11-Б клас


Дорогі учні!

Працюємо в classroom.




17.03.2021

Тема: Види складнопідрядних речень

Перегляньте відео за посиланням

www.youtube.com/watch?v=Lnz98YfFhlM

https://www.youtube.com/watch?v=fnE-nQK70f0

Домашня робота: до 22.03.2021 виконати тест за посиланням join.naurok.ua ,увівши код доступу 6467158

15.03.2021

Тема : Складносурядне речення

Виконайте тест за посиланням join.naurok.ua , увівши код доступу 2802221 до 23.00 19.03.2021

Домашня робота : повторити правила на с.148, виконати вправу344



10.03.2021

Тема : Складносурядне речення

Перегляньте відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=5-PRwAGrd2A

Перегляньте параграф 33, виконайте вправи 337,340

Домашня робота : вивчити правила на с.148, виконати вправу345,

!!! переглянути відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=DIH4IgNjDsA

03.03.2021

Тема : Розвиток мовлення .

Прочитайте наведений нижче уривок.

Багато років нам нав’язувалось, що «праця на благо держави» є найбільшою цінністю. Ідеологічна пропаганда заклала в нашу свідомість поставлену з ніг на голову систему цінностей. Теперішня молодь, напевно, інтуїтивно відчуває невідповідність цінностей і не бажає працювати так, як старше покоління. Тим паче, що молоді люди бачать безрезультативність виснажливої праці батьків та дідів. Натомість старші осуджують молодих. Хоча саме вони заклали перегин у систему цінностей.

Зважаючи на цю інформацію, надайте розгорнуту письмову відповідь на проблемне питання. Які життєві цінності є найбільш важливими для сучасної молоді? (малюнок до твору скине в групу Ілля)

!!! Роботу з текстами( за 01.03.2021 ) та твір принести 10.03.2021


01.03.2021

Тема: Робота з текстом

Уважно прочитайте наведені нижче тексти (цифри зліва позначають номери абзаців) і виконайте завдання 58 – 66 до них.

Текст А

СТРІТ-АРТ: ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ

1. Стріт-арт – це напрямок образотворчого мистецтва, який відрізняється урбаністичним характером. До нього відносять графіті, трафарети, постери, мурали, скульптурні інсталяції і т.д. Його завдання полягає не у привласненні території, а в тому, щоб показати глядачеві задуманий автором сюжет і залучити його в діалог.

2. Вуличний живопис з’явився в стародавні часи. Наскальні малюнки можна назвати першими його прикладами (і аж ніяк не найгіршими).

3. Батьківщиною більш сучасних проявів стріт-арту вважається США. Саме тут в 1930-х роках на стінах і вагонах хулігани почали малювати перші графіті. До 70-х років стріт-арт був представлений поодинокими написами. Так, Дерріл Маккрей під псевдонімом Cornbread у 1967 році списав зізнаннями купу будинків в Філадельфії, щоб завоювати серце коханої дівчини. Одного разу Дерріл навіть залишив напис на слоні. Не менш відома особа – райтер Taki. Хлопець працював кур’єром і при кожному зручному випадку прикрашав стіни Нью-Йорка автографом TAKI 183 (цифри – це номер його рідної вулиці). У 1971 році історію Taki опублікували у The New York Times і місто «захлинулося» хвилею однотипних тегів. Кожен графітник хотів «забомбити» ними всі райони міста.

4. Потім любителі стріт-арту облюбували метро й стали розмальовувати вагони та цілі склади. Коли написів стало занадто багато, влада Нью-Йорка запропонували райтерам працювати на спеціально призначених майданчиках.

5. У 70-х відкрилася перша виставка графіті. Комерційні організації та модні будинки почали пропонувати урбан-майстрам взаємовигідне співробітництво. У цей час малюнки стають більш хитромудрими: збільшується товщина ліній, додається контур і, крім написів, використовуються зображення мультяшних героїв.

6. Після приходу в субкультуру професійних художників і людей з профільною освітою стріт-арт здобув посил, естетичність і змістове навантаження. На вулицях з’явилися роботи Лі Кіньонеса і Жана-Мішеля Баскія. Вартість творінь останнього зараз стартує від 14 млн доларів.

7. На початку 90-х стріт-арт стали активно використовувати для реклами. До послуг райтерів вдавалися такі гіганти, як IBM і Sony.

