CrossFit sportolói menedzsmenetek fúziója

Írta: Radnai Tamás
2023. január 4.

Valószínűleg csak keveseket érdekel, de engem igen, hogy mi folyik a sportunkban a menedzser/ügynök réteggel. Jó pár éve létezik ugyanis ez a szerepkör és szolgáltatás; és most némi konszolidáció, ezzel együtt valószínűleg némi erősödés következett be több szervezetet is érintve. 

A legtöbb CF sportolóval dolgozók körében Matt O’Keefe (ma már HWPO főnök) cége összeolvadt a Lab MGMT Agency-vel. Előbbinél nagyjából az összes Games bajnok volt, míg a Lab pl. Danielle Brandon képviselete volt. Az egyesített erőik Lab MGMT néven folytatja tovább a tevékenységét. 

A kiemelt érdekesség, hogy már eddig is dolgoztak nagy hagyományos sportokkal, akár olimpikonokkal, és a jövőben is arra törekednek, hogy a CrossFit-en kívül is erősödjenek. 

Ugyanezt halljuk londoni körökből is, ahol a Twenty Point Seven crossfit specialista talent management (pl. Jeff Adler, Jonne Koski képviselője) a Santara Group-hoz csatlakozott, amelyik állóképességi sportokban érdekelt.  

„Bár a CrossFit és a funkcionális fitnesz továbbra is az ügynökség szívének középpontjában áll, a Santara Group-pal való kapcsolódás révén az ügynökség tovább építi az állóképességi sportok terén végzett munkáját”

„Jelentős kereslet mutatkozik a CrossFit és a funkcionális fitnesz közösségekben felépített márkák körében az iránt, hogy új rétegeket érjenek el azáltal, hogy edzéstörténeteiket a fősodor sportágakon keresztül mesélik el. Az F1-ben, teniszben, golfban és rögbiben szerzett háttérrel úgy érezzük, hogy a legjobb helyzetben vagyunk ahhoz, hogy támogassuk ügyfeleinket ebben.” 

Az általunk ismert CF eredetű sikeres márkák egyre inkább ki akarnak lépni a CrossFit közönség limitált köréből, sőt vannak, akik már sokat elértek e tekintetben. Gondolhatunk itt olyanokra mint a Rogue, WHOOP,  NOBULL, de szintén zenészek a NOCCO, HYPERICE, OURA Ring, FITAID, Optimum Nutrition, foodspring, GOWOD és sokan mások. 

A CF cég legfrissebb bevallása szerint 2,500,000 emberre teszik a világon, akik ténylegesen CrossFit edzést végeznek. Az aggály itt az, hogy bár egyes cégek ugródeszkának használják a jobban definiált és bizonyos tételekre elég sokat költő CF-eseket (khmm, cipők), a sikeresek célja egy idő után, hogy nagyobb piacok felé nézzenek. Amíg vannak olyanok mint az elmúlt 1-2 évben a TYR, amelyik időben megjelenik, hogy helyettesítse némileg az olyanokat mint a WHOOP,  NOBULL, addig nincs talán nagy baj, de ebből is kiviláglik, hogy a CrossFit nem egy nagy sport sajnos.  


Kommentáláshoz látogasd meg a Facebook oldalamat!