6 клас

05.11.2020.Музичне мистецтво.

6-А,6-Б.

Тема: Хорова духовна музика, месса ,хорал, кантата.

19.11.2020. Музичне мистецтво. 6-А, 6-Б.

Тема: Цикли у вокально-хоровій музиці.

Вокально-хорові та інструментальні твори композитори часто об'єднують у цикли.

Вокальний цикл- низка романсів або пісень об'єднаних однією ідеєю.

Російський композитор Модес Петрович Мусогський створив неперевершений цикл ,який назвав "Картинки з виставки".Ми ніби йдемо разом з композитором від картини до картини переглядаючи їх і лишаємо своє враження.


26.11.2020. Музичне мистецтво.6-А,6-Б.

Путівник по симфонічному оркестру

Бенджамін Бріттен "Путівник по оркестру для юнацтва"

Путівник по оркестру для юнацтва, музична композиція Бенджаміна Бріттена, написана в 1946 році з підзаголовком «Варіації і фуга на теми Генрі Перселла». Спочатку він був замовлений для навчального фільму під назвою «Інструменти оркестру»), режисер Muir Mathieson[en]. У цьому фільмі був задіяний Лондонський симфонічний оркестр під орудою Малькольма Сарджента.

Цей твір є одним з найвідоміших творів композитора, і є одним з трьох широко використовуваних творів для ознайомлення дітей з інструментами симфонічного оркестру поряд із «Карнавалом тварин» К. Сен-Санса і казкою «Пєтя і Вовк» С. Прокоф'єва.

Твір написано для оркестру з подвійним складом духових (пікколо, 2 флейти, 2 гобоя, 2 кларнета, 2 фагота, 4 валторни, 2 труби, 3 тромбони, туба). Із ударних використано литаври, барабан, тарілки, бубон, трикутник, малий барабан, дерев'яний блок, ксилофон, кастаньєти, тамтам, бич-хлопавка. Окрім смичкових струнних використано арфу.

Бенджамін Бріттен-британський піаніст,диригент,один з найважливіших композиторів 20 ст.у творчості якого представлені майже всі жанри музики.


10.12.2020.Музичне мистецтво.6-А,6-Б.

Тема:Музичні жанри у театрі і кіно.

Найбагатшим і найскладнішим жанром музики є опера. І хоча в цьому синтетичному мистецтві поєднані поєзія і драматургія, музика і танці, акторське і декоративне мистецтво головним у ньому є спів. Тому опера представляє музично-театральний жанр.

Опера зародилась в Італії ,на батькивщині бельканто.


Будівлі відомих оперних театрів світу-це не тільки зразки архітектурного мистецтва, усі вони в середині мають гарну акустику тобто,театри спроектовані таким чином,щоб кожен звук,який лунає зі сцени,було чути у кожному куточку глядацької зали.


Як вам відомо опера завжди розпочинається увертюрою(музичний вступ до опери,в якому композитор нас налаштовує на зміст опери)

Сьогдні ми познайомимося з оперою Джоакіно Россіні "Севільський цирульник"

Якщо вам сподобався цей твір, ви маєте змогу переглянуту його в цілому

17.12.2020.Музичне мистецтво.6-А,6-Б.

Тема:Мюзікл

Сьогодні неможливо уявити культурне життя без мюзіклу. Цей музично-театральний жанр поєднав різні засоби виразності,притаманні опері,балету,оперетті із традиціями естрадного мистецтва.Окрім сольних номерів,розмовних діалогів і масових сцен зі співом і танцями,у мюзіклі застосовуються клоунада і циркові трюкіи,при цьому вокальне виконання тяжіє до естрадного,а не до оперного.

Мюзікл-музично-театральний жанр,у якому поєднуються виражальні можливості,драматичного,музичного,хореографічного та естрадного мистецтв.

Мюзікл зародтвся у США в першій половині 20 ст.Жанр мюзіклу ровесник кіномистецтва,тому й не дивно,що ці твори часто екранізували. Чимало мюзіклів створювали саме для кіно ,а не для постановки на сцені.Так Генадій Гладков написав музику для мюзіклу "Бременські музиканти"-мультиплікаційного фільму,який захоплює слухачів уже понад 40 років.

До кожної кінострічки чи мультфільму створюють спеціальні композиції,які пише декілька авторів під керівництвом режисера.Потім їх виконує оркестр чи соліст-інструменталіст, хор або ансамбль.Звукорежисер об'єднує діалогі акторів,музику та ефекти в єдиний загальний запис-музичну доріжку.Таку доріжку називають саундтреком. Музика в кіно покликана творити атмосферу,відповідно зображеним у кіно подіям.


Д.з. опрацювати ст.67-68.

ІІ-семестр.Музичне мистецтво.6-А,6-Б.

14.01.2021.

Тема: Прелюдія

Кілька століть тому будь-який концерт або виступ музиканта розпочинався прелюдією,тобто коротким твором, що передує головному.Поки збиралися слухачі, виконавець задумливо перебирав клавіші,налаштовуючи себе і публіку на потрібний лад.Він грав не дивлячись у ноти,часто імпровізуючи.Так виник цей поширений жанр камерно-інструментальної музики.

Прелюдія-жанр камерно-інструментальної музики,п'єса вільного імпровізаційного характеру.

У творчості Іогана Себастьяна Баха клавірна прелюдія виконувала роль своєрідного вступу до фуги.Цикл прелюдій і фуг композитор писав у всіх тональностях,об'єднавши їх у два томи під назвою" Добре темперований клавір"

Передайте свої враження від творчості І,С. Баха.




Д.З.Прочитати ст 74-77 у підручнику.Підготувати доповідь про життя і творчисть І.С.Баха

21.01.2021.Музичне мистецтво.6-А,6-Б.

Тема: Прелюдія у творчості Сергія Рахманінова.

Д.з.Прочитать с.78-80.