8. В Європі вуличне мистецтво активно розвивається з 80-х років. Одним із грандіозних графіті-полотен була західна сторона Берлінської стіни (напевно, всі бачили зображення, на якому цілуються Хoнeккeр і Брежнєв). Після знесення її залишки надали 118 художникам, щоб створити галерею під відкритим небом

9. Найпомітніша і обговорювана форма вуличного мистецтва – це мурали. Сьогодні мурали використовують як частину кампаній по боротьбі з голодом, війнами та людськими вадами. Стріт-арт змушує нас думати, робити висновки і змінюватися. Де поставити кому у виразі «малювати не можна зафарбувати», вирішуйте самі. (За матеріалами сайту https://blog.comfy.ua/.)

Текст Б СПРИЙНЯТТЯ «НОВОГО» ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ

10. Слово «мурал» тісно переплітається з явищем графіті, але не варто їх плутати, адже значення у них доволі різні. Мурал – вид настінного живопису, який вирізняється своєї масштабністю.

11. Художникам-муралістам доводиться докладати чималих зусиль, щоб узгодити свою роботу з міською адміністрацією. Адже без відповідного дозволу влада має право зафарбувати роботу. Якщо художник обрав для полотна стіну житлового будинку, то ескіз свого муралу потрібно узгоджувати з мешканцями будинку. Якщо ж згоди немає – то нема і права малювати. В іншому разі художнику загрожуватиме 194 стаття ККУ «Умисне знищення або пошкодження майна». 16

12. До прикладу, у багатьох країнах ЄС вартість будинків, прикрашених творами визнаних художників, значно вища. Скільки нам потрібно часу, щоб це збагнути, поки складно сказати.

13. Щоб рухатись вперед, потрібно навчитись сприймати нові явища мистецтва. Не характеризувати малюнки словами «вандалізм» чи «несмак», а намагатись їх зрозуміти. За ширмою стріт-арту ховається серйозний філософський контекст, який спрямований на людину, а саме на підвищення рівня критичного мислення. Звісно, потрібно вміти дотримуватись балансу: автентичність має гармонійно взаємодіяти із сучасністю. Будьяка свобода вираження повинна мати рамки, за які не варто виходити. Однак складно не погодиться, що розфарбований світ набагато яскравіший ніж буденна, сіра рутинність. (За матеріалами сайту https://ipress.ua/).

Текст В УКРАЇНСЬКИЙ МУРАЛ-АРТ У КОНТЕКСТІ СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА

14. Історія українського муралізму не така багата, але коли говорити про наш час, то можемо впевнено заявити, що за останні роки постали сотні муралів, які не поступаються найкращим світовим зразкам. Сучасні українські художники підтримують національноісторичну й символічну лінії.

15. Знаковим колективом в українському муралізмі є київська команда «Інтересні Казки». Їхні роботи наповнені символізмом і міфологією, доступні для сприйняття різній публіці. Дует складається з художників Олексія Бордусова та Володимира Манжоса. У своїх інтерв’ю вони згадують про важливість алегорій у живописі, яка була наявна у Далі чи Мебіуса, мистецтво яких найбільше вплинуло на їхні художні образи, часто пов’язані з народними казками.

16. Варто також згадати зачинателів вуличного мистецтва України, команду «Пся Крев», яка творила від 1999-го по 2008 роки. Самобутня група активно малювала концептуальне графіті. Це було незаконно й переважно контроверсійно, тому таке мистецтво швидко замальовували.

17. Групa «Kailas-V» (Харків) зарекомендувала себе як успішна маркетингова компанія, яка виконує десятки замовлень у реалістичному стилі. Тематика робіт зрозуміла й близька пересічному українцеві. Гігантські мурали, присвячені Т. Шевченку чи М. Грушевському, дозволяють говорити про високий технічний рівень виконання. На противагу андеграундним мистецьким групам, вони пропонують інший, санкціонований та продуманий шлях розвитку мурал-арту.

18. Особливу увагу варто приділити індивідуальним митцям-муралістам. Намалювати щось грандіозне та вартісне стає набагато складніше, коли ти один, проте в найскладніших умовах формуються найстійкіші. Такими є представники львівської школи монументального живопису Сергій Радкевич, Сергій Петлюк, Микита Віска, Андрій Хір та інші.

19. За кількістю та різноманітністю муралів нині лідирує Київ. Мурали нанесли на інтерактивну мапу столиці, де можна відстежити нові твори. У Львові є окремий екскурсійний тур по муралах у районі Підзамче. Своєрідна міська архітектура старого міста поєднується з ілюзорними композиціями. Місто перетворюється на галерею під відкритим небом.

