Ik ben er van bewust dat er veel virussen en hackers zijn op deze wereld, dus hier kijk ik zeker mee uit. Ik heb zelf een virusscanner op mijn laptop en veel scholen hebben dit ook op hun PC's. Op veel afbeeldingen, filmpjes en documenten valt auteursrecht. Daarom vermeld ik altijd de bronnen bij verslagen, opdrachten en in lesformulieren.
Mijn bronnen geef ik weer met de bekende APA-notatie. Voor de APA-notatie gebruik ik de Surf-handleiding waarin de richtlijnen worden uitgelegd en Scribbr, die de bronnen automatisch voor je invult en op alfabetische volgorde zet.
Ook weet ik dat ik niet alle cookies altijd moet accepteren en ik weet dat er websites zijn die je niet moet vertrouwen met je gegevens. En ik ben bekend met fishing mails (neppe e-mails) waarbij mensen je gegevens willen voor hun voordeel.
Wanneer ik bewijzen in mijn portfolio wil zetten ga ik vertrouwd en veilig om met de gegevens van anderen. Ik heb sommige bestanden afgeschermd staan. Ook is dit portfolio afgeschermd wat in houd dat niemand in dit document kan behalve als ik de link deel met die persoon. Als ik foto's heb waarop kinderen uit mijn stageklas te zien zijn, blur ik hun gezichten zodat hun privacy niet geschonden wordt en zo kan ik de foto's wel gebruiken.