ТЕМА УРОКУ. Практична робота 10. Складання та виконання лінійних алгоритмів опрацювання величин в навчальному середовищі програмування.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. сформувати практичні навички розробки та комп'ютерної реалізації лінійного алгоритму для розв'язування поставленої задачі, створення і використання текстових полів і написів для організації введення / виведення даних;
Розвиваюча. розвивати вміння використовувати отримані знання в різних ситуаціях під час роботи за комп'ютером;
Виховна. виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.
ТИП УРОКУ: застосування знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний етап
· привітання
· перевірка присутніх
· перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Тестування у програмі MyTestX
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
— Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.
IV. Формування вмінь та навичок
Практична робота 10.Складання та виконання лінійних алгоритмів опрацювання величин в навчальному середовищі програмування
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 187-188
3) Практична робота за комп’ютерами.
Практична робота
Короткі теоретичні відомості
1. Оголошення змінних
Var ім’я _змінної:тип змііної;
2. Типи змінних величин
Integer – ціле число;
Real – дійсне числож
3. Функції перетворення типів
IntToStr – перетворення числа цілого типу в текст
StrToInt– перетворення тексту в число цілого типу
FloatToStr - перетворення числа дійсного типу в текст
StrToFloat - перетворення тексту в число дійсного типу
4. Присвоєння змінній цілого типу значення з текстового поля
A:=StrToInt(Edit1.Text);
Хід роботи
Розробити програму “Calc”, що виконує 4 арифметичні дії над двома числами
1. Розмістити на формі 2 текстових поля вводу
2. Розмістити необхідну кількість написів
3. Розмістити на формі 4 кнопки з відповідними знаками арифметичних дій
4. При натисканні на кожну з кнопок:
o зчитати зміну з поля Edit1
o зчитати зміну з поля Edit2
o додати (відняти, помножити, поділити) дві змінні
o вивести результат в напис
4) Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
Оцінювання обсягу та якості виконання практичної роботи. Формулювання висновку: як складати та виконувати лінійні алгоритми для розв'язування задач.
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 6.1 ст. 187-188
ІХ Оцінювання роботи учнів