3 - Б


06.11.2020

Математика

Тема. Заміна додавання множенням. Задачі на вміщення

Переглянути навчальне відео, виконати завдання за рекомендаціями вчителя :https://www.youtube.com/watch?v=TdrZizu-yTU

С.55, № 323-замінити додавання множенням, обчислити;

№324- пояснити, як міркували;

№ 325(1)- пояснити, яким способом знаходили добутки;

№ 325(2)- обчислити добутки, скориставшись цим способом.

№ 326- знайти значення виразів.

№ 327, 328- розв'язати задачі.

№ 329, 330 - виконати завдання усно.

Дизайн і технології

Тема. Пухнасті айстри з бабусиного саду. Виготовлення осіннього букету

Мета: ознайомити учнів із технікою «квілінг», з матеріалами та інструментами для виготовлення композицій у заданій техніці; вчити виконувати композицію поетапно за інструкцією самостійно; розвивати творчу уяву та фантазію; виховувати любов до прекрасного, членів своєї родини, природи.

Обладнання для учнів: альбом-посібник Дизайн і технології «Маленький трудівничок» 3 клас, Л.Роговська, кольоровий папір, дерев’яні палички, лінійка, клей ПВА, ножиці, кухонна губка.

Хід уроку

І.Організаційний момент

1.Підготовка робочих місць до початку уроку.

2.Вправа «Веселе вітання»

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів

1.Читання вірша Н.Красоткіної «Милі айстри»

Милі айстри — осінні квіти,

Різні всі й неповторні, ясні

І веселі, неначе діти,

І привабливі, і чарівні.

Тішусь я і милуюсь вами,

І у серце вбираю красу.

Осінь дуже багата квітками,

Ще багата на срібну росу,

На тумани, що над рікою

Й над лугами пливуть удаль.

Подружились вони з вербою

І несуть у собі печаль.

Але в айстрах немає суму,

Тільки радість і кольори…

Небо сіє осінню думу

Й задивляється синьо згори.

Але айстри — осіннє диво,

Заворожують, щедро цвітуть…

З ними радісно і щасливо,

Бо вони нам любов несуть.

2.Працюємо з медіа. Перегляд і обговорення відео «Словничок осінніх квітів» https://www.youtube.com/watch?v=bza_IYj5Hqc

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми з вами продовжимо працювати у вже знайомій техніці «квілінг» і виготовимо з вами композицію «Пухнасті айстри з бабусиного саду»

IV. Робота над темою уроку

Практична робота з використанням шаблонів з альбома – посібника «Маленький трудівничок» Л.Роговської

1.Підготовка матеріалів та інструментів.

2.Пригадування правил роботи у техніці «квілінг».

3.Знайомство з інструкцією виконання композиції с. 25.

4.Інструктаж з ТБ під час роботи з ножицями та клеєм.

Правила користування ножицями

1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно.

2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.

3) Не тримай ножиці вістрями догори.

4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.

5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.

6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.

Правила користування клеєм

1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.

2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.

3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою.

4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.

5.Самостійна робота учнів

Руханка «Осінні листочки»https://www.youtube.com/watch?v=3qu-Zf0417s

6.Продовження виконання практичної роботи

V. Підсумок уроку

1.Демонстрація виробів ( у додатку classroom).

Українська мова

Тема. Розвиток зв'язного мовлення. Написання переказу тексту за планом. Тема для спілкування: " Покинуте кошеня". ( Зошит " Малюю словом" с 14-16.

Переглянути навчальну презентацію, виконати завдання у друкованому зошиті : https://vsimpptx.com/urokpoch3kl/mova-ta-chytannia-k-ponomarova-osavchenko/lang/u25

  1. Переказати текст усно.

  2. Підготуватися записати переказ тексту.

  3. Записати переказ, розпочати із заголовка.

Фізкультхвилинка: https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM&t=41s

  1. Перечитай переказ, виправ помилки.

  2. Намалюй свою ілюстрацію до тексту.









05. 11. 2020

Фізична культура

Тема. Організаційні вправи. Комплекс загальнорозвивальних вправ. Різновиди ходьби та бігу

Виконуємо вправи за відео : https://www.youtube.com/watch?v=OO-_a_qHkSw

https://www.youtube.com/watch?v=5eie_sJTZ1Y&t=4s

Математика

Тема. Задачі на зведення до одиниці. Геометрична фігура. Точка

Переглядаємо навчальне відео, виконуємо завдання за рекомендаціями : https://www.youtube.com/watch?v=fOOjmHYXJ0M

С. 53 № 315- знайти значення виразів;

№ 316- розв'язати задачі усно;

№ 317- розв'язати задачу за поданим планом та коротким записом.

