DEMOUGE MÓET BLIJVEN!
“Het heeft niet aan Demouge gelegen, we hebben voldoende kansen weten te creëren, maar die moeten er dan wel in”, was het commentaar van Jonker na de met 1–0 verloren wedstrijd tegen Heracles. Juist datgene onderstreept het pijnpunt voor Willem II, dat nog niet op kunstgras in Almelo wist te winnen. Ze konden het net even niet vinden. Of duidelijker: de jongens scoorden niet. Alle vermeende goalgetters kwamen aan de beurt om hun kansen te mogen missen en Willem II leed een zure pijnlijke nederlaag. De grootste kansen waren nog wel voor Akgün, Veloso en Schenkel, geen jongens die in de spits staan opge-steld. Nu de onderhandelingen over de contractver-lening van Demouge al stroef gingen, zal deze neder-laag die zeker niet vlot trekken. Of misschien toch? Bij een vallende ster mag je een wens doen. Is men dan vergeten te wensen dat iemand anders even scoort? Velen fronsten de wenkbrauwen toen EEN PUNT in Nr 17 een zoektocht aankondigde naar nieuw talent in Uganda. Die visionaire blik zal nu niet alleen begrepen worden, maar onze verrichtingen zullen met meer interesse worden gevolgd!
EUREKA
GEZOCHT EN GEVONDEN.
Tilburg - Uit de stapel brieven die we ontvingen op de advertentie GEZOCHT M/V heeft de redactie besloten te kiezen voor Nico en Nelis Nijlstra. Met vlag en wimpel doorstonden zij de special ontworpen test bestaande uit 200 sportvragen en 200 keer balletje hooghouden. De in de sportwereld bekende, onafscheidelijke tweeling heeft reeds het vliegtuig genomen om een speciaal programma voor te bereiden, waarover EEN PUNT regelmatig verslag zal doen. Bij de nonnen in Vught hebben de 2 nog de laatste kneepjes van het missiewerk onder de knie gekregen en de eerste taallessen gevolgd: Hoe red ik mij in Uganda. Het programma is er allereerst op gericht om met Willem II in de winterstop van 2009/2010 niet naar Spanje te gaan, maar naar Uganda met als onvervalst hoogtepunt een wedstrijd tegen de Cranes, het Nationale voetbalelftal. Het is de bedoeling van Nico en Nelis dat de wedstrijd wordt gespeeld in het prachtige Mandela International Stadium in de hoofdstad Kampala. Daaromheen worden een aantal voetbalontmoetingen gepland om op die manier bij te dragen aan de vooruitgang van Oeganda als voetballand. Met de Nederlandse Ambassade worden kontakten gelegd om te bezien of in het kader van ontwikkelingswerk extra geld beschikbaar kan worden gesteld om dit initiatief nadrukkelijk meer inhoud te geven. N&N’s primaire doel is het scouten van aanstormend talent en met een luchtbrug tussen Entebbe en Gilze Rijen kunnen de Flying Doctors talentvolle spelers zonder kosten overbrengen, die tijdens speciale trainingssessies een stageplaats kunnen proberen af te dwingen. Het is de bedoeling om begin volgend jaar voor een bijdrage in de kosten een aanvrage bij het Ministerie in te dienen, die voor die soort initiatieven € 16 miljoen heeft gereserveerd. Ook bij de KNVB zal toestemming voor een dergelijke proef worden bepleit, waar dus in plaats van dure contracten, hulp wordt geboden aan kansarme jongeren om ze in het vak van voetballer te bekwamen en op te leiden ten gunste van een hele woongemeenschap. Een vitale injectie in dit armlastige land, dat zijn laatste voetbal- triomfen vierde onder het regime van Idi Amin, nu meer dan 30 jaar geleden. Het totaal van deze werkzaamheden past ons inziens volledig binnen het Sociaal Plan van Willem II en van de UNMDG (United Nations Millenium Development Goals), hetgeen een achttal doelstellingen zijn die de regeringsleiders in september 2000 hebben opgesteld. Met name een universele basiseducatie en het plan van een wereld-wijde samenwerking voor ontwikkeling zijn de
M a k e s P e o p l e S m i l e
punten waar EEN PUNT voor wil pleiten. Nico & Nelis, hebben een foto van hun aankomst doorgestuurd en wij willen een indruk van het dol enthousiaste ontvangstcomité u niet onthouden. Volg hun verhalen op de voet in EEN PUNT, het enige blad dat hier serieus aandacht aan schenkt. Een Punt zal scoren, nu Willem II nog.
NUMMER 100
De champagneflessen werden ontkurkt, want EEN PUNT heeft nog voor de Sinterklaas haar 100ste abonnee geregistreerd. De gelukkige winnaar van een onvervalste Willem II das én een fles schrobbelèr is de in Breda geboren, maar in Tilburg woonachtige, John Hoosemans. EEN PUNT ziet het dan ook als hun taak om hem de gezelligheid, de kameraadschappelijkheid en de vrolijkheid van het rood wit blauw bij te brengen, want John is een fervent NAC supporter. Hoe lang nog, vragen we ons natuurlijk af.
BLIK OP DE BANK
Waldorf: Allemaal Demouge’s?
Stadler : Inderdaad, allemaal Demouge’s
UW EIGEN WIJZE SPORTVERSLAGGEVER