Тема: Сортування й фільтрація даних у таблицях
Мета уроку:
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ) до підручника "ІНФОРМАТИКА 11 КЛАС"
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ.
І. Організація класу до уроку
Перевірка наявності та готовності учнів до уроку. Створення позитивного настрою для проведення уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повторення:
1. Як вводити дані в середовищі табличного процесора?
2. Дані яких типів можуть містити клітинки електронної таблиці?
3. Як обчислити суму, максимальне, мінімальне та середнє значення для діапазону клітинок електронної таблиці?
III.Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна робота учнів з джерелом інформації (презентація)
V. Усвідомлення набутих знань.
VI.ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Практичне завдання.
впр 1,3 с.121
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1. Які засоби можна використати для прискорення пошуку потрібних даних у середовищі табличного процесора?
2. Як впорядковуються числові, текстові дані та дані типу дата?Для чого використовують діаграми різних типів?
3. Коли доцільно впорядковувати дані, які зберігаються в електронних таблицях, за двома та трьома полями?
4. Скільки разів можна застосовувати фільтр до списку даних?
5. Які умови можна створювати для пошуку даних за допомогою засобу Автофільтр?
6. Поясніть, як ви розумієте вислови «розширити область пошуку», «звузити область пошуку».
7. Для чого використовують розширений фільтр?
Рефлексія
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати параграф 2.8, ст. 109-118 підручника,