С.54 № 318- розв'язати задачу; № 319, 320 -виконати завдання.

Домашнє завдання

С. 54 №321- розв'язати задачу за планом.

С. 55 № 322 -обчислити вирази.

Українська мова

Тема. Визначаю корінь слова

Переглядаємо відеоурок, виконуємо завдання : https://www.youtube.com/watch?v=MlCP31uXKS8

С. 34, вправа 1-списати, виділити спільну частину;

вправа 2- виписати споріднені слова , позначити дужкою.

С. 35, вправа 3- прочитати повідомлення ;

вправа 4 - відповісти на запитання;

вправа 5 - виписати виділені слова, дібрати спільнокореневі, позначити корінь.

Домашнє завдання.

С. 34- запам'ятати правило.

С. 35, вправа 7-записати групами спільнокореневі слова, позначити корінь.

Літературне читання

Тема. Пригоди у чарівній казці. "Вечірник, Полуночник і Світанок"(українська народна казка). Дійові особи. Послідовність подій

  1. Послухайте текст, слідкуючи у себе в підручнику : https://www.youtube.com/watch?v=3NaPGTlUcN

  2. Ознайомитися з текстом підручника с. 47 - 49 (читати не менше 2 разів)

Аналіз прочитаного твору

Про кого розповідається у казці?

Хто головні герої? Чому?

Чому діти отримали такі імена? ( знадіть у тексті)

Що сталося у царстві?

Як ви вважаєте, чому хлопці вирішили шукати царівну?

Кого зустрів Світанок у печері?

Як Світанок допоміг бабі з дідом? Як вони йому віддячили?

Чи вдалося хлопцеві знайти царівну?

Чому брати залишили брата?

-У які пригоди потрапляв наймолодший син — Світанок?

- Чому Світанок причепив до шнура камінь?

- Завдяки яким рисам характеру він здобув перемогу?

- Зверни увагу, як казка починається, а як закінчується.

Продовжіть речення.

З трьох братів мені найбільше сподобався …

Творча хвилинка.

Намалюйте трьох братів. Якими ви їх уявляєте?

Домашнє завдання.

С. 47-51-перечитати казку, підготуватися до стислого переказу.


























04.11.2020

Я досліджую світ

Тема. Де ховається вода

Переглянути навчальне відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=zc14oRnEiHI

С. 88 - 90- опрацювати матеріал у підручнику, відповідати на запитання.

С. 40- виконати завдання у зошиті ( користуємось матеріалами підручника).

Домашнє завдання.

С.89-провести дослід " Де міститься вода?"

Математика

Тема. Дії з іменованими числами. Математичні задачі та дослідження. Рівняння. Самостійна робота

С. 51 №306- спростити вирази, обчислити їх значення (усно).

№307- виконати дії з іменованими числами.

№ 308 - дослідити таблицю, дати відповіді на запитання.

У зошит записати відповідь на третє запитання.

№ 309 - скласти рівняння і розв'язати їх.

С.52 №310 - розв'язати задачу.

Задачі № 311, 312- розв'язати усно.

Самостійна робота

1. Розв’яжи рівняння:

х + 4= 8

х : 7 = 8

4 • х = 36

2. Обчисли:

63:7:3

21 + 14:7

27г : 3 г

42 – 28:7

(7 + 35): 7

48м: 6

3. Розв'яжи задачу

Шість хлопчиків зібрали по 8 кг макулатури, а п'ять дівчаток — по 7 кг. Скільки кілограмів макулатури зібрали діти?

Домашнє завдання.

С. 52 № 313-розв'язати рівняння.

№ 314-розв'язати задачу.

Українська мова

Діагностичну роботу виконуємо на окремих аркушах.

Тема. Діагностична робота з теми: " Значення слова"

4 листопада

Діагностична робота

Значення слова

1. Слова з протилежним значенням називаються…

А) багатозначними;

Б) синонімами;

В) антонімами.

2. Обери пару слів, що є антонімами.

А) Доріжка – стежка;

Б) веселий – радісний;

В) гарячий – холодний.

3. Заміни вислів «робити з мухи слона» одним словом:

А) перебільшувати;

Б) веселитись;

В) сумувати.

4. Закінчи речення.

