Які досягнення в науці пов’язані з ІІІ–ІІ ст. до н. е.?

5. Які досягнення в науці пов’язані з ІІІ–ІІ ст. до н. е.? В елліністичну добу значних успіхів було досягнуто в науці, особливо в математиці та астрономії. Знаменитий математик Евклід написав книгу з геометрії «Елементи». І досі школярі вивчають доведені ним теореми. Видатний механік стародавності Архімед із Сіракуз уперше почав користуватися математичними обчисленнями для спорудження різноманітних механізмів. Винайшов лебідку для переміщення вантажів, сконструював військові механізми для облоги міст, метання каменів і стріл тощо.

Учений Аристарх спробував виміряти відстань від Землі до Місяця і Сонця. Він доводив, що Земля обертається навколо своєї осі і разом з іншими планетами – навколо нерухомого Сонця. Географ Ератосфен науково доводив, що Земля має форму кулі. Він склав географічну карту земної кулі і спробував обчислити її окружність, помилившися лише на 50 км. Ератосфен створив календар, у якому було 365 днів. Цим календарем з деякими поправками ми користуємося до сьогодні.

У добу еллінізму наука і культура досягли значних успіхів, що відіграло велику роль у подальшому розвитку людства. Проте елліністичні держави не були міцними: їх ослаблювали часті війни та народні заворушення. На той час на Заході значно посилюється Римська держава. У ІІ–І ст. до н. е. елліністичні держави були завойовані римлянами.

Задумливий Архімед (Доменіко Фетті)

Евклід (Юстус ван Гент)