7 клас



Географія 7а 10.02.2021р.

Тема уроку: ПІВНІЧНА АМЕРИКА. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ТА ОСВОЄННЯ.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІІ:Ознайомитися із загальними відомостями про материк.Визначити географічне положення Північноі Америки (за типовим планом). Систематизувати знання про дослідження та освоєння материка.Вдосконалювати навички роботи з картою.

ХІД УРОКУ: 1)Визначаємо географічне положення материка за типовим планом:положення щодо екватора,нульового меридіана,відносно інших материків,океанів,теплових поясів. 2)Визначити крайні точки Північноі Америки та іх координати (записати в зошит).

КРАЙНІ ТОЧКИ МАТЕРИКА: Найпівнічніша- м. Мерчісон ...пн.ш.;....зх.д. Найпівденніша- м.Мар*ято ...пн.ш.,зх.д. Найзахідніша-м.Принца уельського...пн.ш,....зх.д.Найсхідніша -м.Сент-Чарльз ....пн.ш.,....зх.д.

3)Обчисліть протяжність материка з півночі на південь (за мал.148 с 155)

4)Опрацьовуючи по підручнику матеріал про географічне положення с.154-156 всі об*єкти знаходити на фізичній карті с.155 підручника або в атласі с.33.

5)Ознайомитися із походженням географічних назв на с.154"Подорож у слово".

6)Скласти коротку інформацію про дослідників материка (письмово ).

Домашнє завдання:Опрацювати параграф 35,виконати письмові завдання,підготуватися до виконання практичноі роботи 9 с.157,вивчити розташування об*єктів по карті.(РОБОТА БУДЕ ВИКОНУВАТИСЯ У КЛАСІ!!!!!!!) ТВОРЧОСТІ В РОБОТІ !!!!!!!




х

Географія 7а 12.02.2021р.

Тема уроку:ТЕКТОНІЧНІ СТРУКТУРИ,РЕЛЬЄФ ТА КОРИСНІ КОПАЛИНИ ПІВНІЧНОІ АМЕРИКИ.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІІ:Формування знань про геологічну будову,рельєф та закономірності поширення корисних копалин. З*ясувати роль вулканізму та давнього зледеніння у формуванні сучасного рельєфу.Вдосконалювати навички роботи з картами.

ХІД УРОКУ: 1) Ознайомитися із тектонічною будовою материка за матеріалом підручника с.158 параграф 36,розглянути мал.150 та пригадати про роботу льодовика.

2)Охарактеризувати рельєф Північноі Америки ,прослідкувати залежність між тектонічними структурами та формами рельєфу:

Північноамериканська платформа---рівнини .Області складчастості ---гори:Кордильєри на заході мезозойськоі та альпійськоі складчастості,найвища вершина г.Мак-Кінлі (6193м);Аппалачі на сході давньоі герцинськоі складчастості. На північному сході виходить на поверхню Канадський щит.

3)Робота з картою,знайти рівнини за мал.148 с.155 .:Великі рівнини,Центральні рівнини,Лаврентійська височина.,Примексиканська низовина .Діючі вулкани Орісаба ,Попокатепетль ,що свідчить про горотворчі процеси в Кордильєрах.Також діють більш як 200гейзерів,грязьові вулкани,термальні джерела.(Готуватися до роботи з контурною картою).

4)Вплив зовнішніх процесів на формування рельєфу--наібільша карстова печера світу МАМОНТОВА.

5)Дослідити які корисні копалини розвідано у надрах Північноі Америки.

6)Ознайомитися із цікавинками материка:Великий каньйон Колорадо та Єллоустонський національний парк.

Домашнє завдання:Опрацювати параграф 36,вивчити розташування форм рельєфу на карті материка,щоб нанести на контурну карту.Вміти розповідати про незвичайні об*єкти материка. БАЖАЮ МІЦНИХ ЗНАНЬ!!!!!