Горизонт, обрій, небосхил – це слова…

А) синоніми;

Б) антоніми;

В) спільнокореневі;

5. Запиши слова, протилежні за значенням.

Ворог – закрити –

день – близько –

6. Запиши парами слова, близькі за значенням.

Сім’я мчати

бігти злість

гнів іноземний

закордонний родина

7. Спиши. Підкресли слова, вжиті в переносному значенні:

Вітер з гаєм розмовляє, шепче з осокою. Ліс заснув, а озеро прокинулось. У матері Василька золоте серце. Тетянці на День народження подарували золотий ланцюжок.

8. Випиши у І стовпчик слова, які мають одне значення, у ІІ – багатозначні.

Ключ, зошит, малюнок, земля, півень, ручка, підручник, коса.

9. Пригадай, яка тварина має голки. Напиши про неї текст (3-4 речення).

Літературне читання

Тема. Розширення читацького досвіду дітей. Сайт "Українська казка". Аудіокнига для дітей на сайті Національної бібліотеки України для дітей ім. Януша Корчака.Особливість створення мультфільмів. Перегляд мультфільму за сюжетом відомої казки

Познайомитися із сайтом за посиланням: http://www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=7518 ( Національна бібліотека України)

Прослухати казку на вибір.

https://kazky.org.ua/zbirky/ukrajinsjki-narodni-kazky ( Сайт " Українська казка") - обрати і прочитати українську народну казку.

Переглянути відео " Як створюють мультик" : https://www.youtube.com/watch?v=4TjYD56hXh8

Переглянути мультфільми за посиланням : https://www.youtube.com/watch?v=iUIblK2zN8Q

https://www.youtube.com/watch?v=SLbMJN-5TIY

Що зображено по-іншому, ніж у казці?

Домашнє завдання.

Дослідити: які мультфільми подобалися в дитинстві вашим батькам, дідусям, бабусям? Які мультфільми ви дивитеся разом?

Скласти розповідь про свій улюблений мультфільм.

Фізична культура

Тема. Різновиди ходьби та бігу. Комплекс загальнорозвивальних вправ. Вправи в русі

Виконуємо вправи за відео : https://www.youtube.com/watch?v=OO-_a_qHkSw

https://www.youtube.com/watch?v=5eie_sJTZ1Y&t=4s










03.11.2020

Літературне читання

Тема. Вступ до розділу і теми. Образ народного героя. " Кирило Кожум'яка" ( українська народна казка). Ознаки, що характеризують головного героя. Стислий переказ казки

Мовленнєва розминка.

1.Читання чистомовки.

Ку-ку-ку — чути пісню у ліску.

Ців-ців-ців — і до вас я прилетів.

Тьох-тьох-тьох — ми співаємо удвох.

Кра-кра-кра —ох весела ця пора!

Хто так весело для нас співав? (......)

Актуалізація опорних знань учнів.

Діти, відкрийте, будь ласка, підручник на сторінці 41 та прочитайте назву розділу.

Давайте з вами дізнаємось що ж це за «джерело народної мудрості»?

Так що таке усна народна творчість? (Твори, що передавались із вуста в уста.)

Які твори належать до усної народної творчості? (Пісні, колядки, щедрівки, веснянки, мирилки, приказки, прислів’я.)

Отже, усна народна творчість виникла багато років тому. До неї увійшли твори різних жанрів. Кожен із них має свої особливості, а все разом вони складають духовну спадщину наших предків, яку ми повинні вивчати.

А що найбільше полюбляють читати діти? (Казки.)

А що таке казка ? (Казка-це цікава розповідь ,в якій мовиться про щось неймовірне, фантастичне, і яка має повчальний характер.)

А які ви знаєте види казок? (Про тварин, чарівні, побутові.)

А давайте пригадаємо, які казки ми вже з вами знаємо?

Повідомлення теми і мети уроку.

Отже, сьогодні ми з вами розпочинаємо вивчати новий розділ «Із джерел народної мудрості», познайомимось із новим для нас видом казки та дізнаємось хто ж такий Кирило Кожум’яка.

Підготовча робота. Опрацювання казки «Кирило Кожум’яка»

Ознайомлення з визначенням «чарівні казки».

Перегляньте сторінку 42 та мовчки прочитайте перший абзац. Скажіть що ж таке чарівні казки? (Це казки, у яких герої мають надзвичайну силу. А за допомогою чарів у казках відбуваються дивовижні події і перетворення.)

З якою інтонацією потрібно читати чарівні казки? (Таємничою.)

