Д/з: опрацювати матеріали веб-сторінки Тема 22(11)

Тема 22(11): Брендгайд. Брендбук. Створення логотипів.

Практична робота

План вивчення теми:

11-22.pptx

Запитання для самоконтролю:

Брендбук

Брендбук (Brandbook)  - це звід документів, які комплексно описують цінності бренду і стиль донесення їх до споживача, керівництво по правильному використанню фірмового стилю і образу бренду.

Брендбук - головна книга компанії. Його відмінність від фірмового стилю полягає в тому, що фірмовий стиль призначений для споживача і покликаний виділити бренд з ряду конкурентів. Тоді як брендбук призначається для працівників компанії, в першу чергу для тих, хто займається просуванням бренду на ринку.

Даний посібник охоплює досить широке коло питань: від місії, ідеї бренду і його стратегічної платформи, до втілення бренду у візуальній айдентіка (фірмовому стилі), рекламних, промо - матеріалах і стандартах бренду.

Основне завдання брендбуку - підтримувати однаковість ідеї бренду і його айдентики (фірмового стилю) у всіх вербальних і візуальних каналах комунікації, як внутрішніх, так і зовнішніх.

Отож, завдання брендбука - це опис цінностей бренду і способів донесення їх до споживачів:

Часто у багатьох виникає плутанина у визначенні того, що таке брендбук, так як в різних матеріалах можна зустріти різні описи цього документа. Пояснюється це просто. Бренд-бук компанії як матрьошка: він може складатися з різної кількості розділів, найбільш повно описують конкретний бренд і який відбиває сферу бізнесу. Найчастіше в брендбук включаються нижченаведені Керівництва (які можуть існувати і по-окремо).

*Маркетинг - основа сучасного бізнесу. Буквально «маркетинг» означає ринкову діяльність. Це - створення, просування, подання продукту покупцеві, управління взаємовідносинами з покупцем з вигодою для підприємства. Завдання сучасного маркетингу - визначення та задоволення потреб клієнтів та суспільних потреб. 

При розробці брендбуку проводиться комплексний аналіз бренду і його атрибутів, формалізуються стандарти фірмового стилю і стандарти бренду. Найчастіше, створення Керівництва є заключним етапом процесу брендингу (розробки бренду). Але також часто буває, що стандартизація фірмового стилю стає життєво необхідна для оптимізації бізнес - процесів, так як компанія або бренд починають бурхливо розвиватися. При розробці Керівництва по фірмовому стилю важливо оптимально вибудовувати його структуру - немає сенсу описувати все і робити 400-сторінкову книгу. Тому на етапі підготовки до розробки, наші фахівці спільно із замовником розробляють структуру майбутнього документа, оптимально представляє бренд.

Логотипи

Логоти́п — комбінація початкових букв, що являє собою скорочену назву якої-небудь установи,підприємства, фірми і т. ін.; 

Найпершим, був  логотип компанії Prudential Insurance – скеля Гібралтару. Цей логотип з’явився в 1896 році і використовується до цих пір і вже більш ніж 100 років переконує споживачів “довіритись скелі”.

У 1910 році був створений логотип на якому відображалась собачка Nipper, яка уважно слухала фонографію, сидячи навпроти грамофона. Брат господаря собаки звернув увагу на це, і вирішив намалювати малюнок “Собака, яка слухає грамофон”. Цей малюнок став зареєстрованим товарним знаком компаній “Victor and HMV records”, “HMV music stores”, і RCA. Платівки стали виходити із зображенням Nipper і слоганом “His masters’s vois”.

Важливо знати, що логотип не обов'язково повинен мати відношення до бізнесу, виробництва, торгівлі. Навіть просто окремо взята людина має повне право створити свій власний логотип. Також важливо знати, що не обов'язково логотип має якусь юридичну захист, і не обов'язково є торговою маркою і товарним знаком.

Виділяють такі типи логотипів:

У чому відмінність логотипу від товарного знаку?  - Переглянути...

  Логотип, знак та емблема - https://www.logobank.ru/publ/1-1-0-102 

Вимоги до логотипу:

Функції логотипу

Ідеальний логотип повинен вирішувати 6 основних функцій:

Як створити логотип?

Робочий аркуш уроку

Завдання 1 

Виконайте інтерактивну вправу. Скріншот результату надішліть вчителю у приватні повідомлення.

Завдання 2

Практична  робота 

Виконайте створення компонентів фірмового стилю, використовуючи програму Gimp, включаючи основні етапи розробки фірмового стилю:

1) Створення логотипу

2) Розробка макета візитної картки

3) Розробка кліше для CD

4) Розробка макета конверта

5) Розробка дизайну папки

6) Розробка макета фірмового бланка

Альтернативне завдання

Зразок сертифіката

Завдання 3

 Скористайтесь послугами сайту  "Онлайн-конструктор логотипів" - https://logotip.online/  та створіть логотип вашого класу