного існування. Воно сформувалося в особливе утворення - суспільство зі своїми законами існування, розвитку. Саме таку подвійну особливість людства і вивчає суспільна географія.

Тема уроку: Кількість населення в світі та Україні.

Прочитайте у підручнику  § 49.

Перегляньте презентацію до теми тут. Запишіть у зошит визначення термінів: демографія, демографічний вибух, природний рух населення, механічний рух населення.

 🔎✍️Шукайте в інтернеті. Є цікавий інтернет-сервіс - лічильник населення світу в реальному часі (ключові слова: country meters, счетчик населения мира). Спробуйте скористатися ним. Які показники населення він відображає? Скільки дітей народилося в світі за сьогоднішній день? Оберіть у пропонованому списку країн Україну. Порівняйте, скільки осіб у нашій країні народилося протягом цього року і скільки померло. Який природний приріст населення в Україні?

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 


01 квітня 2024 року

На Закарпатті є унікальне природне диво світу - Долина нарцисів. Щовесни тут розквітають і цвітуть близько трьох тижнів червонокнижні вузьколисті нарциси. Подивитися на це диво приїздить кілька десятків тисяч людей. Як ви вважаєте, чи зможуть ваші діти милуватися квітковим килимом, якщо дозволити кожному туристу зривати лише одну квітку? Зважте на те, що рослині потрібно кілька років розвитку до стадії формування квітки. Напевно, що ні. На жаль, єдиним дієвим способом збереження від людини для людини хоча б окремих первозданних природних ділянок земної поверхні є заповідники. Як ця справа розвинена в Україні, ми дізнаємося сьогодні.

Тема уроку: Природно-заповідний фонд України.

Прочитайте у підручнику  § 48.

Перегляньте презентацію до теми тут.

Виконайте тест онлайн "Контроль знань з тем "Ландшафти України", "Природокористування".


28 березня 2024 року

Аналізуючи різні природні умови та ресурси України, ми неодноразово підкреслювали негативний вплив людини на них. Склавши всі наслідки такого втручання в природне середовище відносно певної території, можна отримати уявлення про ступінь її забрудненості. Зіставивши ці дані з даними про рівні захворюваності населення, ми побачимо, що бездумне використання природи бумерангом повертається людині у вигляді хвороб, стресів, непривабливих умов існування. Вирішення проблеми починається з усвідомлення.

Тема уроку: Заходи раціонального природокористування. 

Прочитайте у підручнику  § 47.

Перегляньте презентацію до теми тут. Запишіть у зошит визначення термінів: моніторинг, сталий розвиток, раціональне природокористування, ресурсозбереження, рециклінг, утилізація, рекультивація, ЮНЕП.

 🔎✍️Проведіть дослідження "Вплив компонентів природи на здоров'я людини. Зміни природи своєї місцевості під впливом діяльності людини". План дослідження знайдіть у підручнику на сторінці 227.

🌟Творче завдання. Американський еколог Баррі Коммонер так сформулював основні закони екології: 

1) все пов'язане з усім;  

2) все має кудись подітися;  

3) природа "знає" краще;  

4) ніщо не дається задарма. 

Наведіть по одному прикладу до кожного закону.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 


25 березня 2024 року

Аналізуючи різні природні умови та ресурси України, ми неодноразово підкреслювали негативний вплив людини на них. Склавши всі наслідки такого втручання в природне середовище відносно певної території, можна отримати уявлення про ступінь її забрудненості. Зіставивши ці дані з даними про рівні захворюваності населення, ми побачимо, що бездумне використання природи бумерангом повертається людині у вигляді хвороб, стресів, непривабливих умов існування. Вирішення проблеми починається з усвідомлення.

Тема уроку: Природокористування та природно-ресурсний потенціал України.

Прочитайте у підручнику  § 46.

Перегляньте презентацію до теми тут. Запишіть у зошит визначення термінів: природно-ресурсний потенціал, екологія, екологічна ситуація. 

!!! Робота з картою.  Дайте відповіді на запитання до карти: підручник, сторінка 221.  

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💛💙 



14 березня 2024 року

Азовське море дехто з дослідників називає затокою Чорного моря. Спробуймо знайти свою точку зору, а також з'ясувати, які природні умови та ресурси цього об'єкта є цінними для нас. 

Тема уроку: Природні умови і ресурси Азовського моря.

Прочитайте у підручнику § 45.

Опрацюйте презентацію до теми тут.

!!!Виконайте тест онлайн "Азовське море".