Прослуховування аудіоказки за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=xkY1J4X_f5s

С. 42-45-прочитати казку , порівняти із аудіоказкою.

  1. Дати відповіді на запитання.

Коли відбувалися події ?

Хто головний герой казки ?

Чому він має таке прізвище?

2. Словникова робота.

а) Пояснення значення слів.

Леміш – частина плуга, що розрізає землю.

Пуд – міра ваги, близько 16 кг.

Городяни – люди, що жили у місті.

Урочище – ділянка землі, яка чимось відрізняється від навколишньої місцевості.

Старшина – старші князівські воєначальники.

До поданих слів доберіть близькі за значенням слова.

Подужав - переміг, подолав, здолав, поборов.

Поцупить - потягне, вхопить, зачепить.

Злинув - злетів, здійнявся.

Благайте – просіть, вимолюйте, прохайте.

б) Читання слів-пірамід.

Прочтитайте слова.

Ки * єва

Голу * бок

Кня * зівна

Розбі * жить

Визво * ливши

Дні * про

Зли * нув

Пріз * вище

Мири * тися

Підле * стилась

Аналіз казки.

Яку дань збирав змій із людей? ( .......)

Чому змій не з’їв князівну? (.......)

Якого чоловіка боявся змій? (......)

Хто приніс князеві вісточку про дочку? (.......)

Що подумав князь, коли побачив голубка? (......)

Чому Кирило погодився на бій із змієм? (.......)

3. Гра «Знайди і прочитай».

Прочитайте. Як змій розповідав про Кирила Кожум’яку? (Від слів «Як за- топить у хаті …» і до слів «… тільки мені й страшно».)

Як описала князівна Кирила у листі до батька? Прочитайте. (Від слів « … у вас, батенько, є в Києві…» і до слів «…щоб не образився він за яке незвичайне слово!».)

Прочитайте. Як готувався до бою богатир? (Від слів «Обмотавсь коноплями, обсмолився …» і до слів «… та й пішов до змія».)

4. Робота над образними засобами казки.

Поясніть значення виразів

“Аж луна йде” (голосно)

“Улупить, то так і вжене в землю” (дуже сильно вдарив)

“ А під ним земля тільки стогне ” (дуже жорстоко, нестерпно)

5. Поділ твору на частини.

На які частини можна поділити казку? (зачин, основна частина і кінцівка)

Про що розповідається у зачині? (Про київського князя, який послав свою дочку як данину до змія. Але він не з’їв її, а вона, в свою чергу, дізналась як можна перемогти змія за допомогою Кирила Кожум’яки, та відправила голуба до батька, щоб той вмовив Кирила подолати змія.)

Що говориться в основній частині? (Про те як діти вмовили Кирила на боротьбу із змієм, та як він готувався до боротьби із змієм.)

Про що йдеться в кінцівці? (Про боротьбу Кирила із змієм та його перемогу.)

6. Розповідь про героїв казки.

Діти, прочитайте слова. Про кого з героїв казки вони стосуються?

Слова: хоробрий, мужній, лагідна, запальний, сильний, ніжна, підступний, жорстокий, кмітлива.

Використовуючи ці слова, розкажіть про одного з героїв казки.

Визначення теми та ідеї твору.

Яка тема твору? (Тема твору - це те, про що автор розповідає читачу. Розповідь про мужнього, хороброго чоловіка, який жив в Україні.)

Давайте визначимо з вами ідею твору? (Ідея твору - це прихований зміст, те, що автор намагався своїм твором донести до читача. Наприклад: робіть добро, менше зла.  Уславлення мужності та сміливості українських народних героїв.)

Під час відповіді користуйтеся початком висловлювання.

Я вважаю …

Я думаю …

Я гадаю …

Я переконана …

Мені здається….

Чому вчить нас казка? (Добро завжди перемагає зло. Яке б могутнє зло не було, завжди є шлях для його подолання.)

Чому вона чарівна? (Кирило Кожум’яка має надзвичайну силу, Змій – вигадана істота. Відбуваються чарівні подіїї – Змій розмовляє с людьми та бореться з Кирилом.)

Складання плану казки.

План:

1. Дань змієві.

2. Хитрість царівни.

3. Лист до князя.

4. Діти просять Кирила Кожум’яку.

5. Бій із змієм.

6. Визволення князівни.

А зараз давайте спробуємо стисло переказати цю казку за планом.

Підсумок уроку.

Яку вічну проблему розв’язує казка «Кирило Кожум’яка»? (Двобій добра і зла.)

