A CrossFit pontozási rendszere

Írta: Radnai Tamás
2022. szeptember
5.

A minap egy interjú során magam kérdeztem meg Adrian Bozman-t, hogy gondolkodnak-e a pontozási rendszerük megváltoztatásán egy egzakt teljesítmény különbségeket reflektáló pontozásra. (A CrossFit szezon során használtak jelenleg ugye vagy simán a sorrendiség alapján egyforma pontkülönbségekkel dolgoznak, vagy véletlenszerű pontkülönbségeket rendelnek a nyers eredményhez a helyezési sorrend alapján.)

Boz reakciója a szokásos fáradt válasz volt, hogy bár tudja, hogy egyre többen beszélnek erről, de ők még mindig nincsenek meggyőzve arról, hogy ez a rendszer jobb lenne, illetve hogy ez mennyi új problémát szül.

Az tény, hogy a tényleges teljesítmény különbségeken alapuló pontozás megkíván bizonyos figyelmet, esetleg alkalmazkodást, de egyik rendszer sem tökéletes és a CrossFit rendszere alapvetőbben hibás ahhoz a mandátumhoz képest, amit ők fogalmaztak meg, hogy találjuk meg ki a fittebb. Magyarán a versenyrendezői kényelem és a show manipulálása miatt feladták a saját elveiket és ez nyomta rá a bélyegét a teljes kisbetűs, nem hivatalos crossfit versenyvilágra is.

Van Amerikában most egy nagy szószólója egy pontozási rendszernek — Tyler Watkins — akinek az úgynevezett Z-score metodikája kicsit egyedi, amivel én nem értek egyet, mert minden feladatban az utolsó helyezett eredményével ‘bolondítja’ meg a pontelosztásokat, ami szerintem fals és fölösleges. De egy viszonylag neves közepes szintű versenyen használni fogják idén, a CRASH Crucible versenyen, ami a CrossFit Crash rendezvénye, ahol Hopper is edz.

Kommentáláshoz látogasd meg a Facebook oldalamat!