Опрацювати:

Тема 35(10): Технології опрацювання мультимедійних даних. Мова гіпертекстової розмітки. 

Мультимедійні технології.pptx

Мультимедіа  (від лат. multum — багато, medium — середовище) — комп’ютеризована технологія, яка по’єднує різні способи подання даних на одному носієві. 

Об’єкти мультимедіа: 

Коли ми "один клік" створюємо власний канал на YouTube, викладаємо фотозвіт про мндрівку в Instagram оба робимо коментарі на Facebook, ми навіть не замислюємось про новітні технології, які дают змогу нам це робити. Все це стало можливим завдяки реалізації мультимедійних технологій у Всесвітній павутині.

Дані технології націлені саме на прискорення процесу передавання мультимедійної інформації та полегшення організації інтерактивного спілкування користувачів в Інтернеті. 

Мультимедійні технології у Всесвітній павутині:

Поняття про мову розмітки гіпертекстового документа.

HTML (Hyper Text Markup Language - мова розмітки гіпертексту) - стандартна мова розмітки документів у всесвітній павутині, яку обробляють спеціальні програми (браузери), які відображають документ у зручній для людини формі.

HTML не є мовою програмування, вона призначена лише для розмітки сторінки, надання певного вигляду її складовим під час відображення браузером.

Гіпертекст - електронний документ, який містить зв'язки з іншими електронними документами. Такі зв'язки називають гіперпосиланнями.

Будь-який документ, поданий мовою HTML, є набором елементів, початок і кінець кожного елемента позначають спеціальними позначками - тегами.

Теги - команди мови HTML. HTML-теги мають вигляд слів або символів, які записують у кутових дужках.

Теги бувають двох видів: парні і непарні (поодинокі).  Парні теги утворені з відкривного і закривного тегів. Теги нечутливі до регістра, тому можуть бути написані як великими, так і малими літерами.

Теги визначають, де починається й де закінчується HTML-елемент.

Текстові документи, що містять розмітку мовою HTML (такі документи звичайно мають розширення .html  або .htm), опрацьовують спеціальними застосунками, які відображають документ у відформатованому вигляді згідно з тегами. Такі застосунки називають браузерами.

За допомогою тегів  браузер розпізнає структуру документа. Діставши цю інформацію, браузер використовує вбудовані в нього за замовчуванням правила про те, як відображати певний елемент сторінки.

Ранні версії HTML поєднували функції розмітки та форматування контенту, тобто зміст (семантичний) та зовнішній вигляд цього змісту (презентаційний).

Остання версія - HTML5 остаточно відмовляється від використання презентаційних тегів, натомість з’являються нові елементи, які відображають типову архітектуру сучасних веб-сторінок.

Робочий Аркуш уроку № 35

Алгоритм виконання практичної роботи: 

Зразок №1

<HTML>

<HEAD>


Моя перша Web-сторінка

<TITLE> My new Web-page </TITLE>

</HEAD>

<BODY>


</BODY>

</HTML>

Зразок №2