Dawid (Dałud)

Kiedy Dawid (pokój z nim) był młody, był pasterzem. Był bardzo silny i odważny. Pewnego razu jego ludzi zaatakowała grupa okrutnych wojowników. Był między nimi Goliat. Każdy bardzo bał się Goliata i nikt nie chciał z nim walczyć, z wyjątkiem Dawida (pokój z nim). Wyzwał on Goliata na pojedynek i zabił. To tak bardzo przestraszyło wrogów ludzi Dawida (pokój z nim), że uciekli tak szybko, jak tylko mogli. Dawid (pokój z nim) był oczywiście bardzo dzielny, ale Allah pomógł mu zwyciężyć z potężnym Goliatem. Allah dał Dawidowi (pokój z nim) także mądrość, siłę i zdolności. Był on bardzo zdolnym kowalem i wykonywał z żelaza świetne rzeczy, takie jak broń i zbroję.

Dawid (pokój z nim) potrafił także pięknie śpiewać. Śpiewem wychwalał Allaha. Te pieśni, których Dawid (pokój z nim) nauczył się od aniołów zostały spisane w księdze zwanej Psalmami. Allah objawił Psalmy Dawidowi (pokój z nim), tak jak objawił Mojżeszowi (pokój z nim) księgę zwaną Torą.

Allah wyznaczył Dawida (pokój z nim) na Swojego proroka i władcę jego ludu. Był on bardzo sprawiedliwym władcą, a jego ludzie zawsze do niego przychodzili, kiedy się o coś sprzeczali. Pewnego razu owce jednego z ludzi weszły w nocy na czyjeś pole i zjadły całe zborze. Dawid (pokój z nim) zdecydował, że za karę owce te muszą zostać podarowane właścicielowi pola, który stracił swoje zboże.

Kiedy Salomon (pokój z nim), syn Dawida (pokój z nim) usłyszał to, zaprotestował: “Ale pole wciąż tam jest. To tylko tegoroczne plony zostały stracone. Dlatego z pewnością owce nie powinny być zabrana ich właścicielowi na zawsze. Właściciel powinien je oddać tak szybko, jak tylko odzyska plony.

Dawid (pokój z nim) zgodził się ze swoim synem Salomonem (pokój z nim), który dał mu dobrą radę i postanowił rozwiązać problem tak, jak doradził mu syn.

W następnej historii znów usłyszycie o Salomonie (pokój z nim), który także został wybrany przez Allaha na Jego proroka. Dawid (pokój z nim), który był prorokiem Allaha, zawsze mówił swoim ludziom: “Powinniście wierzyć w Allaha, czcić tylko Jego i czynić dobro.”

źródło

>dalej: SALOMON (SULAIMAN)