DERKSEN OPGERUIMD
Feyenoordfan dreigt met neerschieten Johan Derksen
Voetbalanalist en hoofdredacteur van het tijdschrift VI Johan Derksen heeft via zijn website laten weten dat hij met de dood bedreigd is door een Feyenoord- supporter. Bij de politie Midden-Brabant is een melding binnengekomen dat hij zal worden neergeschoten als hij zich bij de Wedstrijd Willem II- Feyenoord vertoont. Zowel de politie als Derksen nemen het dreigement uitermate serieus, al is de hoofdredacteur al meerdere keren bedreigd. Hij genoot al eens politiebescherming tegen een sponsor van RKC Waalwijk en tegen supporters van ADO Den Haag. De melding werd gedaan door een man die zich Feyenoord supporter noemde. Derksen, die bekend staat om zijn scherpe meningen, werd al vaker bedreigd. Als analyticus in dienst van televisiezender RTL bezocht hij wedstrijden omringd door bodyguards. Derksen heeft de verslaggever van EEN PUNT laten weten toch wel opgeruimd en rustig te zijn en zich niet al te veel door het voorval te laten beïnvloeden. De supporter van Feyenoord zou overigens gemakkelijk te vinden zijn geweest. Alle Feyenoord supporters hebben laten weten door de ingestelde Combi-regeling de wedstrijd te boycotten. Die ene supporter in het UIT-vak zal nauwlettend in de gaten worden gehouden. Jonker, altijd staand naast de bank tijdens de wedstrijd, heeft laten weten de ogen van Derksen in zijn rug te voelen als hij er wel zou hebben gezeten, maar het jammer te vinden dat er weer een lege stoel in het stadion staat, net nu hij tegen de Rotterdamse club opnieuw wil stunten. De stoel wordt nu voor Wouter Bos gereserveerd, die zal bekijken met hoeveel de extra bonussen van de Feyenoordspelers verlaagd kan gaan worden. Derksen die zijn potlood al geslepen had zal de verrichtingen van Jonker en zijn spelers volgen op de betaalzender van Eredivisie Live, omdat hij besloten heeft de wedstrijd niet persoonlijk te bezoeken.
KOMMENTAAR
Al jarenlang zitten ze op de tribune, achter de spelersbank, rij 1 stoel 91 en 92. Al jarenlang probeert het Bestuur ze dichter bij de rode stoeltjes te krijgen vanwege hun haarfijne analyses, buitengewoon goede kijk op het spel en het geven van gerichte adviezen aan de mensen op de spelersbank, die ze na de bijscholingscursus Hints, ook beter zijn gaan begrijpen. Maar deze twee Super supporters, bij hun naaste tribunegasten beter bekend als de twee Muppets, Michael Waldorf en Jan Statler, zijn niet op andere plaatsen en gedachten te krijgen. Waldorf en Statler worden bij het betreden van het stadion door alle mannen de handen geschud en door de vrouwelijke supporters op hartstochtelijke wijze gekust. Wat kan het bestuur tegen al deze warmte-betuigingen hier tegenoverstellen. Stoelverwarming is al voorgesteld, maar net toen de beide heren zouden zwichten onder al de beloftes stak Jonker een stokje ervoor. Wat moest hij beginnen zonder zijn vaste raadgevers op de tribune. En zo is het. Van boven hebben ze een betere kijk op het geheel en altijd hun commentaar klaar, kritisch en opbouwend. Ze letten op wat er gezegd wordt, bekijken de lichaamstaal van de hele bank. EEN PUNT is dan ook wat trots deze twee grootheden gestrikt te hebben en zij zullen dan ook regelmatig met hun blik op de spelersbank klaar staan.
BLIK OP DE BANK
Waldorf: Valt het jou ook op dat Jonker tijdens de wedstrijd altijd staat?
Statler: Ja, Ze zeggen dat hij geen enkele bank meer vertrouwd.
Met de V in het Bestuur
Wanneer uw achternaam met een V begint hebt U meer kans, nee alleen maar kans, op een Bestuursfunctie bij Willem II. Dat blijkt als je het rijtje afloopt van de leden van de Raad van Bestuur. Van de heren H. Verbunt (voorzitter), L. Van Veen (financiële zaken) en T. Verstraten (juridische- en personele zaken) begint de achternaam allen met de V van Victorie. En Jos Burgers dan dachten we, dat zal wel de uitzondering zijn op de bekende regel. Maar nee hoor, Burgers is echter een pseudoniem voor de vele boeken die hij schrijft. Zijn echte naam moet Frits Vrolijk zijn, een naam die ook beter bij hem past.
De Bestuurskamer, ofwel de “De V-Spot”, is na de wedstrijd wel voor iedereen toegankelijk.
UW EIGEN WIJZE SPORTVERSLAGGEVER.
M a k e s P e o p l e S m i l e