Alex Parker petíció: a CrossFit rúgja ki Chase Ingraham kommentátort

Írta: Radnai Tamás
2022.
június 6.

A legújabb balhé a CrossFit-ben olyan, amire talán tényleg nem számítottunk és egyben egy új versenyformátum is lehet(?): petíció párbaj indult, amelyben először Alex Parker (2015-ös Games, 6x Regionals versenyző, jogász) indított petíciót azért, hogy a CrossFit rúgja ki Chase Ingraham kommentátort.

Erre válaszul a crossfit Batman-je, Andrew Hiller kezdeményezett ellenpetíció, hogy a CrossFit cég tartsa meg Chase-t, az egyik legtapasztaltabb, legértékesebb kommentátorát.

Parker elsőre konkrétan megnevezte Chase-t, bár úgy tartja, hogy nem a személye ellen szólt a petíciója. A közösség első reakciója nagyobb részben tűnt negatívnak Parker irányába, ezért ő módosította a petíciót úgy, hogy Ingraham nincs megnevezve (csak a fényképe a borítókép 😆), úgy fogalmazva, hogy a CrossFit média csapatban van szükség változásokra.

Parker fő problémája az, hogy túl negatív és banális a kommentár, valamint sokszor túllépik szerinte az elfogadható határokat ezek a nem professzionális bemondók, akiknek nincs meg a megfelelő tudásuk és tapasztalatuk. Emellett pedig nincs elég háttérinfó, háttérsztori a sportolókról, a versenyről.

Azt el kell ismernünk, hogy nem csak a kommentálás, hanem a CrossFit-ben szinte minden messze van a professzionálistól, főleg, ha más, nagy pénzes sportokhoz hasonlítjuk (ami profi, az sok elit sportolónk teljesítménye).

Chase Ingraham nem professzionális, főállású média dolgozója és kommentátora a CrossFit cégnek. Chase affiliate terem tulajdonos és vezető Texas-ban. A közvetítések során az amatőr, bedolgozó státuszú kommentátorok ki vannak téve annak, hogy milyen produkciós csapat áll még mellettük, akik elvégzik mondjuk a háttérinfók felderítését és feldolgozását; illetve például ismert specifikus probléma, hogy nem egyszer a kommentátorok is azt látják, amit mi a képernyőn, ez pedig nem egy esetben pont nem azt mutatja, ami a lényeg, mert a rendező/producer nem ért a sportunkhoz. Dubajban a kommentátorok valamilyen okból kifolyólag a stadion mellett, azon kívül ültek és egy kistévén nézték a közvetítést.

A sportunkban a Games-en kívül mezek sincsenek rajtszámmal, névvel. Az is sokkal változóbb, hogy a ‘ligában’ kik indulnak, mert a nyílt kvalifikációs rendszerben (annak összes változásával) mindig új arcok tűnhetnek föl, akikről beszélni kéne. A nagy ligákban mint pl. az amerikai foci NFL-je, őrült módon megfizetett főállású kommentátorok vannak, illetve produkciós csapatok, és a folyamatos monitorozás és infó gyűjtés mellett a konkrét meccsek előtt még a csapatokhoz, azok edzéseire is kimennek és beszélnek velük.

Egyszóval Alex Parkernak abban igaza van (és nem ő az első, aki erről felszólal), hogy a CrossFit-ben a közvetítés sem professzionális, ahogy sok minden más sem, ami abból fakad, hogy valójában még mindig nem látni tisztán, hogy az egész CrossFit üzleti modell és sport rendszer életképes-e (főleg ennél profibb szinten), és jelenleg messze nincs benne annyi pénz, mint más népszerű sportokban!

Badarság viszont olyasmi miatt petíciót indítani, mert kommentátorok nem egyszer valóságosan negatívan írják le, ami nem jól sült el egy sportolónak, legyen az egy emelés vagy taktika, esetleg valakinek a hajszínéről beszélnek.

És végül hozzá kell tennem, hogy bár az egy egészen más eset (más küszöböt igényel), hogy valakinek a kirúgása érdekében kezd el kampányolni valaki, de nyilvánvaló, hogy én is híve vagyok annak, hogy ha valakinek erős véleménye alakul ki valamiről, amit nem tart helyesnek, akkor főleg azután, hogy először nem nyilvánosan történik kísérlet a helyzet javítására, valakinek mindig érdemes felszólalnia!

Kommentáláshoz látogasd meg a Facebook oldalamat!