ТЕМА УРОКУ. Абсолютні, відносні й мішані посилання на комірки та діапазони комірок. Параметри сторінки. Друкування електронної таблиці.
Практична робота №14. «Розв’язування задач на обчислення».
Цілі:
Тип уроку: Комбінований
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: табличний процесор, браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
· привітання
· перевірка присутніх
· перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Тестування у програмі MyTestX
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Слово вчителя. У 7 класі ви навчилися робити прості розрахунки в середовищі табличного процесора. Але то був лише початок ознайомлення із цим потужним інструментом. Сьогодні ви навчитесь позначати діапазони комірок для подальших операцій над ними, а також дізнаєтесь, як змінюються формули під час копіювання вмісту комірок в інше місце таблиці і як цим можна керувати.
IV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
Робота з підручником: § 7.1
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практична робота 14.Розв’язування задач на обчислення
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 236
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
Рефлексія
1. Що нового ви сьогодні дізналися?
2. Чого навчилися?
3. Чи виникали труднощі?
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 7.1 ст. 230-236
ІХ Оцінювання роботи учнів