Тема 84(10):  Функції користувача

План вивчення теми:

Д/з: опрацювати:

Тема 84 - Іnformatyka (profilnyi riven)_pidruchnyk dlia 10 klasu.pdf
Урок_84_Функції.pdf

Увага!  Під час роботи з комп'ютером дотримуйтеся вимог БДЖ та санітарно-гігієнічних норм.

Посилання на On-line-середовищe Python https://repl.it

def cube_volume():

    side = float(input("Введіть довжину сторони куба: "))

    volume = side ** 3

    print("Об'єм куба дорівнює", volume)


# Виклик функції:

cube_volume() 

Ця програма містить функцію cube_volume(), яка не має параметрів. У тілі функції ми зчитуємо введене користувачем значення довжини сторони куба, обчислюємо об'єм куба за формулою volume = side ** 3, де side - довжина сторони, а потім виводимо результат у консоль за допомогою функції print().

У прикладі виклику ми просто викликаємо функцію cube_volume() без передачі параметрів. Функція попросить користувача ввести значення довжини сторони куба, обчислить об'єм і виведе його у консоль.

2. Генеруються два цілі випадкові числа в діапазоні від 1 до 10. Складіть програму з використанням функції з параметрами для обчислення суми квадратів цих чисел.

import random


def sum(a, b):

    result = a ** 2 + b ** 2

    return result


# Генерація двох випадкових чисел

a = random.randint(1, 10)

b = random.randint(1, 10)


# Обчислення суми квадратів

sum_result = sum(a, b)


# Виведення результату

print("Сума квадратів чисел", a, "і", b, "дорівнює", sum_result) 

Ця програма містить функцію sum_of_squares(a, b), яка має два параметри a та b. У тілі функції ми обчислюємо суму квадратів цих чисел за формулою a ** 2 + b ** 2 та повертаємо результат.

У головній частині програми ми генеруємо два випадкові цілі числа у діапазоні від 1 до 10 за допомогою функції random.randint(1, 10), зберігаємо їх у змінні a та b, викликаємо функцію sum_of_squares() з цими змінними та зберігаємо результат у змінну sum_of_squares_result. Нарешті, ми виводимо результат за допомогою функції print().

У кожному запуску програми генеруватимуться різні випадкові числа, але результат буде завжди вірним.

Практична робота 13. Побудова алгоритмів з використанням функцій


Завдання. Створіть програми в Python:

1) Складіть програму з використанням функції без параметрів для  обчислення об'єму конуса.

2) Складіть програму з використанням функцій із параметрами для обчислення площ двох різних за розміром прямокутних трикутників із відомими значеннями їх катетів і обчисліть площі кола з відомим радіусом.

3) Кубик із цифрами від 1 до 6 підкидають п'ять разів. Складіть програму обчислення середнього значення цих чисел із використанням функції з параметрами.

4) Складіть програму обчислення значення виразу a*b—c/d із використанням функції з параметрами для значень списку [3, 5, 2, 7] і кортежу (4. 1, 5, 6).

5) Генеруються три цілі випадкові числа в діапазоні від 3 до 7. Складіть програму з використанням функції з параметрами для обчислення суми квадратів цих чисел.

Практична робота 14. Побудова рекурсивних алгоритмів


Завдання. Створіть програми в Python:

1) Розробіть програму з рекурсивною функцією обчислення n перших членів геометричної прогресії, перший член якої дорівнює а і знаменник q.

2) Розробіть програму з використанням рекурсивної функції обчислення кількості цифр у десятковому натуральному числі а.

3) Для одновимірного числового масиву довжиною n розробіть програму з використанням рекурсивної функції обчислення добутку значень його елементів.