20. За останні роки в Україні з’явилося багато проєктів, резиденцій, грантів, фестивалів і організацій, які розвивають мурал-арт. Серед інших – «Portofranko», «ГогольFest», «Тепле місто», «Кольоровий Сихів», «Mural Social Club», «Lviv WallKing». Усі вони спрямовані на популяризацію мурал-арту, адже у такий спосіб стає легко доносити до людей функції та цінності мистецтва. Монументальні панно, виконані в рамках цих проєктів, виховують почуття смаку та естетики в безперервному потоці реклами та бруду. Це частина процесу, коли суспільство стоїть на етапі розвитку, а митці готові працювати заради самовираження та прогресу, для спільного майбутнього. (За Б. Гаврилюком, зі статті).

58. Про комерційне використання урбан-мистецтва йдеться в текстах

А )А і Б Б) А і В В) Б і В Г) А, Б і В

59. Спільною для всіх текстів темою є

А радикалізація образотворчого мистецтва

Б історія зародження, розвиток стріт-арту

В роль митця й мистецтва в сучасному світі

Г зародження, особливості розвитку, роль стріт-арту

60. НЕПРАВИЛЬНИМ є твердження, що

А мурали належать до напрямку урбаністичного образотворчого мистецтва

Б художники-муралісти мають узгоджувати свої роботи з міською владою

В особливістю українських муралів є їхня спрямованість на відображення національного історичного тла

Г цільовою аудиторією, для якої створюються мурали, є представники андеграундного мистецтва

61. «Неофіційність» – це поняття стосується усіх наведених у тексті А слів, ОКРІМ

А графіті Б мурали В тегнути Г райтери

62. Поради дає текст (тексти) А )А, Б і В Б) А В) Б Г) В

63. Виділене слово (абзац 16) означає

А суб’єктивно Б суперечливо В аморально Г протиправно

Завдання 58 – 63 мають по чотири варіанти відповіді, з яких лише ОДИН правильний. Виберіть правильний, на Вашу думку, варіант відповіді.

18 Частина 3. УКРАЇНСЬКА МОВА

Завдання відкритої форми з короткою письмовою відповіддю

1. Чи згодні ви з думкою: «Щоб рухатись вперед, потрібно навчитись сприймати нові явища мистецтва. Не характеризувати малюнки словами «вандалізм» чи «несмак», а намагатись їх зрозуміти. За ширмою стріт-арту ховається серйозний філософський контекст, який спрямований на людину, а саме на підвищення рівня критичного мислення». Обґрунтуйте свою позицію. (3–4 речення)

2.Розгляньте таблицю, у якій охарактеризовано тексти А, Б та В за низкою їхніх змістових і формальних ознак.

№ Ознака тексту Текст А Текст Б Текст В

1. Наявність елементів опису - - -

2. Вкраплення сленгових елементів _ + +

3. Пізнавальний характер тексту _ + _

4. Наведення конкретних фактів _ _ _

5. Наявність елементів роздуму _ _ _

Які з-поміж ознак, на Вашу думку, визначено НЕПРАВИЛЬНО стосовно того чи іншого тексту? Укажіть щонайменше дві ознаки у форматі: «Неправильно визначено ознаку Х щодо тексту Y…», обґрунтувавши свою позицію щодо кожної з них. (4–5 речень)

24.02.2021

Тема: Розділові знаки при відокремлених членах речення

Перегляньте відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=qwkugECkUgY

До 03.02.2021 виконайте тест за посиланням join.naurok.ua , увівши код доступу 7537259


22.02.2021

Тема: Розділові знаки при відокремлених обставинах

Перегляньте відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=zb55SsprVmg

Прочитайте правила в підручнику на с.142

Виконайте вправу 235

Домашня робота : вивчити правила , виконати вправу 328


15.02.2021

Тема: Розділові знаки в реченнях,ускладнених відокремленими означеннями та прикладками

Перегляньте відео за посиланнями

www.youtube.com/watch?v=Qy84MrWWhAs

www.youtube.com/watch?v=XyG_7zZbA6U

www.youtube.com/watch?v=M2R967bQwQo

Опрацюйте параграф 31. Виконайте вправи 316,318.

Домашня робота : виконати вправи 320,322.

