Welkom bij deze zaterdagochtendmeditatie. Het thema van deze week is “mijn dromen en teleurstellingen”.
Wat ik vraag is dat ik mijn werkelijkheid onder ogen durf zien, beter kan leren aanvaarden dat mijn leven vaak anders loopt dan ik wil; dat ik voor God mag zijn wie ik werkelijk ben.
Lied : Nada te turbe / Taizé
https://www.youtube.com/watch?v=go1-BoDD7CI
Nada te turbe Laat niets je verontrusten
Nada te espante Laat niets je bang maken
Quien a dios tiene wie bij God blijft
Nada le falta zal het aan niets ontbreken
Nada te turbe Laat niets je verontrusten
Nada te espante Laat niets je bang maken
Solo Dios basta God alleen is genoeg
Voor alles wat er gebeurt is er een uur,
Een tijd voor alles onder de hemel.
Deze ochtend ben ik naar deze kapel gekomen. Nu is het uur aangebroken om hier heel bewust aanwezig te zijn, bij God die vanuit liefde naar ons kijkt.
Er is een tijd om te baren
en een tijd om te sterven,
een tijd om te planten
en een tijd om te rooien.
Er is een tijd om te doden
en een tijd om te helen,
een tijd om af te breken
en een tijd om op te bouwen.
Er is een tijd om te huilen
en een tijd om te lachen,
een tijd om te rouwen
en een tijd om te dansen.
Er is een tijd om te ontvlammen
en een tijd om te verkillen,
een tijd om te omhelzen
en een tijd om af te weren.
Er is een tijd om te zoeken
en een tijd om te verliezen,
een tijd om te bewaren
en een tijd om weg te gooien
Er is een tijd om te scheuren
en een tijd om te herstellen,
een tijd om te zwijgen
en een tijd om te spreken.
Er is een tijd om lief te hebben
en een tijd om te haten.
Er is een tijd voor oorlog
en er is een tijd voor vrede.
Ik kijk naar mijn leven op dit moment en probeer eerlijk te achterhalen welke tijd van toepassing op mij is? Is dit dezelfde tijd als waar ik zelf op hoop of had gehoopt?
Welke gevoelens verbind ik met de tijd die nu een rol speelt in mijn leven? Kan ik die gevoelens toelaten?
God heeft alles wat er is de goede plaats in de tijd gegeven, en ook heeft hij de mens inzicht in de tijd gegeven. Toch kan de mens het werk van God niet van begin tot eind doorgronden.
Prediker zegt dat God alles wat er is plaatst in de tijd. Hij plaatst dus ook mij in de tijd, altijd, in goede en in slechte dagen. Waaraan herken ik Gods hand in mijn leven op dit moment?
Over enkele minuten sluiten we de meditatie af met het lied. Ik geef aan God terug wat ik tijdens dit half uur heb mogen ervaren.