Тема 63(8)

Тема :  "Поняття про мову розмітки гіпертексту HTML"

Семантичний конспект уроку (виписати в зошит текст синього кольору):

HTML (Hypertext Markup Language) - мова розмітки гіпертекстових документів використовується для створення веб-сторінок і веб-додатків.


Наприкінці 1991 року Тім Бернерс-Лі опублікував перший загальнодоступний опис мови розмітки HTML, відомий як документ «HTML-теги». В ньому були описані 20 елементів відносно простої схеми розмітки HTML.


HTML5 — найпоширеніша нині версія мови HTML, яка в 2004 році прийшла на заміну стандартній HTML.


Вона дає можливість полегшити користувачеві навігацію сайтом завдяки розмітці областей веб-сторінки за допомогою певних тегів, які описують основні елементи, що є спільними для всіх веб-сторінок.



Тіло сторінки умовно поділяється блоки з відповідними назвами (як на картинці). 

Теги – службові символи (команди HTML), що вказують браузеру, як слід відображати Web-сторінку. Теги починаються і закінчуються кутовими дужками.

Теги можуть бути парними і непарними. 

Елементи (теги) мають таку структуру: 

Атрибути - додаткові елементи тегів, які змінюють вигляд об'єктів, до яких застосовуються. Атрибут записується після імені тега перед закриваючою дужкою  і складається із пари: ім'я атрибуту = „значення”

Структурні теги

(таблицю записати у зошит)

Атрибути  тегу <BODY>:

Для визначення кольору фону документа тег <BODY> записується таким чином (атрибуту  BGCOLOR можуть бути задані як RGB-коди, так і безпосередньо назви кольорів англійською мовою):

Атрибути можуть бути записані одночасно:

<BODY  BGCOLOR=RED TEXT=WHITE>   - колір фону червоний, колір тексту - білий.

Для використання зображення як фону необхідно вказати шлях до файлу на диску, по якому знаходиться зображення. Наприклад, зображення знаходиться у файлі 008.gif у папці IMG на диску С:. В цьому випадку тег <BODY> з атрибутом встановлення фонового зображення буде записаний таким чином:

<BODY BACKGROUND=”C:/IMG/008.GIF”>.

У випадку, якщо файл зображення знаходиться у тій же папці, що і HTML-документ, шлях до файла можна не вказувати, просто вказати його ім’я.

ПРИКЛАД  Файлу у форматі HTML:

<HTML>

<HEAD>

<TITLE>Моя перша HTML-сторінка</TITLE>

</HEAD>

<BODY BACKGROUND=”008.gif”>

</BODY >

</HTML>

Теги оформлення текстових абзаців 

(таблицю записати у зошит)

Робочий Аркуш уроку №63

Сайт завантаження та встановлення на ПК поточної версій програми Notepade++ - https://notepad-plus-plus.org/downloads/v8.6.5/ 

Завдання 1

Завдання 2.


Оберіть кодування відповідно до прописаного в charset (в даному випадку utf-8). 

Збережіть файл у папці Урок_2.1, обов'язково задавши розширення html. Наприклад,  index.html. (Якщо не вказати розширення,  то це буде звичайний текстовий файл, браузер не відображатиме його). 

Після збереження файла автоматично змінюється вигляд коду у вікні Notepade++.  Теги, атрибути, текст виділяються різними кольорами, а парні теги підсвічуються при клацанні мишкою на будь-якому з них. Видно структуру.

В голові документа прописується теги, які не відображаються браузером, в тілі - ті, які браузер відображає. 

5. Закрийте Notepade++.

6. Відкрийте папку Урок_2.1. Піктограма файла, збереженого у цій папці, вказує, який браузер встановлений за замовчуванням. У нас - GoogleCrome.


Двічі клацнувши мишкою файл index.html, ми відкриємо його в браузері як веб-сторінку 

Щоб продовжити редагувати файл, необхідно клацнути його правою кнопкою мишки та обрати команду Edite with Notepad++. 

Завдання 2.

На зразку  немає закриваючого тега </p>. Як ви думаєте, чому?