20.01.2021

Тема: Головні члени речення (повторення)

Перегляньте відео від початку до 10хв.48 с. за посиланням www.youtube.com/watch?v=-Jnq4WQMFr4

Виконайте тест за посиланням join.naurok.ua , увівши код доступу 2536499 до 23.00 23.01.2021

Домашня робота: у поданих реченнях підкреслити головні члени речення та визначити синтаксичну роль інфінітива

Хлопець буде гратися довгоурити — шкодити здоров'ю. Його мрія — поїхати до Африки). Друзі пішли прогулятися . Я розповів про своє бажання відвідати місто.

18.01.2021

Тема : Вигук як особлива частина мови. Словосполучення

Перегляньте відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=-4B8kaB6vuQ


Словосполученння


ПРИГАДАЄМО!!!

Словосполучення синтаксична одиниця, утворена поєднанням двох або більше повнозначних слів (належать до самостійних частин мови) на основі підрядного зв′язку (одне слово залежить від іншого).

Наприклад:

Перекладати текст

дієсл. ім.

І. За складом (кількістю повнозначних слів) словосполучення поділяються на:

- непоширені (прості) (2 слова);

- поширені (складні) (3 і більше слова).

Завдання 1. У словосполученнях позначити головне слово, поставити питання до залежного, визначити непоширені та поширені словосполучення.

Мелодійна пісня - _____________________________________________

Віночок українських пісень - ____________________________________

Прогулюватися гаєм - __________________________________________

Вирушати на прогулянку - ______________________________________

Вірно дружити - ______________________________________________

Прощання з рідним краєм - _____________________________________

ІІ. За способом вираження головного слова словосполучення поділяються на :


іменникові: великий успіх

прикметникові: дуже щасливий

займенникові: кожен із нас

числівникові: третій від центру

дієслівні: читати книжку

прислівникові: уранці прохолодно


Завдання 2. Визначити вид словосполучення за способом вираження головного слова.

Осіння туга - _________________________________________________

Закурликали протяжно - _______________________________________

Хтось із перехожих - __________________________________________

Несказанно прекрасні - _________________________________________

Відлетіли у вирій - _____________________________________________

Десятеро із ста - ______________________________________________

Надзвичайно приємно - _________________________________________

ІІІ. Типи синтаксичного зв′язку.

Узгодженнязалежне слово є в тому самому роді, числі та відмінку, що й головне слово.

Наприклад: сонячний день, моє оповідання

Керуваннязалежне слово ставиться при головному у непрямому відмінку.

Наприклад: написати твір, склянка молока

Прилягання – залежне слово поєднується з головним тільки за змістом ( від головного слова до залежного ставиться переважно питання прислівника: як? де? куди? звідки? яким способом? чому? з якою метою?...)

Наприклад: швидко бігти, спідниця у клітинку

Завдання 3. Визначити тип синтаксичного зв′язку.

Навчальний рік - ______________________________________________

Старанно вчитися - ___________________________________________

Слухати розповідь - _______________________________________

До словосполучень не належать:

- поєднання іменників або займенників із прийменниками: навколо парку, перед нами;

- головні члени речення (підмет і присудок): настав ранок, учні читають;

- слова, поєднані сурядним зв′язком (незалежні одне від одного): міста і села, читають і пишуть, розумний і кмітливий;

- складена форма майбутнього часу дієслова: буду працювати;

- фразеологізм: взяти ноги на плечі, намотати на вус;

- складена форма вищого та найвищого ступенів порівняння: більш дорогий, найбільш чемний.

- складений присудок: хочу читати.

Завдання 4. Визначити словосполучення, позначити в них головне слово.

Польові квіти, прочитала й запам′ятала, чай у чашці, чай – напій, читання книжки, навкруг озера, навколо чисто, більш досвідчений, викинути з голови, уранці холодно, буду прощатися, навколо неї, жовтіє листя, створити для радості, співати дзвінко, мрію поїхати, мамина пісня, моря й океани, на вершині слави.

Тестове завдання Словосполученням є…

А дивляться на небо

Б небо і зорі

В посеред неба

Г бути на сьомому небі

Д небо посіріло


Домашня робота :опрацювати параграф 16 , виконати вправу 171.


13.01.2021

Тема: Лексичні та граматичні помилки ( До ЗНО!!!)

