Д/з: виконайте завдання з Робочого аркуша 

уроку 35(10)

Тема 35 (10): Статистичне опрацювання даних із використанням надбудови Пакет аналізу.

Практична робота №4.

Якщо потрібно провести комплексний статистичний або інженерний аналіз, можна скористатись вбудованим до табличного процесора пакетом аналізу. Для його використання достатньо зазначити дані та значення параметрів для кожного завдання з аналізу даних, а відповідні підрахунки на основі автоматично обраних статистичних чи інженерних вбудованих засобів (макрофункції) будуть виконані автоматично та відображатимуться в таблиці результатів. Існує можливість крім таблиць результатів отримати ще й діаграми. Пакет аналізу містить цілий ряд інструментів:

Функції пакету аналізу даних можна використовувати одночасно лише на одному аркуші. Щоб виконати аналіз даних на решті аркушів, слід застосувати засіб аналізу на кожному аркуші. 

Щоб скористатися інструментами пакета аналізу, слід обрати в середовищі табличного процесора вказівку Data Analysis у групі Analysis на вкладці Дані. Якщо вказівка Data Analysis недоступна, необхідно завантажити надбудову Пакет аналізу. 

Вправа 1. Пакет аналізу даних. 

Завдання. Завантажте й активуйте надбудову Пакет аналізу в середовищі табличного процесора. 

Вправа 2. Випадкові випробування. 

Завдання. У шкільній баскетбольній команді планують пошити нову форму. Спрогнозуйте можливий розподіл зросту учасників, якщо кількість гравців 10, середній зріст гравців — 193 см, відхилення у зрості ± 2,5 см. Для розв’язування скористайтесь надбудовою Пакет аналізу. 

Для розв’язування завдання отримайте 10 випадкових чисел, які можуть демонструвати зріст гравців, де середнє значення становить 193 см з відхиленням 2,5 см. Для візуалізації можливого зросту гравців побудуйте інтервальний ряд і гістограму. 

Вправа 3. Описова статистика.

Завдання. Отримати статистичні дані для подальшого аналізу діяльності деякого підприємства на основі даних про надходження прибутку кожного місяця впродовж року.

Виконання.

Вправа 4. Гістограма частот. 

Завдання. Побудувати гістограму частот інтервалів - Успішність студентів. Тобто, серед загального набору отриманих студентими оцінок буде знайдено найвищу та найнижчу оцінки, розподілено на 5 інтервалів-категорій оцінок, знайдено кількість оцінок в кожному інтервалі - частоту; та за цими частотами побудовано гістограму.

Виконання.

Прогама Excel (автоматично через засіб Аналіз даних) серед загального набору отриманих студентими оцінок знайде найвищу та найнижчу оцінки, розподілить на 5 інтервалів-категорій оцінки, знайде кількість оцінок в кожному інтервалі - частоту; та за цими частотами побудує гістограму.

Щоб запустити цей процес, користувачу необхідно:

аналіз даних.xlsx

Практична робота 4: Статистичне опрацювання даних із використанням надбудови Пакет аналізу.

1. Виконати завдання (сформульовані в матеріалах практичної роботи).

2. Розв'язки прикріпити до завдань уроку в Classroom

Завдання: для даних температури літніх місяців здійсніть статистичний аналіз за допомогою пакету Аналіз даних.

Хід роботи

1. MS Excel у надбудовах містить спеціальний засіб для аналізу даних. Для його встановлення перейдіть в меню ФАЙЛ — Параметри. Виберіть Надбудови.

2. У вікні, що відкриється, виберіть пакет аналіза і активізуйте кнопку Перейти — відкриється вікно Надбудови.

3. Проставте галочку біля Пакет аналізу. Підтвердіть — ОК. На стрічці Дані з’явилась кнопка Аналіз даних. 

4. Скористайтесь пакетом Аналізу даних для прикладу про температури в літні місяці. Створіть таблицю зі значеннями температури за 15 днів липня. До таблиці додайте стовпці температури ще двох місяців: червня та серпня та заповніть (їх на свій розсуд).

5. Запустіть Аналіз даних — відкриється одноіменне вікно.

6. У вікні виберіть команду Описова статистика та натисніть ОК.

7. У вікні, що відкрилося:

1) введіть у поле Вхідний інтервал діапазон клітинок із температурними показниками трьох місяців;

2) у групуванні виберіть — по стовпцях;

3) виберіть в параметрах виведення Новий робочий аркуш;

4) підтвердіть — ОК.

8. Перейдіть на наступний аркуш — ви бачите таблицю зі статистичними характеристиками в кожному з трьох місяців. Проаналізуйте, чи співпадають отримані значення статистичних характеристик за липень з обчислювальними значеннями попередньої практичної роботи.

9. Побудуйте гістограму за зразком на рис. 2.11. Поверніться до аркушу з початковими даними. Виділіть діапазон трьох стовпців із показниками температури. 

10. Скористайтесь ВСТАВКА — група Діаграми — виберіть тип Лінійчаті діаграми.

11. Побудуйте графік інтервальних значень температур:

1) в окремий стовпець введіть у клітинки такі значення: 17, 20, 25, 30;

2) зверніться до  Аналізу даних і виберіть Гістограма; 

3) У вікні, що відкриється, вкажіть Діапазон — температурні показники, наприклад, червня;   Інтервал — діапазон клітинок з інтервалом плюс ще одна (для температур, більших за 30); 

5) проставте галочку біля команди Графік4;

6) підтвердіть — ОК.

12. Перейдіть на новий аркуш. Проаналізуйте отримані дані на графіку. 

Зробіть висновок: якій статистичній характеристиці відповідає графік.