Як у Афінах встановилася тиранія?

Як у Афінах встановилася тиранія?

Поміркуйте, чому Пісістрата називають тираном. Яким було його правління?

Минуло 30 років від початку правління Солона (сам він уже був старцем), як у Афінах знову почалися смути. Родич Солона, полководець Пісістрат, скориставшися довір’ям демосу, у 560 р. до н. е. захопив владу і став правити в Афінах одноосібно. Греки таке правління називали тиранією, а самого правителя – тираном.

Деякі з аристократів, противників Пісістрата, змушені були залишити країну. Їхні землі було розділено між селянами, для яких тиран запровадив податок (десяту частину врожаю), чим збагатив державну казну. Пісістрат усіляко сприяв розвитку землеробства, ремесел, торгівлі, кораблебудуванню. Він розпочав велике будівництво в Афінах: за його наказом споруджували храми, шляхи та водопроводи. При ньому було покладено початок морській могутності Афін. Пісістрат запрошував до міста знаменитих художників та поетів того часу. За його наказом було записано «Іліаду» та «Одіссею», які до того часу виконували усно.

Пісістрат помер у 527 р. до н. е., передавши правління своїм синам, Гіппію та Гіппарху. Та невдовзі в результаті змови Гіппарх був убитий. Гіппій почав правити жорстоко, і в 510 р. до н. е. невдоволені афіняни повалили тиранію. Вони доручили Клісфену розробити нові закони, аби розширити права демосу.

Тиранія – форма державної влади, встановлена насильницьким шляхом і заснована на одноосібному правлінні, також є синонімом гноблення, насильства, необмеженої влади.