Перегляньте відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=YDkL2r1aMfQ

Перегляньте відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=CYHFtuRWRQo

Перегляньте відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=xjGBkyWirHo

Перегляньте відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=FBU8xnGodFk

Домашня робота : вивчити наголос у словах на літеру з

Виконати тест за посиланням join.naurok.ua , увівши код доступу 2915558 до 23.00 17.01.2021

11.01.2021

Тема: Частини мови

Перегляньте відео за посиланням www.youtube.com/watch?v=ECWY_YLT2Y0 (для ЗНО)

Виконайте тест у форматі ЗНО

1.З’ясуйте, якими частинами мови є виділені слова в реченні (цифра позначає наступне слово). (1)У сучасному, раз у раз (2)змінюваному світі людина має мислити нестандартно, (3)пропонуючи цікаві рішення (4)та продукуючи нові ідеї.

А дієприкметник (форма дієслова) Б дієприслівник (форма дієслова) В прийменник Г сполучник Д частка

2.З’ясуйте, якими частинами мови є виділені слова в реченні (цифра позначає наступне слово). Надвечірнє сонце, (1)вихопившись із хмари, кинуло коротку тінь під пнями, (2)навколо (3)яких літо (4)щороку кораловим намистом розсипає запашну суницю.

А займенник Б форма дієслова (дієприслівник) В прислівник Г прийменник Д сполучник

3.З’ясуйте, якими частинами мови є виділені слова в реченні (цифра позначає наступне слово). (1)Навіть не дивлячись на годинник, знаю, (2)що зараз (3)чверть (4)на восьму.

А іменник Б числівник В прийменник Г сполучник Д частка

4.З’ясуйте, якими частинами мови є виділені слова в реченні (цифра позначає наступне слово). Сучасна людина, щоб бути (1)успішною, має вчитися (2)впродовж (3)усього життя, (4)опановуючи нові галузі знань.

А займенник Б прикметник В форма дієслова (дієприкметник) Г форма дієслова (дієприслівник) Д прийменник.

5.З’ясуйте, якими частинами мови є виділені слова в реченні (цифра позначає наступне слово). Діти вибирають книжки про драконів та ельфів, (1)характерників і (2)зачарованих музикантів, а, прочитавши їх, урешті виростають сильними й добрими, здатними (3)свідомо протистояти злу в (4)реальному житті та у власній душі.

А іменник Б прикметник В прислівник Г форма дієслова (дієприкметник) Д форма дієслова (дієприслівник).

6.З’ясуйте, якими частинами мови є виділені слова в реченні (цифра позначає наступне слово). (1)Нині важко й уявити, що відносно недавно – (2)якихось сорок (3)років тому – чи не головним засобом духовного порозуміння в молодіжному середовищі була не рок-музика, а (4)таки поезія.

А іменник Б числівник В займенник Г прислівник Д частка.

7.З’ясуйте, якими частинами мови є виділені слова в реченні (цифра позначає наступне слово). (1)Зазвичай (2)останнє, що я роблю, (3)вимикаючи комп’ютер, видаляю історію пошуків, хай би (4)що шукав.

А займенник Б іменник В форма дієслова (дієприслівник) Г прислівник Д форма дієслова (дієприкметник).

8. З’ясуйте, якою частиною мови є виділені слова в реченні (цифра позначає наступне слово). (1)Дивно, (2)що дуже часто ми дозволяємо (3)собі ставати рабами власного егоїзму, (4)невже таки невиправна природа людська?

А частка Б сполучник В прийменник Г прислівник Д займенник

9.З’ясуйте, якою частиною мови є виділені слова в реченні (цифра позначає наступне слово). Олена Теліга вважала, (1)що для українки має бути (2)характерним поєднання «найкращої жіночності з найвищою мужністю», і переймалася (3)тим, що в українській літературі не (4)створено ідеального образу жінки.

А займенник Б прикметник В дієслово Г сполучник Д прислівник.

10.З’ясуйте, якими частинами мови є виділені в реченні слова (цифра позначає наступне слово). Надвечірнє сонце, (1)вихопившись із хмари, кинуло коротку тінь під пнями, (2)навколо (3)яких літо (4)щороку кораловим намистом розсипає запашну суницю.

A займенник Б дієприслівник (форма дієслова) В прислівник Г прийменник Д сполучник

Відповіді надішліть до 21.00 13січня на електронну адресу moskalenkoliana10@gmail.com

Завдання виконуємо самостійно!!!!!!!!!!!!!