Успіхів вам, любі діти! 💙💛



11 березня 2024 року

Чорне море теж являє собою природний комплекс, тільки називається він аквальним (ПАК). Усі його компоненти, як і в ПТК, пов'язані між собою. Нам треба охарактеризувати їх та виявити ці зв'язки, щоб у подальшому розуміти особливості користування такого багатства нашої країни, як частина Чорного моря. 

Тема уроку: Природні умови і ресурси Чорного моря.

Прочитайте у підручнику § 44.

Опрацюйте презентацію до теми тут.

!!!Виконайте тест онлайн "Чорне море".

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


07 березня 2024 року

Усього на 1 % площі території країни можна отримати задоволення від чудових краєвидів гір і морського узбережжя, помилуватися незбагненною красою печер, полікуватися просто повітрям, знайти дари надр Землі для прикрас, побувати в екстремальних ситуаціях. Навесні з холодного, вітряного, ще засніженого, майже без рослинності місця ви можете легко опинитися в літньому, зеленому "раю", пройшовши всього кілька кілометрів.

Тема уроку: Кримські гори.

Прочитайте у підручнику § 43.

Опрацюйте презентацію до теми тут.

!!!Виконайте тест онлайн "Кримські гори". 

!!!Проведіть дослідження "Виявлення ландшафтів у світі, що мають схожість з ландшафтами України". План дослідження знайдіть у підручнику на сторінці 209.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


04 березня 2024 року

На 5 % території України сконцентрувалися найрізноманітніші ПТК, які мають спільні ознаки з усією рівнинною територією. І все це завдяки тому, що це гори - Українські Карпати. Вони відрізняються багатством і різноманітністю природи не тільки від усієї України, але й одна їхня частина від іншої.

Тема уроку: Українські Карпати.

Прочитайте у підручнику § 41, 42.

Опрацюйте презентацію до теми тут.

!!!Виконайте тест онлайн "Українські Карпати". 

!!!Проведіть дослідження "Ландшафти своєї місцевості, їх освоєння і використання". План дослідження знайдіть у підручнику на сторінці 205.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


29 лютого 2024 року

Лісостепова зона, як і степова, є основою для господарства України. Якщо ви порівняєте карти фізичну, політико-адміністративну, природних зон та економічну, ви це побачите. Ця територія - основа для виробництва основних сільськогосподарських продуктів, надра активно розробляють, створюють безліч антропогенних ландшафтів. Усе це значно змінює природу. Відмовитись від господарської діяльності людина, звичайно, не може, але жити, тільки беручи від природи, вже неможливо. Слід згадати, що окремі природні ресурси належать до відновлювальних, отже, треба розуміти ПТК, щоб використовувати його грамотно і намагатися максимально відновити.

Тема уроку: Природні зони України: лісостеп і степ.

Прочитайте у підручнику § 39, 40.

Опрацюйте презентації до теми тут і тут.

!!!Виконайте практичну роботу № 9 "Порівняльна характеристика природних зон України" (закінчення): заповніть порівняльну таблицю (для зон лісостепу і степу).

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


26 лютого 2024 року

Ви вже знаєте багато особливостей природи України. Сьогодні ми починаємо узагальнювати та систематизувати, конкретизувати їх для п'яти найбільш відмінних між собою територій України. Починаємо з півночі - із зон мішаних та широколистих лісів.

Тема уроку: Природні зони України: мішаних лісів і широколистих лісів.

Прочитайте у підручнику § 38.

Опрацюйте презентацію до теми тут. 

!!!Виконайте практичну роботу № 9 "Порівняльна характеристика природних зон України" (початок): заповніть порівняльну таблицю (для зон мішаних і широколистих лісів).

!!!Творче завдання. Користуючись інтернет-джерелами, підготуйте презентаційну роботу про одну з природоохоронних територій зони мішаних або широколистих лісів України.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


22 лютого 2024 року

Типові ландшафти за дрібнішими відмінностями фізико-географічних умов поділяються на менші за розмірами.

Тема уроку: Районування природних ландшафтів.

Прочитайте у підручнику § 37.

Опрацюйте презентацію до теми тут.   

 !!! Робота з картою.  Дайте відповіді на запитання до карти: підручник, сторінка 180.  

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


19 лютого 2024 року

Досі ми вивчали різні природні компоненти території України. При цьому завжди звертали увагу на їхній взаємозв'язок і різний результат різноманітності їх поєднання. Саме ці результати і є нашим об'єктом вивчення на сьогоднішньому уроці.

Тема уроку: Ландшафт як просторово-цілісна система.

Прочитайте у підручнику § 36.

