ТЕМА УРОКУ. Табличні величини. Введення та виведення табличних величин.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. сформувати поняття масиву даних, елемента масиву; сформувати вміння описувати масив даних певного типу, звертатися до елементів масиву, вміння організовувати введення і виведення значень елементів масиву засобами мови Object Pascal у середовищі програмування Lazarus під час створення програм;
Розвиваюча. розвивати логічну і зорову пам’ять, просторове мислення при об’єктно-орієнтованому програмуванні; дослідницькі навички;
Виховна. виховувати інформаційну культуру учнів, уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ХІД УРОКУ.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне обговорення понять: принципи роботи у середовищі програмування Lazarus; тип величини, опис величин простих типів.
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя. Ми постійно стикаємося із сукупностями об’єктів, об’єднаних за певними ознаками, наприклад: футбольна команда, лісовий масив, відомості про середньодобову температуру за тиждень. Ми зазвичай об’єднуємо такі дані в таблиці. Для опрацювання табличних даних у програмуванні існує структурований тип даних масив.
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Робота з підручником: § 6.1
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 164-165
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VIІ. Підбиття підсумків уроку
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 6.1 ст. 159-160
ІХ Оцінювання роботи учнів