Домашня робота: 1.вивчити наголос у словах на літеру Е. Є, Ж,Д.

2. Виконати тест за посиланням join.naurok.ua , увівши код доступу 9844434

3.Переглянути відео за посиланням (для зно!!!) www.youtube.com/watch?v=9qc9hJa-spQ

14.12.2020

Тема: Дієслово, дієслівні форми. Словозміна дієслів

Повторимо матеріал попереднього уроку (параграфи 8-9)

Зверніть увагу!!!

Збірні числівники (двоє, четверо …)поєднуються:

а) з іменниками чоловічого на позначення осіб: десятеро громадян, п’ятеро учнів, семеро сусідів, двоє листонош, троє гультіпак, дванадцятеро столярів;

Увага! Не сполучаються із збірними числівниками іменники на позначення високих та офіційних осіб: сполучення на зразок п’ятеро президентів, троє академіків вважаються уснорозмовними й у літературній мові не вживаються;

б) з іменниками середнього роду на позначення істот та неістот:

троє ведмежат, дев’ятнадцятеро чайченят, троє малят, шестеро оленят; двоє весел, четверо мережив, п’ятеро відер, восьмеро боліт;

в) з іменниками, що вживаються в множині і позначають на-

зви конкретних предметів: двоє брюк, четверо окулярів, троє граблів, десятеро лиж (і двоє пар брюк, десять пар лиж).

Збірні числівники не поєднуються:

а) з іменниками жіночого роду (крім назв свійських тварин типу

троє овець), нелітературними є: семеро жінок, четверо в’я- зальниць, восьмеро тіточок, десятеро книг;

б) з назвами неістот чоловічого роду, просторічними вважають поєднання: семеро столів, двоє конспектів, п’ятеро комбайнів.

Пройдіть тести у форматі ЗНО за посиланням join.naurok.ua ,увівши код доступу 4603387 та 7232320

Опрацюйте параграфи11-12 у підручнику

!!!Перегляньте відео по цьому матеріалу за посиланням www.youtube.com/watch?v=8o7qSV4qJ2Y

Домашня робота : опрацювати параграфи11-12 у підручнику , виконати вправу 128, пройти тест за посиланням join.naurok.ua ,увівши код доступу 2100770

09.12.2020

Тема: Займенник як частина мови .Правопис неозначених і заперечних займенників

Займенники вказують на предмети (він, той), їхні ознаки (такий, мій) і кількість (стільки), не називаючи їх. Відповідають на питання іменника, прикметника і числівника.

Займенники вживаються лише тоді, коли перед тим є вже інформація про предмет, ознаку чи кількість: Як вовка не держи, він в ліс втече при першій нагоді. (І.Карпенко-Карий.)

2. За значенням розрізняємо дев’ять розрядів займенників:

а) особові: я, ти, ми, ви, він, вона, воно, вони;

б) зворотний: себе;

в) присвійні: мій, твій, наш, ваш, їхній, свій (займенники його, її — особові в родовому відмінку);

г) вказівні: цей, той, такий, стільки;

ґ) означальні: весь, всякий, кожний, інший, сам, самий;

д) питальні: хто? що? (питання до іменників), який? чий? (питання до прикметників), котри́й? скільки? (питання до числівників);

е) відносні — ті, що й питальні (хто, що, який, чий, котри́й, скільки,), тільки вживаються для приєднання підрядних речень до головних;

є) неозначені — ті, що й питальні, лише з частками будь-, -небудь, -хтозна, -казна (які пишуться через дефіс), аби-, де-, -сь (які пишуться разом);

ж) заперечні — ті, що й питальні, лише з часткою ні-, а також жодний

Правопис неозначених і заперечних займенників

Заперечні займенники з ні пишемо разом. Якщо ж між ні та займенником уживаємо прийменник, тоді всі три слова пишемо окремо.

ПОРІВНЯЙМО :нікого, ніякий | ні від кого, ні перед чим

Неозначені займенники пишемо:

РАЗОМ із частками аби-, де-, -сь: абичий, декому, якогось

ЧЕРЕЗ ДЕФІС із частками казна-, хтозна-, будь-, -небудь : хтозна-кому ,яка-небудь

ОКРЕМО якщо між словами є прийменник хтозна з ким, аби до кого

Домашня робота: опрацювати теоретичний матеріал, пройти тест на вивчену тему до 21.00 13.12.2020 за посиланням join.naurok.ua , указавши код доступу 8113031