Тема(63/9):  Текстові об'єкти. Рендеринг

План вивчення теми: 

Презентація 9 клас Урок 15.pptx

Приклад створення текстового об'єкта починаючи з 22:50 хв

Тестові об'єкти

Стандартно, об'єкти текстових літер — це тільки плоско заповнені поверхні, як і будь-які закриті 2D-криві. Однак, ви можете скошувати та видавлювати ці об'єкти літер та змусити їх наслідувати форми інших лінійних об'єктів подібно до скошувальних сплайнів кривих.

Текстові об'єкти можна:

Для створення текстового об'єкту потрібно:


Основні параметри панелі Текст:

Для форматування текстового об'єкта в Blender використовується спеціальна панель Текст. Використовувати панель Текст можна як в Режимі редагування, так і Режимі об'єкта.

1.Форма (текстурний простір):

2.Геометрія:

3.Шрифт - дозволяє підключити чотири шрифти - звичайний, жирний, похилий, Bold&Italic (жирний курсив). Незалежно від обраного варіанту можна підключати різні шрифти.

4.Абзац:

Для застосування потрібного шрифта потрібно:

Підключення шрифту (кирилиці!):

Рендеринг тривимірної сцени

Рендерингом (або візуалізацією) в комп'ютерній графіці називають процес перекладу математичної моделі об'єктів в графічне представлення.

У Blender це робиться шляхом проектування вершин, що становлять об'єкти, на екранну площину і обчислення пікселів між ними.

Render (рендер, рендеринг) — прорахунок фінальної картинки з точки, у якій розташована камера.

Презентація 9 клас Урок 17.pptx

Види рендерингу:


Якість зображення залежить від таких факторів

Алгоритм виконання Рендерингу за частинами:

Проекція тривимірної сцени будується з точки огляду камери. Щоб побачити рендер, зроблений через камеру, слід натиснути клавішу F12. Щоб повернутися назад до сцени, слід натиснути Escape.

Якщо вигляд сцени після рендерингу не влаштовує, слід змінити точку огляду камери. Звісно, камеру можна переміщати і повертати, як і будь—який інший об'єкт.

Алгоритм налаштування прив'язки камери до об'єкта:

Після виконання цих дій рамка паспарту стане червоною, а камера буде прив'язана до точки спостереження навігації. Тобто, якщо повернути точку спостереження коліщатком миші, камера теж повернеться відповідним чином — це дозволяє швидко налаштувати камеру. Після позиціонування камери слід відключити цей режим прив'язки.

Налаштування освітлення

Під час створення нової сцени в Blender вже є одне джерело освітлення, оскільки без нього взагалі нічого не побачили при рендерингу своєї сцени.

Джерело освітлення або лампа (Light) також є об’єктом Blender, тому з ним можна виконувати маніпуляції - переміщувати, обертати, масштабувати. Перебуваючи в об'єктному режимі або режимі редагування, ви не побачите дію ваших джерел освітлення. Для того щоб зрозуміти, як освітлення впливає на ваш об'єкт або сцену, слід вибрати режим Rendered (Z, 8) або зробити повноцінний рендеринг (F12).

Джерело освітлення додається в сцену так само, як будь-який інший об'єкт: Shift + A -> Liobt Point (або інший тип). Вибравши лампу, ви можете замінити її тип та зробити налаштування у вікні Properties.

Спосіб зміни кольору поверхні в залежності від освітлення - шейдинг.

Налаштування рендерингу  (Render Properties)

Результат рендерингу може бути описаний як набір певних візуальних особливостей, що відповідають справжнім фізичним явищам, властивостям об'єкту.

 

Такими особливостями є:


Налаштувати значення параметрів, що визначають перелічені властивості, можна у вікні редактора властивостей на вкладці Render Properties.

 

Сьогодні в основі найпоширеніших програм-рендерів лежать три основні обчислювальні методи:

Рушій візуалізації — це програма, що перетворює сітки, матеріали та джерела світла у двовимірне зображення.

За замовчуванням в Blender є три рушії візуалізації:

Для встановлення налаштувань рендерингу слід натиснути  (Render Properties)на панелі інструментів редактора властивостей і встановити для параметрів потрібні значення.

Робочий аркуш уроку:

Завдання 1.

Текстові об’єкти та їх редагування

Завдання 2.

Рендеринг тривимірної сцени

Підсумок уроку

Флеш-карти: 9-64. (вс) у додатку63(9)