Сокіл "Джура"

ЯК ТИ ЛЮБИШ УКРАЇНУ

— Як ти любиш Україну,

Мій маленький друже?

— Нашу рідну Україну

Люблю дуже, дуже!

— З Україною нікого

В світі не боюся.

І щоранку я до Бога

За неї молюся.

Щоб була щаслива, дуже,

Щоб була багата.

Я люблю її так дуже,

Як маму і тата.

О. Лупій 

Головна мета навчально-виховної діяльності гуртка «Сокіл-Джура» це виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності, звитяги борців за свободу та незалежність України. 

💙💛

Військово-патріотичний гурток «Сокіл-Джура»

 запрошує учнів 7-9-х класів

Керівник гуртка: Клименко Тетяна Олександрівна

Графік роботи гуртка: вівторок, о 15:00                                    

Для молодшої вікової групи буде проведено в онлайн-режимі такі конкурси:

1. Конкурс «Відун» (20 тестових питань зміст питань відповідають навчальним програмам 1-4 класів( «Я досліджую світ).

2.Туристський конкурс (складання електронного пазла на теми: «Туризм», «Козаки», «Скаути»).

3. Конкурс «Рятівник» (20 тестових питань за підручниками:

- «Я досліджую світ», 4 клас (автори  О. Волощенко, О. Козак); 

- «Здоров’я, безпека та добробут», 5 клас (автори Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко та інші).

4 . Конкурс «Ватра» (за темою: «Слава Героям!»).

Сила в нашій єдності, незламність у діях!

16 квітня 2024 року

"Козацька ватра"- мистецьке представлення свого краю

Вікторина "Про козаків"

Що ти знаєш про козаків?

09 квітня 2024 року

Долікарська допомога

02 квітня 2024 року

Смуга перешкод з туризму

26 березня 2024 року

Практичне заняття "Закріплення техніки метання м'яча"

19 березня 2024 року

Організуючі вправи: фігурне марширування з різними перешикуваннями і поворотами без зупинок. Акробатичні вправи (з розучуванням елементів бойових мистецтв), опорні стрибки. Подолання перешкоди по колоді

 12 березня 2024 року

Метання м'яча з розбігу

                                                                                                                  05 березня 2024 року

                                                                           Спортивні ігри

13 лютого 2024 року

Козацький харчовий раціон і основний кухонний інвентар.

06 лютого 2024 року

Збройні Сили України на сучасному етапі. Державна та військова символіка

Державними символами України є Державний прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України

16 січня 2024 року

"Людина починається з добра" - добре діло

09 січня 2024 року

Основи стрільби, помилки при стрільбі. Вибір точки прицілювання. Елементи прицілювання

26 грудня 2023 року

Вікторина з медицини 

Інтерактивна вправа: Види туризму  

19 грудня 2023 року

Теоретичне заняття: кровотечі, рани

Практичне заняття: накладання пов'язок, джгута, шини

Накладення пов’язок

05 грудня 2023 року

Практичне заняття з медицини: види кровотеч, їх зупинка, пов'язки, накладання шин, транспортування потерпілого. 

"Домедична допомога при кровотечах"

28 листопада 2023 року

Навчальний заклад - Влада - Громадськість - Батьківський комітет. План спільних дій

21 листопада 2023 року

Стройова підготовка: стройові вправи, перешикування, стройовий крок

07 листопада 2023 року

Вивчення життєписів славних козацьких гетьманів. Козацькі чайки, їх оснащення, особливості; морські походи запорожців. Сучасні літературні твори про морські походи козаків

Незакінчене речення»

5 книг про козаків, які має прочитати кожен українець

1) "Як козаки Україну боронили", Юрій Мицик і Сергій Плохій

2) "Історія українського війська"

3) "Сторожова застава", Володимир Рутківський

4) "Дивна то і несказанна мужність..." Козаки у Хотинській війні 1621 року; Віктор Брехуненко

5) "Історія запорізьких козаків. У 3 томах", Дмитро Яворницький


31 жовтня 2023 року

Стрілкова підготовка: техніка безпеки при стрільбі, правила стрільби. Техніка стрільби: приціл, положення тіла

НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ 

 

1. Постріл та його періоди

Пострілом називається викидання кулі з каналу ствола зброї енергією газів, що виникають під час згорання порохового заряду. Явище пострілу характеризується такими особливостями великою величиною тиску газів (2-3 тис. і більше атмосфер); високою температурою порохових газів (2500-3500°); малим терміном дії (0,001-0,06 сек.); горінням порохового заряду в об'ємі, який швидко змінюється.

