7 клас

17.11

7-А, 7-Б класи

Об’єкт проєктної діяльності: підставка для прикрас, сувенірів

Основна технологія: Технологія ручної обробки деревини

Вплив властивостей деревини на технологію обробки. Механізми перетворення та передавання руху в пристосуваннях для свердління деревини.

1. Які ви знаєте процеси обробки деревини?

2. Що ви розумієте під процесом свердління? Яке його призначення?

3.Поясніть будову (за допомогою графічної схеми) та принцип дії ручного дриля.

3. Що ви розумієте під поняттям функціональні показники якості виробу? (це можливість використання, зручність при використанні тощо);

Вивчення навчального матеріалу за планом:

а) свердління;

б) свердла;

в) призначення і будова коловорота.

а) Свердління – один із самих поширених способів одержання отворів різанням. Свердління отворів на виробництві, як правило, автоматизований.

б) Ріжучим інструментом при цьому є свердло. З допомогою свердла роблять отвори наскрізні (якщо просвердлено всю товщину матеріалу) і ”глухі” (матеріал просвердлений не наскрізь).

Отвори в заготовках деревини просвердлюють центровими, спіральні і ложковими свердлами. Найбільш широко застосовуються спіральні свердла.

в) Найпростіші пристосування, яким приводять у рух свердло, є коловорот. Він складається з колінчастого стержня 3, на якому насаджують дерев'яну ручку 2. На кінці стержня є патрон 4 (або гвинтовий затискач) для закріплення свердла; зверху на ньому – упорна головка 1, якою утримують коловорот у потрібному положенні. Свердло міцно затискують у патроні (гвинтовому затискачі) коловорота.

Частина свердла, що просвердлює отвір у деревині називається робочою. Робоча частина центрового свердла має вигляд лопатки з вістрям – центром.

Під час свердління отворів коловорот треба тримати так, щоб свердло було перпендикулярне до площини деталі. При цьому лівою рукою треба натискувати на упорну головку, а правою обертати коловорот.

Отвір спочатку свердлять з одного боку. Коли центр вістря свердла проникне наскрізь, свердління припиняють і повертають виріб на протилежний бік. Потім вставляють центр свердла в отвір і досвердлюють його. Якщо цього не зробити, то свердло при виході з отвору може відколоти частину деревини і отвір буде зіпсовано.

Заготовки, в яких просвердлюють отвори, повинні бути добре закріплені у верстаку. Тонкі деталі можна свердлити, затискуючи їх по кілька штук.

Домашнє завдання:

Технологія свердління ( за посиланням)

helpiks.org/4-8126.html



03.11

7-А, 7-Б класи

Об’єкт проєктної діяльності: підставка для прикрас, сувенірів

Основна технологія: Технологія ручної обробки деревини

Розробка технічного завдання

1. Призначення виробу.

Підставки призначені для повсякденного використання в побуті. Вони широко використовуються в домашньому господарстві. Розглянемо різні варіанти конструкцій підставок. Основними вимогами повинні бути практичність, зручність в використанні, естетична привабливість.

2 Вимоги до матеріалів.

Виходячи з призначення проектованого виробу та його особливостей, підставка повинна мати естетичний вигляд, матеріали повинні бути екологічно чисті та нешкідливі як для дорослих та і для дітей.

3 Вимоги до конструкції виробу

Деталі, із яких виготовляється підставка, повинні забезпечувати безпечність при користуванні.

Вибір обєкта проектування

Розглянути різні види конструкцій і підібрати зразок власного виробу.

vseosvita.ua/library/embed/002etu-d126.docx.html

Застосувавши метод фантазування, виконати малюнок власного виробу.