Varga Mira versenytársai a 14-15 éves lányok kategóriájában a CrossFit Games döntőbe jutásért

Írta: Radnai Tamás
2022. május 2
7.

A Morning Chalk Up cikke a kategória szerintük figyelemre méltó versenyzőit taglalja:

A 15 éves Lucy McGonigle a 14-15 éves lányok aranyérmének örököse, miután tavaly a 2. helyen végzett a divízióban a Games-en (Olivia Kerstetter mögött), és lenyűgöző statisztikákat produkált az egész szezonban. A 2021-es második helyezéseivel, valamint a 2022-es Open és korcsoportos Quarterfinals 1. helyeivel az ír tini ezen a hétvégén folytatni kívánja az ultrakonzisztens trendjét.

Lucy McGonigle

Rylee Beebe, aki a lezárások során a torna sport kiegészítéseként kezdte el a CrossFit-et, majd tavaly nyáron a 15. helyen találta magát a CrossFit Games-en, hatalmas fejlődést mutatott be a szezonon kívüli időszakban, többek között bronzérmet szerzett a 13-15 éves lányok igen erős kategóriájában a Wodapaloozán januárban.

Caroline Sabatini lehet, hogy újonc, de vérében van a CrossFit tehetség. Idősebb nővérével, Gigi Sabatini-vel, aki most ősszel csatlakozik a Yale egyetem tornászcsapatához, mindig számolni kellett a tinédzser divízióban, és Caroline rá üt. A korosztály fiataljaibbhoz tartozva Sabatini első elit versenyén, a Wodapaloozán egyből a 6. helyen végzett.

A meglepetés karakter Brooklynn Sittner lehet, aki idén végre bejuthat kvalifikációs pozícióba. A 15 éves montanai születésű leány gyakorlatilag pelenkás kora óta űzi a CrossFit-et, és a negyeddöntőben elért 16. helye után végre felkerülhet a neve egy Games mezre.

Az utolsó mondat tartalma ellenére a kategóriában újonc, de a 13. helyen továbbjutó Varga Mirának nem szenteltek még figyelmet, annak ellenére, hogy ráadásul az utolsó feladatot ő nyerte. Reméljük a Semifinals során kénytelenek lesznek írni róla is! Annyi szóljon a mentségükre, hogy az ilyen elemzések általában komolyabb élő versenyek, pláne korábbi Games-ek eredményeit is beleszövik a számításaikba (és persze plusz pont, ha amerikai vagy).