Тема 50(8)

Тема :  "Розміщення мультимедійних файлів в Інтернеті"

Семантичний конспект уроку

Сьогодні існують різні сервіси, на яких можна розміщувати, пере­глядати та прослуховувати відео- та аудіоматеріали. Деякі з них є безко­штовними, інші мають різні тарифні плани. Більшість сервісів для розмі­щення матеріалів передбачає попередню реєстрацію користувача.

YouTube — це найбільший у світі відеосервіс в Інтернеті, призначений для перегляду та розміщення в Інтернеті відео, створеного користувача­ми з усього світу. Переглядати відео на YouTube може будь-хто. На порта­лі https://www.youtube.com є система пошуку, за допомогою якої можна швидко знайти потрібні відеоматеріали.

Відео на сайті YouTube користувачі розміщують самостійно, також вони можуть залишати коментарі та оцінки. Правила спільноти й по­відомлення на сайті свідчать про те, що користувачі мають володіти ав­торськими правами або мати дозвіл власників прав на розміщення будь-якого відеоматеріалу. Розміщувати відео, додавати коментарі та оцінки можуть лише зареєстровані користувачі.

Канал - персональна сторінка в сервісі YouTube.

Алгоритм створення власного каналу на сайті YouTube:


Для публікації відеоролика на YouTube потрібно:

Коли завантаження буде завершено, посилан­ня на відеоролик можна розповсюджувати електронною поштою.

Є й інший варіант розповсюдження відео — це публікація його на спеціалізованих інтернет-сервісах чи в соціальних мережах.

Щоб отримати можливість перегляду відео через мережу Інтернет, можна зберегти відеофайл на «хмарному диску» (Google-диск тощо), а потім через пошту або соціальні мережі надати посилання на збережений файл тим, кому вважаєте за потрібне.

Існують також інші сервіси для розміщення та перегляду відео, зокре­ма https://vimeo.com.

Деякі веб-портали мають вбудовані сервіси для розміщення аудіо- та відеоматеріалів. Наприклад, на порталі http://meta.ua є сервіси для розмі­щення відео й аудіо — http://video.meta.ua та http://audio.meta.ua, а також для пошуку та прослуховування радіо онлайн — http://radio.meta.ua.

Прикладами сервісів для розміщення та пошуку аудіозаписів є http://www.audiomicro.com, http://freemusicarchive.org, http://boomp3.com, https://soundcloud.com.

Аудіозаписи, змістом яких є не музика, а радіопередачі, звукові ви­стави, інтерв’ю, лекції тощо, можуть бути розміщені у вигляді подкастів. Подкастом називають або окремий аудіофайл, або серію таких файлів, що публікуються за однією адресою в Інтернеті та регулярно оновлюються. 

Робочий Аркуш уроку №55

(8 клас. Практичні завдання з інформатики за підручником Й.Я. Ривкінда 2016 року.)

Практична робота №7. Розміщення аудіо- та відеоматеріалів в Інтернеті.

Завдання.

1. Розмістіть на YouTube запропонований учителем файл, наприклад Розділ 4\Практична 7\ Відео\Комaxи.wmv.  (Завантажити файли-заготовки необхідні для виконання практичного завдання (взято з сайту авторів підручника): https://goo.gl/imtW9U)

2. Установіть такі значення його властивостей:

 • назва - Комахи;

 • опис - Комахи, що зустрічаються в центральній частині України; 

 • теги - природа, комахи, жук-олень; 

 • рівень конфіденційності - приватне;

 • ескіз відео - жук-олень;

 • з електронні адреси доступу - електронну адресу вчителя;

 • титри - з 00.01.0 до 00.09.0 текст Жук-олень (Lucanus cervus) - найвідоміший вид з родини рогачів;

 • музика - вид Кантрі та фольк, назва As We Go.

3. Розмістіть аудіофайл, запропонований учителем, наприклад, Розділ 4\Практична 7\Аудіо\Музика.mp3, на Диску Google та надайте доступ до його прослуховування вчителеві (olga.chernova.ua@gmail.com) та одному з учнів вашого класу (за бажанням).