Опрацюйте презентацію до теми тут.   

 !!! Робота з картою.  Дайте відповіді на запитання до карти: підручник, сторінка 177.  

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


15 лютого 2024 року


Тема уроку: Контроль знань за темами: ""Клімат", "Води суходолу і водні ресурси", "Грунти і ґрунтові ресурси", "Рослинність", "Тваринний світ України". 

Повторіть у підручнику § 23-35.

!!!Виконайте тест онлайн Тисни тут.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛'


12 лютого 2024 року

Тваринний світ України - нейнепомітніша складова її природних багатств. Але від цього він не стає менш важливим для існування природи взагалі, адже навіть від маленької пташки можна провести ланцюжок залежності до рослин, а від них - до ґрунтів, кліматичних особливостей, водних запасів, геологічних процесів і, врешті-решт, до існування власне людини. Спробуйте побудувати такий ланцюжок. 

Тема уроку: Тваринний світ України. 

Прочитайте у підручнику § 35.

Опрацюйте презентацію до теми тут.  

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


08 лютого 2024 року

Найбільш наочним проявом географічного положення, кліматичних умов, ґрунтів, рельєфу місцевості є рослинність, що сформувалася на ній. Спробуйте охарактеризувати українську місцевість, наприклад, знаючи, що тут росте верба, осока, очерет. Які господарські можливості такої місцевості?

Тема уроку: Рослинність України. 

Повторіть у підручнику § 34.

Опрацюйте матеріал до теми тут. Запишіть конспект. 

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


05 лютого 2024 року

Велика площа території України, її родючі ґрунти робить земельний фонд країни важливою передумовою економічного розвитку держави.

Тема уроку: Ґрунти України. 

Повторіть у підручнику § 32-33.

Опрацюйте матеріал до теми тут. 

Виконайте практичну роботу № 8 "Порівняльний аналіз різних типів ґрунтів України". Завдання до практичної роботи розміщені у презентації на слайді № 7 (є зразок виконання) або на сторінці 159 підручника. АБО виконайте тест онлайн ТИСНИ ТУТ.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


01 лютого 2024 року

Одним з найбільших багатств, подарованих Україні природою, є її ґрунти. За їхнім складом та біопродуктивністю країна може претендувати на перше місце у світі. Що сприяло цьому? Відповідь нам дає наука ґрунтознавство.

Тема уроку: Ґрунти. Умови ґрунтоутворення. Ґрунтові ресурси України. 

Прочитайте у підручнику § 32-33.

Опрацюйте матеріал до теми тут.

!!! Робота з картою.  Дайте відповіді на запитання до карти: підручник, сторінка 157.  

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


29 січня 2024 року

Україна посідає одне з провідних місць у Європі за загальними запасами водних ресурсів, проте розподілені вони по території нерівномірно, а реальна водозабезпеченість ними невелика.

Тема уроку: Водні ресурси України, шляхи їх раціонального використання та охорони. 

Прочитайте у підручнику § 31 (с. 154-155).

Опрацюйте матеріал до теми тут. 

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


25 січня 2024 року

У 70-ті роки ХХ ст. у Поліссі почались активні роботи з осушування боліт. Великі території ставали придатними для сільського господарства, розробляли торфовища. Минули десятки років, і всі зрозуміли, що знищення боліт спричинило цілу низку негативних змін у природних комплексах, знищення малих річок і струмків, що є основою життєдіяльності великих водних артерій країни - головного джерела прісних вод країни. Навіть підземні води, начебто захищені багатьма шарами порід, інколи наповнюють наші колодязі непридатною для споживання водою. Чого не врахували люди?

Тема уроку: Болота. Підземні води. 

Прочитайте у підручнику § 31.

Опрацюйте матеріал до теми тут.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


22 січня 2024 року

Неповторної краси надають Україні озера. Всі вони такі різні. Користь від них не тільки як від джерел води, хімічних сполук, лікувальних грязей, риби, а й насамперед як зон рекреації.

Тема уроку: Озера України, їх типи. Водосховища та канали.

Прочитайте у підручнику § 30.

Опрацюйте матеріал до теми тут. 

!!!Виконайте практичну роботу № 7 "Позначення на контурній карті назв найбільших річок, озер, водосховищ, каналів України" (продовження). Завдання до практичної роботи знайдіть на сторінці підручника 150.  Контурна карта тисни тут.  Або письмово у зошиті заповніть таблицю, розміщену у презентації на слайді № 5.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

!!!Тренувальна вправа "Озера і водосховища України".

