Інструкції

Правила поведінки в онлайн-класі 

 На комп'ютері або ноутбуці із операційною системою Windows:

На смартфоні або планшеті необхідно  через "Play Маркет" скачати та встановити додатки:

Важливо!!!!

Для роботи з вказаними додатками необхідно мати акаунт на поштовому сервісі Gmail.

Відеоінструкції зі створення та додавання Google акаунта:

Відеоінструкції щодо роботи з Google Classroom:

Відеоінструкції щодо роботи з онлайн відео конференціями уроків:

Додаткові відео:

Рекомендації щодо налаштувань яскравості екрану, освітлення, облаштування робочого місця, комплекси гімнастичних вправ для очей і тіла, які знижують ризики для здоров’я.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОБЛАШТУВАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ ПРИ РОБОТІ ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

Згідно санітарно-гігієнічних норм, дитячі комп’ютерні столи, розміщуються на відстані 120 см один від одного та за 80 см – від опалювальної системи. Дитячі меблі підбираються з урахуванням росту дітей. Для дітей першої ростової групи (ріст: 100-115 см) висота стола (розрахованого на одну дитину) має дорівнювати 46 см, ширина повинна становити не менше 70 см, глибина – 60-80 см. Під столом повинно вистачити місця для вільної постави ніг. Ноги не повинні згинатися понад 90 градусів. Стілець обов’язково повинен мати спинку. Поверхня стільця має легко піддаватися дезінфекції.

Дитині має бути зручно за робочим столом. Руки, при роботі, повинні опиратися на стіл або на підлокітники крісла. Спина потрібно тримати прямою. Адже, організм дитини дошкільного віку ще не сформований: хребет, а також хрящі, що сполучають хребці, еластичні, зв`язки і м`язи недостатньо міцні і при неправильному сидінні під час занять приймає нефізіологічні вигини, в результаті чого формується неправильна постава і викривлення хребта. Постійний нахил голови вперед, зведення плечей вперед спричиняє сутулість, округлення спини. Стійка сутулість, у свою чергу, викликає інші негативні зміни в організмі: грудна клітка стає пласкою, зменшується її об`єм, порушується нормальний розвиток органів грудної порожнини, з`являється недостатня амплітуда дихальних рухів, порушується легеневе дихання і кровообіг черевної порожнини. Дитина, вдихаючи менше свіжого повітря, одержує недостатню кількість кисню, що призводить до порушення обміну речовин, а це відбивається на правильному функціонуванні всіх органів і тканин. У дитини розвивається недокрів`я, знижується апетит, вона стає млявою, швидше втомлюється.

Відстань від очей дитини до екрана має бути від 50 до 80 см. Дитина повинна сидіти за комп’ютером так, щоб лінія погляду (від ока до екрана) була перпендикулярна екрану і спрямована на його центральну частину. За одним комп’тером неприпустимо одночасно займатися двом і більше дітям.

Для зменшення зорової напруги важливо, щоб природне світло падало з боку, а загальне – зверху. Штучне освітлення комп’ютерної зали має забезпечуватись системою загального освітлення люмінесцентними світильниками білого (ЛВ) чи теплого білого світла (ЛТБ), обрамлених спеціальною розсіюючою арматурою.

Під час роботи дитини на комп’ютері загальне освітлення приміщення має наближуватися до рівня освітленості монітору. Освітленість поверхні стола і клавіатури може становити не менш 300 лк, а монітору - не більше 200 лк.

Важливо щоб зображення на моніторі було чітким і контрастним, не мало відблисків стороннього світла (лампочки, сонця) і відображення поруч розташованих предметів, тому що це провокує постійні рухи дитини головою з метою роздивитися зображення на різних ділянках монітору. Для захисту від світла використовуються легкі штори або жалюзі.

При роботі комп’ютерів у приміщенні виникають специфічні умови: зменшується вологість, підвищується температура повітря, збільшується кількість важких іонів, зростає електростатична напруга в зоні рук дітей. Для підтримки оптимального мікроклімату, попередження нагромадження статичної електрики й погіршення хімічного й іонного складу повітря необхідно:

- провітрювання комп’ютерної зали до та після занять;

- вологе прибирання - протирання столів та моніторів до та після занять, протирання підлоги після занять.

Не можна загромаджувати приміщення зайвими меблями та інвентарем, проте не зайвими будуть вентилятор, акваріуми з водою для підтримки повітряного режиму.

Враховуючи те, що комп’ютер є досить потужним засобом в організації розвитку дітей, необхідно пам’ятати, що його використання в навчально-виховних цілях у дошкільних навчальних закладах вимагає дотримання вимог щодо організації як самих занять, так і всього режиму в цілому. Інститутом вікової фізіології впродовж 6 років проводились дослідження проблеми безпечного спілкування дошкільників з комп’ютером. Зроблено узагальнення і сформульовано висновки:

- заняття з комп’ютером в дошкільному навчальному закладі проводяться з дітьми старше 5 років;

- максимальна одноразова тривалість роботи на комп’ютері складає:

для дітей 6 років І-ІІ групи здоров’я 15 хвилин на день;

для дітей ІІІ групи здоров’я – 10 хвилин на день;

для дітей 5 років І-ІІ групи здоров’я – 10 хвилин на день;

для дітей 5 років ІІІ групи здоров’я – 7 хвилин на день;

для дітей 5 – 6 років, що відносяться до групи ризику по зору – відповідно 10 і 7 хвилин на день;


Комплекс вправ для зняття м’язового напруження при роботі з комп’ютером 

Інструктаж з безпеки життєдіяльності

Первинний інструктаж

Інструктаж з БЖД перед початком Практичної роботи:

Правила роботи за ПК під час дистанційного начання

Працюючи за комп'ютером необхідно виконувати наступні правила:

• сидіти за комп'ютером правильно, рівно;

• зберігати безпечну відстань від очей до екрана монітора 50-60см;

• працювати із технікою сухими чистими руками;

• не розташовувати речі на клавіатурі або системному блоці;

• не торкатись тильної сторони монітора пальцями чи сторонніми предметами; 

• не вживати їжу та напої, сидячи за комп'ютером

• дотримуватись правил правил користування електроприладами та пожежної безпеки.

Електробезпека вдома:

Фізкультхвилинки