Постріл відбувається в дуже короткий проміжок часу (0,001­0,06 сек.). Під час пострілу виділяють чотири послідовних періоди: Попередній період продовжується від початку горіння порохового заряду до повного врізання оболочки кулі в нарізи ствола. Перший або основний період продовжується від початку руху кулі до момента повного згорання порохового заряду відбувається в об'ємі, який швидко змінюється. Другий період починається від моменту повного згорання по­рохового заряду до моменту вильоту кулі з каналу ствола. Третій період або період наслідків газів триває від момента вильоту кулі з каналу ствола і до момента припинення впливу порохових газів на кулю. Найбільшої (максимальної) швидкості куля досягає в кінці третього періоду на віддалені кількох десятків сантиметрів від дулового зрізу ствола. Цей період закінчується в той момент, коли тиск порохових газів на дно кулі буде урівноваженим опором повітря.

2. Правила та прийоми стрільби

Щоб навчитися влучно стріляти, необхідно виробити стійкі навички виконання прийомів стрільби. До цих прийомів належить: приготування до стрільби, прицілювання і спуск курка.

Приготування до стрільби.

Правильне приготування до стрільби передбачає стале положення і того хто стріляє і зброї. Це має вирішальне значення для влучності стрільби.

Найзручнішим положенням для стрільби є положення лежачи, бо воно забезпечує найкращу сталість для стрільця і зброї.

Приготування до стрільби включає такі моменти: прийняття положення для стрільби, заряджання зброї та прикладка зброї.

При стрільбі стоячи стрілець знаходиться в півоберта до лінії стрільби, ліве плече вперед носки ступень злегка розведені, ступні розташовані приблизно на ширині плечей, стопа лівої ноги знаходиться біля лінії стрільби, а середина

правої стопи розташовується на лінії стрільби. Ноги випрямлені в колінних суглобах, а тулуб трохи відхилений назад, щоб компенсувати вагу гвинтівки і лівої руки стрільця. Ліва рука, що сприймає основну вагу гвинтівки, зігнута в лікті таким чином, щоб утворювати тупий кут. Рука підтримує гвинтівку за цівку знизу, що повинна лежати на долоні – ближче до основи великого пальця. Утримувати її всіма пальцями слід без особливого напруження. Існує спосіб утримання, коли цівка просто лежить на випрямленій долоні. Права рука утримує шийку приклада, притискаючи його до плеча. Лікоть правої руки не слід притискати до тулуба – його варто підняти приблизно на 40-50°. Голова прямо, не нахиляти її вперед, вправо або вліво – щоб уникнути надмірної напруги м'язів шиї і очей. Щока більш щільно, ніж при стрільбі лежачи і з коліна, притискається до гребеня приклада.

При швидкісній стрільбі лікоть правої руки утримується на рівні приклада і навіть вище. При використанні опори для гвинтівки необхідно завжди пам'ятати, що опора не повинна бути твердою і не можна зброєю торкатися до жодної частини опори. Майже завжди проміжною, більш м'якою опорою служить рука стрільця, яка у свою чергу спирається на тверду і звичайно

нерухому основу, наприклад ствол дерева, камінь, стіну, коліно стрільця та ін. Опора повинна бути міцною, стійкою як при прицілюванні, так і під час

стрільби. Допускається спиратися цівкою гвинтівки (ні в якому разі не стволом ) на мішок з піском, м'яку землю та ін.

Заряджання малокаліберної гвинтівки проводиться так: відкривши і відвівши затвор узяти патрон за голівку великим і вказівним пальцями правої руки і підштовхнути його вперед поки закраїна гільзи не наштовхнеться на торець ствола, закрити затвор.

Прикладка малокаліберної гвинтівки здійснюється таким чином. Лікоть лівої руки підводиться точно під гвинтівку, передпліччя цієї ж руки просувається вперед настільки, щоб цівка лежала не на пальцях, а на долоні лівої руки між великим і вказівним пальцями. Правою рукою взяти приклад і встановити його на плече так, щоб відчувалося прилягання до плеча усього затильника, а його середина упиралася у виїмку плеча. Далі кистю правої руки без напруження охопити шийку приклада, а вказівний палець покласти першим суглобом на спусковий гачок і лікоть вільно опустити на землю. Голову трохи нахилити вперед і, не напружуючи шию, праву щоку прикласти до верхньої частини приклада. Закінчивши прикладку, прицілитися, потім заплющити на декілька секунд очі, після чого, розплющивши праве око подивитися, як спрямована гвинтівка відносно цілі.

Прицілювання – це надання каналу ствола напряму, необхідного для того щоб уразити ціль. Прицілювання виконується за допомогою прицілу та мушки.

