ТЕМА УРОКУ. Візуалізація елементів табличної величини за допомогою графічних примітивів.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. сформувати уявлення про алгоритми побудови діаграм засобами мови програмування Object Pascal; сформувати вміння створювати масив елементів керування, будувати діаграми за значеннями елементів числового масиву, пояснювати структуру алгоритмів побудови діаграм;
Розвиваюча. розвивати логічне, структурне мислення, уміння самоорганізації навчальної діяльності;
Виховна. виховувати інформаційну культуру та сприяти розширенню кругозору учнів, акцентувати увагу учнів на прикладній ролі програмування.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.
ТИП УРОКУ: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний етап
· привітання
· перевірка присутніх
· перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне обговорення понять: властивість Canvas, використання графічних методів для створення зображень, правила задавання кольорів зображень, налаштування властивостей пензля й олівця, налаштування властивостей компонента Shape.
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя. Діаграми є засобом наочного подання даних. Згадайте типи діаграм, з якими ви ознайомились у ході вивчення електронних таблиць, і основні компоненти діаграми (область побудови, осі, легенда). Сьогодні на уроці ви ознайомитесь з алгоритмами побудови діаграм у середовищі Lazarus.
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
Робота з підручником: § 6.3
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 179-180
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VIІ. Підбиття підсумків уроку
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 6.3 ст. 174-175
ІХ Оцінювання роботи учнів