Welkom bij deze zaterdagochtend meditatie. Het thema is Liefde
Ik ben naar deze digitale kapel gekomen met een verlangen of, minstens, met een zoekend hart. Voor de meditatie begint, plaats ik mijzelf voor God die ook verlangend naar mij kijkt.
geraakt mogen worden
door het geheim van Jezus’ intense liefde;
dat ik, in alle bescheidenheid,
mijn leven kan inrichten
naar zijn voorbeeld,
er open voor ben
I will walk in the presence of the Lord
I will sing of the good things
That God has done for me
I will walk in the presence of the Lord
I love you,
I love you,
you have heard my voice.
I will call your name,
cry out your name,
as long as I shall live.
Deliver me,
deliver me,
deliver my soul from death.
My eyes from tears,
my feet from snares.
In the land of the living I shall walk.
Vanaf die tijd begon Jezus zijn leerlingen duidelijk te maken dat hij naar Jeruzalem moest gaan.
Ik stel me situatie voor. Ik gebruik daarbij al mijn zintuigen. Ik zie Jezus samen met al zijn leerlingen. Hij is op weg naar Jeruzalem. Ik probeer me voor te stellen hoe het is om hem daar te zien. Volgen ze samen het pad van de weg of zitten ze ergens. Is het zanderig en leeg of juist begroeid met planten, bomen en struiken. Waar sta ik zelf, dicht bij hem of juist veraf. Welke gevoelens ervaar ik als ik Jezus voorstel hier samen met zijn leerlingen?
(In Jeruzalem) zou (hij) veel moeten lijden door toedoen van de oudsten, de hogepriesters en de schriftgeleerden, en dat hij gedood zou worden, maar op de derde dag uit de dood zou worden opgewekt. Petrus nam hem terzijde en begon hem fel terecht te wijzen: ‘God verhoede het, Heer! Dat zal u zeker niet gebeuren!’ Maar Jezus keerde hem de rug toe met de woorden: ‘Ga terug, achter mij, Satan! Je zou me nog van de goede weg afbrengen. Je denkt niet aan wat God wil, maar alleen aan wat de mensen willen.’
Petrus leefde met een rotsvast vertrouwen dat Jezus niets zou overkomen. Zijn meester, zijn vriend is de zoon van God. Hoe kan het dat hij hem vertelt dat pijn, leed en zelfs de dood hem niet zal ontgaan. Ik probeer me situaties te herinneren dat ik tegen beter weten in verlangde naar het ontlopen van pijn en verdriet voor mezelf of voor een ander.
Toen zei Jezus tegen zijn leerlingen: ‘Wie achter mij aan wil komen, moet zichzelf verloochenen, zijn kruis op zich nemen en mij volgen. Want ieder die zijn leven wil behouden, zal het verliezen, maar wie zijn leven verliest omwille van mij, zal het behouden.
Jezus legt zijn leerlingen, en dus ook aan mij, uit dat we in liefde voor God ieder ons eigen kruis moeten dragen. Zelfs momenten van verdriet brengen ons dichter bij onze relatie met Jezus. Ik probeer me een moment voor te stellen dat ik in tegenslag durfde te vertrouwen op Gods liefde voor mij
Wat heeft een mens eraan de hele wereld te winnen als hij er het leven bij inschiet? Wat zou een mens niet overhebben voor zijn leven?
Ik neem de tijd om te overdenken wat deze meditatie betekent op dit moment van mijn leven. Voel ik me geroepen om iets dierbaars op te geven om zo meer ten volle te leven?