При стрільбі з відкритим прицілом для прицілювання необхідно зажмурити ліве око, а правим дивитись крізь проріз прицілу на мушку і встановити її таким чином, щоб її верхівку було видно в центрі прорізу прицілу на одному рівні з краями. Таке положення мушки називається рівною мушкою. Головну увагу приділяють правильному положенню мушки в прорізу прицілу

При стрільбі у ціль із чорним кружком («яблучком») рекомендується прицілювання здійснювати з невеликим просвітом, щоб під час прицілювання можна було чітко бачити обріз «яблучка» (мішені) і верхівку мушки. Величина просвіту залежить від особливостей зору стрільця і має бути однаковою при кожному пострілі. Характерні помилки в прицілюванні: отже, за рівної мушки кулі потрапляють у ціль. Якщо мушка дрібна, то кулі підуть нижче; якщо мушка велика, то кулі підуть вище; якщо мушка спрямована вправо, то кулі підуть управо; якщо мушка спрямована вліво, то кулі підуть уліво. Коли гвинтівка завалюється в той чи інший бік, то відповідно у той бік і вниз буде відхилення.

На влучність стрільби істотно впливає дихання стрільця. Якщо не затримати дихання під час спускання курка, зброя матиме значне коливання

по вертикалі і горизонталі, бо приклад при видихові опускається, а ствол піднімається, а при вдиху — навпаки. Щоб цього не відбувалося, необхідно в момент прицілювання і спуску курка затримати дихання. Перед спуском курка треба зробити вдих, а потім неповний видих і затримати дихання на 7-10 секунд. Цього часу цілком достатньо, щоб правильно прицілитися і зробити плавний спуск курка.

Спуск курка. Вказівний палець слід накладати на гачок першим суглобом, а сила тиску пальця повинна бути рівномірно спрямована вздовж осі каналу ствола. Прицілившись після затримки дихання плавно і рівномірно натиснути на спусковий гачок, одночасно стежачи за правильним положенням мушки в прорізу і точкою прицілювання.

Для того щоб положення зброї не змінювалося під час спуску курка, необхідно, узявши рівну мушку, затамувати подих і підвести її до точки прицілювання, одночасно з цим плавно і рівномірно натискати на спусковий гачок доти, поки курок непомітно (як би сам собою) не зірветься з бойового взводу, тобто поки не відбудеться постріл. Точне виконання цього правила - результат влучної стрільби.

При навчанні спочатку потрібно показати і пояснити, що вказівний палець на спусковий гачок накладається першим суглобом і натискати на гачок треба плавно і прямо назад

3. Техніка безпеки при поводжені зі зброєю

Для того, щоб не допустити нещасних випадків і гарантувати безпеку тих, хто стріляє і тих, хто перебуває на стрільбищі або в тирі

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

Слід запам’ятати, що стрільба негайно припиняється при порушені заходів безпеки за командами: «Стій!», «Припинити стрільбу!» , або при підійманні білого прапора на командному пункті.

Після закінчення стрільби розрядити зброю, доповісти викладачеві і чекати на його команду, залишаючись на лінії вогню.

24 жовтня 2023 року

Онлайн екскурсія козацькими місцями

17 жовтня 2023 року

Загальна фізична підготовка: вправи на силу плечового поясу, вправи з гирями, перетягування линви. 

10 жовтня 2023 року

Туристична робота: опанування карти, вязання вузлів, види багать, бівак. Смуга перешкод з туризму

Бівак, бівуак (від фр. bivouac[1]) — місце розташування людей на відпочинку та ночівлі в умовах природного середовища; організаційно є обов'язковим елементом окремих видів спорту (пов'язаних з подоланням природних перешкод: альпінізм, скелелазіння, туризм, спелеологія тощо) через необхідність тривалого перебування в природному середовищі. 

03 жовтня 2023 року

Святкування Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва

26 вересня 2023 року

Орієнтування по карті, користування компасом, небесними світилами, азимут, орієнтування у лісі

Напрями на сторони горизонту можна визначити за: а) компасом; б) розташуванням Сонця; в) Сонцем і годинником; г) розташуванням Місяця; д) Місяцем і годинником; е) Полярною зіркою; ж) різними ознаками місцевих предметів 

„Способи орієнтування на місцевості”.

19 вересня 2023 року

Вивчення історії запоріжського козацтва: побут, місце проживання. 

Духовні цінності козаків, зброя. Сучасні твори та літописи 

Українська жінка-козачка

12 вересня 2023 року

"Мій рідний край". Вивчення історії рідного краю - виникнення, перекази  сторожил, міфи та легенди. Етнографічні особливості, видатні особистості.

Історія Чернігова

5 вересня 2023 року

Вступне заняття. Ознайомлення з порядком і планом роботи гуртка. Загальні правила безпеки. Формування рою, учнівське самоврядування - розподіл обов'язків, вибори ройового