ТЕМА УРОКУ. Спільна робота з документом. Використання офісних веб-програм для створення спільних документів. Синхронізація даних. Організація та планування колективної діяльності
Цілі:
Тип уроку: Комбінований..
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер, пакет офісних програм, графічний редактор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
· привітання
· перевірка присутніх
· перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне обговорення понять: персональне навчальне середовище, персональне веб-середовище, хмарні технології.
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя. Із попередніх класів вам відомо, що проектна діяльність передбачає створення і колективне опрацювання певних документів (презентацій, малюнків, текстових документів, карт тощо). Які веб-ресурси можна використовувати для підготовки проекта, окрім підручника? Чи можна зробити так, щоб декілька учнів, кожен зі своєю клавіатурою, одночасно редагували б якийсь документ? На ці питання ви зможете відповісти після сьогоднішнього уроку.
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 9.1
IV. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 246-247
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Ознайомтеся з використанням сервісу Google Диск і зберіть з однокласниками фотографії цікавих місць вашої місцевості.
Для цього:
1. Увійдіть у свій обліковий запис у середовищі Google.
2. Виберіть сервіс Google Диск.
3. Створіть на Google Диск папку Мій хмарний кабінет.
4. Завантажте у створену папку з вашого комп’ютера шість файлів різних типів: текстовий документ, малюнок, презентацію, електронну таблицю, аудіо- і відеофайл, наприклад з папки 9 клас\Розділ 9\Пункт 9.1\ Вправа 4.
5. Переконайтеся, що файли завантажились на Google Диск і їхні імена з’явились у списку об’єктів.
6. Відкрийте по черзі ці файли в середовищі Google. Зверніть увагу на особливості їх відкриття в хмарному середовищі.
7. Перейменуйте текстовий документ і презентацію на імена файл1 і файл2, інші файли видаліть, кошик очистіть.
8. Створіть на локальному комп’ютері папку Моя маленька батьківщина.
9. Знайдіть в Інтернеті фотографію цікавого місця вашої місцевості та скопіюйте її у створену папку.
10. Завантажте папку Моя маленька батьківщина на Google Диск.
11. Відкрийте до папки Моя маленька батьківщина доступ на редагування за посиланням.
12. Відправте кільком вашим однокласникам і вчителю електронного листа за допомогою сервісу Gmail, надавши їм посилання на вашу папку.
13. Перевірте свою поштову скриньку і прийміть аналогічні запрошення від двох однокласників.
14. Перегляньте спільні папки кількох однокласників, завантажте в них графічне зображення, яке ви знайшли в Інтернеті та зберегли у себе на локальному диску.
15. Перегляньте свою папку Моя маленька батьківщина і з’ясуйте, хто з однокласників завантажив до неї свої зображення.
16. Вийдіть зі свого облікового запису та закрийте сайт Google.
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
4) Вправи для очей.
VIІ. Підбиття підсумків уроку
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 9.1 ст. 237-242
ІХ Оцінювання роботи учнів