Хто у казці був втіленням добра? Зла?

Домашнє завдання.

С.42-45- читати, відповідати на запитання.

Переказувати казку за планом.

Малюнок до казки (за бажанням).

Математика

Тема. Таблиця множення і ділення числа 7. Робота з даними. Задачі на знаходження периметра

Опрацювати завдання у підручнику на с.48-50.

№ 295- вставити пропущені числа. Скласти вирази за схемою й обчислити їх значення(усно).

№ 296- обчислити усно.

№ 297, 298- обчислити вирази письмово.

№ 300- скласти і знайти значення виразів.

№ 301. 302-розв'язати задачі.

№ 303- усно дати відповіді на запитання.

Домашнє завдання

С. 50 № 304-порівняти . № 305- розв'язати задачу

Українська мова

Тема. Повторення і закріплення знань про лексичне значення слова

Каліграфічна хвилинка

Щщ що щу ще щі ща щи

Щекавиця, щит, Щек, щастя, щетина.

Щекавиця — гора на Подолі.

Князював там нескорений Щек,

і було в нього воїв доволі,

ворогів розбивав він ущент.

1.Зробити звуко-буквений аналіз слова «Щекавиця».

2. Скласти речення з виділеним словом.


  1. Прочитай текст.Спиши. Підкресли слова, які мають переносне значення

Прийшла до беріз осінь. Принесла їм золоті стрічки. Вплели берези ті стрічки в зелені коси. Подивилося сонце на берези і не впізнало їх. Сміється сонечко, а берези сумують.

  1. Прочитай жарт . Підкресли слова вжиті в переносному значенні. Склади і запиши речення , вживаючи ці слова в прямому значенні.

- Кропива кусається?-запитала мала доня маму.

- Кусається!

- І гавкає?

  1. Добери синоніми до поданих слів.

мама- ....... іти-........ гарний-........

  1. Відгадай загадку. Визнач скільки значень має слово-відгадка. Склади зі словом-відгадкою три речення, щоб у кожному воно мало інше значення.

Мешкають вони у морі,

й на концерті бачиш їх,

а в небесному просторі

за ніч не злічити всіх!

  1. Запиши антоніми до поданих слів .

правда -......

добро -....

моккрий - ....

сумувати -...

Домашнє завдання.

Повторити правила на с.25, 29,30.

Які зірки тебе зацікавили найбільше із завдання 4 ? Чому? Напиши про це текст (3-4 речення).

Я досліджую світ

Тема. Які тіла нас оточують і з чого вони складаються

Переглянути навчальне відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=q2ZP1oEf1Bw

С. 82-86- прочитати , відповісти на запитання.

Виконати завдання у зошиті на с.38-39

Домашнє завдання.

С.-83-виконати дослід. Дізнатися, чи змінює повітря форму та об'єм.











02. 11.2020

Фізична культура

Тема: Комплекс загальнорозвивальних вправ. Чергування бігу та ходьби

Переглядаємо відео, виконуємо вправи за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5eie_sJTZ1Y

Математика

Тема: Числовий відрізок. Задачі на знаходження суми. Робота з іменованими числами. Перетворення іменованих чисел

Переглядаємо навчальне відео, виконуємо завдання : https://www.youtube.com/watch?v=KzZU_s2f0VA

1.Записуємо число, дистанційна робота.

2. Каліграфічна хвилинка - число 24

3. Виконуємо завдання за підручником:

№ 284 - записати за разком; № 285- знайти значення виразу;

№ 286- скласти вираз, розв'язати задачу; № 287- розв'язати рівняння.

Завдання № 288 - виконати усно.

№ 289-скласти короткий запис, розв'язати задачу.

№ 291- відновити рівності.

№ 292- порівняти частини доби.

4. Розв'язуємо задачу на знаходження суми за навчальним відео по діях.( Про дівчинку Наталочку)

Домашнє завдання : № 293- розв'язати задачу; № 294- знайти значення виразу.

Я досліджую світ

Тема: Які бувають явища природи

Переглянути презентацію, виконати завдання за посиланням : https://vsimpptx.com/urokpoch3kl/ya-doslidzhuyu-svit-t-gilberg/u20

Робота з підручником.

С. 79- 81- опрацювати, дати відповіді на запитання.

Впізнати явища природи по звуку: https://www.youtube.com/watch?v=dywBgjg4J6I

Робота у зошиті.

С.36-37-виконати завдання, провести дослід " Чому мило миє?".