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


18 січня 2024 року

Річки України - як люди, у кожної свій характер, свої звички. Познайомимося з найбільшими з них, здійснивши уявну подорож.

Тема уроку: Основні річкові басейни та системи України.

Прочитайте у підручнику § 29.

Опрацюйте матеріал до теми тут.

!!! Робота з картою.  Дайте відповіді на запитання до карти: підручник, сторінка 141.  

!!!Виконайте практичну роботу № 7 "Позначення на контурній карті назв найбільших річок, озер, водосховищ, каналів України" (початок). Завдання до практичної роботи знайдіть на сторінці підручника 145.  Контурна карта тисни тут. 

Тренувальна вправа "Річки України".

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


15 січня 2024 року

Подорожуючи Карпатами, лише за кілька годин можна побувати на узбережжі кількох річок. У той же час на південному сході країни й за кілька діб не зустрінеш жодної. Місцеві жителі Полісся часто потерпають від сильних підтоплень своїх земель, будинків. А в цей же час мешканці південних районів країни бідкаються, що великі річки міліють, а невеличкі й зовсім зникають. Як природа наділила нашу країну водами - відповіді на найближчих уроках.

Тема уроку: Води суходолу. Річки.

Прочитайте у підручнику § 28.

Опрацюйте матеріал до теми тут.

!!! Розв'яжіть географічну задачу. Підручник, сторінка 140.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


11 січня 2024 року

У кожній більш менш розвинутій країні світу створена метеорологічна служба, а це "задоволення" не з простих і дешевих. На сучасному етапі їх основним завданням є не тільки створення прогнозів погоди, але й детальне вивчення клімату як умови й ресурсу для розвитку діяльності людини.

Тема уроку: Кліматичні ресурси та охорона атмосферного повітря.

Прочитайте у підручнику § 27.

Опрацюйте матеріал до теми тут. 

!!!Виконайте тест онлайн "Клімат України".

!!!Шукайте в Інтернеті.  Щороку в останню суботу березня проводиться міжнародна акція "Година Землі". Чи знаєте ви, з якою метою її проводять? Чи могли б ви з однокласниками долучитися до участі в ній? Якщо ви не чули про "Годину Землі", то дізнайтеся про це з Інтернету.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛



08 січня 2024 року

Усі ми щоранку визираємо у вікно. Навіщо? Зіграйте роль диктора прогнозу погоди обласного телебачення (вкажіть усі показники погоди, дані для них вигадайте ймовірні).

Тема уроку: Сезонні погодні умови та явища. Несприятливі погодно-кліматичні явища.

Прочитайте у підручнику § 26.

Опрацюйте матеріал до теми тут. 

!!!Творче завдання. Охарактеризуйте кліматичні умови нашої місцевості. Які небезпечні погодні явища бувають у нашому регіоні? 

!!!Проведіть дослідження "Прогнозування погоди". План дослідження знайдіть у підручнику на сторінці 132.

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


21 грудня 2023 року

Щодня ми цікавимося кліматичними показниками - з'ясовуємо їх з різних джерел. Від цього залежить, який одяг ми обираємо, плануємо певні справи. Як саме вони змінюються протягом року у своїй місцевості, ми уявляємо, а от чому саме так та чи однакові ці зміни в різних куточках країни, - відповідь на сьогоднішньому уроці.

Тема уроку: Кліматичні показники та їх розподіл на території України.

Прочитайте у підручнику § 25.

Опрацюйте матеріал до теми тут. Перегляньте презентацію, запишіть приклади розв'язування задач на визначення вологості повітря та коефіцієнта зволоження.

!!!Робота з картою.  Дайте відповіді на запитання до карти: підручник, сторінки 122, 123, 124

!!!Виконайте практичну роботу № 5 "Визначення вологості повітря за заданими показниками". Завдання для практичної роботи знайдіть у підручнику на сторінці 126. 

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛


18 грудня 2023 року

Останнім часом у засобах масової інформації дедалі частіше говорять про зміну клімату на Землі. А чи міняється клімат в Україні або її окремих регіонах? Якщо це так, то які саме причини формування клімату змінилися? Щоб аналізувати ці питання, треба згадати, що саме формує кліматичні особливості певної території.

Тема уроку: Кліматотвірні чинники.

Прочитайте у підручнику § 23, 24.

Опрацюйте матеріал до теми тут. 

!!!Робота з картою.  Дайте відповіді на запитання до карти: підручник, сторінка 117

Присилайте фото виконаних робіт на електронну пошту tetana56789@gmail.com.

Успіхів вам, любі діти! 💙💛