Яку наукову спадщину залишили народи Дворіччя?

Ознайомтеся з матеріалом «Яку наукову спадщину залишили народи Дворіччя?». Які з наукових досягнень мешканців Дворіччя ми використовуємо й нині?

Найбільших успіхів жителями Дворіччя було досягнуто в математиці й астрономії. День вони поділяли на 24 години, 1 годину – на 60 хвилин, а 1 хвилину – на 60 секунд.

Вавилоняни добре знали чотири арифметичні дії і залишили нам таблиці множення та ділення від 1 до 180 000, якими широко користувалися в повсякденному житті. Вавилонянам була відома теорема, що пізніше одержала назву теореми Піфагора.

Вавилонські жерці створили зоряну карту. На ній було позначено всі небесні тіла, видимі для ока. Тоді ж було встановлено 12 знаків зодіаку (Овен, Телець, Діва, Скорпіон та ін.). Жерці вміли передбачати сонячні та місячні затемнення. Вавилоняни вважали, що зорі впливають на долю людей окремих і народів. Тому у Дворіччі поширеним було ворожіння по зорях.

Певних успіхів досягла у Дворіччі медицина. З рослин виготовляли ліки (настойки, мазі, порошки). Вавилонські хірурги вміли робити складні операції, зокрема на оці. Причому в разі невдачі їх очікувало суворе покарання (відрубували кисть руки). Використовували й магічні методи лікування. Уважалося, що причиною захворювання могло бути вселення в організм людини злого духа, демона хвороби. Тому лікарі намагалися вигнати їх з людини замовляннями, молитвами, чаклунством, спаленням статуеток відьом тощо.

Завдяки писемності до нас дійшло чимало літературних творів Дворіччя – міфи, поеми, молитви, гімни богам і обожненим царям, прислів’я, казки тощо. Загальновідомим є міф про Всесвітній потоп. До кращих творів вавилонської літератури належить епос про Гільгамеша. З описом цих творів ви можете ознайомитися на сайті підтримки підручника.

Культура Стародавнього Дворіччя мала великий вплив на сусідні народи і країни. Чимало культурних досягнень, якими користується сучасне людство, в зародку вже було відомо шумерам, аккадцям та вавилонянам. Від них ці здобутки перейшли до інших народів, які розвивали їх далі.

Вавилонський жрець та жінки

Фігурка вавилонського жерця