Д/з: виконайте завдання з Робочого аркуша уроку 28(10)

Тема 28 (10): Статистичний аналіз даних

Статистика — наука про методи збирання, опрацювання, аналізу та інтерпретації даних, що характеризують масові явища та процеси, тобто сукупності об’єктів.

Етапи статистичного дослідження

1. Збір і групування первинних статистичних даних

2. Аналіз отриманих статистичних даних

3. Отримання висновків за даними дослідження

У будь-якому експерименті досліджують властивості певної кількості однотипних об’єктів, щоб дійти висновку про досліджувані властивості всіх таких об’єктів.

Статистичний аналіз даних 10 клас.pptx

Вибірка, або вибіркова сукупність, — частина генеральної (загальної) сукупності об’єктів, яка охоплюється експериментом.

У статистичному аналізі опрацьовують такі характеристики вибірки: 

•Обсяг вибірки

•Розмах

•Середнє арифметичне

•Мода

•Медіана впорядкованого ряду даних

•Частота

•Відносна частота

•Полігон частот

•Стандартне відхилення

•Дисперсія

•Асиметрія

Робочий Аркуш уроку

10-9.xlsx
Презентація 10 клас Урок 9 (1).pptx

Завдання "Маса деталей"

З партії деталей випадковим чином вибрали 25 виробів. їхня маса (в г) виявилася такою: 54; 51; 54; 47,5; 49,5; 47; 49,5; 52; 51,5; 48; 49; 54,5; 54;47; 49; 48; 51,5; 51; 54,5; 53; 49; 49; 48,5; 49,5; 51. Побудуйте полігон

частот. - https://www.youtube.com/watch?v=f3x-VKIuuUU 

Завдання 1. с.49-51

Виконайте статистичний аналіз даних та проаналізуйте температурний режим повітря за 15 днів липня.

Кореляційний аналіз даних. - https://uk.soringpcrepair.com/correlation-analysis-in-excel/ 

У вже розглянутих прикладах ми аналізували статистичні характеристики для параметрів одного типу об'єктів. Але є області статистичного дослідження, у яких аналізують вплив зміни одного параметра на зміну іншого. 

Кореляційний аналіз, або кореляція (від лат. correlatio — співвідношення, взаємозв’язок) — статистичний взаємозв’язок двох або більше показників. 

Кореляція використовується для визначення, чи є між показниками в одній або двох вибірках зв’язок, і для аналізу, чи можна за величиною одного показника передбачити можливе значення іншого. Наприклад, необхідно встановити зв’язок між ціною техніки і тривалістю експлуатації, збільшенням зросту і вагою дітей тощо. Основним у кореляційному аналізі є коефіцієнт кореляції, який може розраховуватися різними методами залежно від класу задач. Діапазон його значень від –1 до 1. Розрізняють додатну кореляцію: коли збільшення значення одного показника збільшує значення іншого і, навпаки; від’ємну кореляцію: зменшує значення іншого показника. Якщо значення коефіцієнта кореляції 0, то лінійної залежності між вибірками не існує. Зазвичай коефіцієнт кореляції позначається r. 

Для візуалізації в кореляційному аналізі користуються кореляційним полем — прямокутною системою координат, яка має дві осі: по одній відстежуються значення одного показника, по другій — іншого; на перетині — позначки. За розташуванням позначок у  полі визначають взаємозв’язок між показниками. 

оптимізаційні задачі-учням.xlsx