Тема: Призначення та використання основних функцій табличного процесора.
Мета уроку:
ü Навчальна. сформувати знання про основні математичні та статистичні функції, які використовуються у табличному процесорі;
ü Розвиваюча. Розвивати пам’ять та увагу учнів, логічне мислення, креативність , навички по обробці подій.
ü Виховна. виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ.
І. Організація класу до уроку
Перевірка наявності та готовності учнів до уроку. Створення позитивного настрою для проведення уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
На минулих уроках ви навчилися робити прості розрахунки в середовищі табличного процесора. Але то був лише початок ознайомлення із цим потужним інструментом. Сьогодні ви навчитесь позначати діапазони комірок для подальших операцій над ними, а також дізнаєтесь, як змінюються формули під час копіювання вмісту комірок в інше місце таблиці і як цим можна керувати.
III.Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна робота учнів з джерелом інформації (презентація)
V. Усвідомлення набутих знань.
VI.ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Практичне завдання.
впр 5 с.93
Відкрийте вказаний учителем файл (Тема2\3авдання 2.6\зразок 2.6.5.xltx).
На аркуші Аркуш1 наведено таблицю очок, набраних кожним з учасників змагань з п’ятиборства у кожному виді змагань.
Додайте до таблиці формули для обчислення
Збережіть книгу у власній папці у файлі з іменем вправа 2.6.5.xlsx.
впр 8 с.93
1. Відкрийте вказаний учителем файл (Тема2\3авдання 2.6\зразок 2.6.8.xltx).
На аркуші Аркуш1 наведено кількості деталей, зроблених кожним з робітників протягом дня.
У клітинці А1 міститься денна норма.
Додайте до таблиці формули для визначення, виконав кожний з робітників норму чи ні.
Збережіть книгу у власній палці у файлі з іменем вправа 2.6.8.xlsx.
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1.Фронтальне опитування
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати параграф 2.6 с. 82-93 підручника, конспект уроку.
Завдання за підручником.