Наркотик щастя укр.

Шановні! Наукова эзотеріка на українській мові зовсім в занепаді. Патріоту (носію мови) пропоную вести паралельний цьому сайт на українському http://Ezoterik.io.ua. Звертайтись, та ми допоможимо.

Наркотик щастя і нео-езотеріка

на русском языке

У пси-просторі людської свідомості існують області максимального страждання (пси-крапка пекла) і щастя (пси-крапка раю). Страждання породжується не стільки фізичними або моральними муками, скільки обмеженням можливостей свідомості, тобто коли воно безсило що-небудь змінити. Крапка пекла - це коли у людини повністю відібрана свобода вибору і при цьому йому доводиться відчувати сильні болі, паралізовано (природно або штучно) фізичне тіло, і, одночасно, на це накладається ще й психічне страждання, викликане терзаннями власної провини або безсилля перед обставинами, або від приниження гідності з боку інших людей. Наприклад, в сталінському КДБ, гестапо, катівнях Пол Пота, таборах смерті застосовували цілу методику по знищенню людської особистості. Природних садистів не цікавила ступінь провини засудженого. Вони користувалися можливістю безкарно радіти заподіяним ними ж стражданням ув'язнених і, понад усе, хотіли зламати їх як особистість. Радість виникає, коли людина має можливість, відносно швидко і легко, реалізувати бажане (незалежно від його моральної забарвлення). Псі-крапка раю - це зона граничної радості, коли, найвдалішим чином, втілюється якась над значна мрія. І в кожній людині підсвідомо живе надія на успіх і страх перед падінням у світ пекла. Псі-крапки пекла і раю створюють у психіці фонове силове поле між двома полюсами, при перевищенні порога сприйняття яких настає втрата плотського свідомості.

У звичайному житті у людини активізована, часто одночасно, відразу декілька пси-точок різного знака, що лежать десь між пеклом і раєм. І чим інтенсивніше індивідуум відчуває актуальне (або потенційне) страждання і (або) звабливу радість, тим потужніше у нього психологічна напруга, що змушує його щосили прагнути зменшити негативні та збільшити частку позитивних переживань. Наркотики - це речовини, здатні вирішити таке завдання особливим чином: не шляхом реалізації на фізичному плані подій, що є причиною радості, а суб'єктивно, викликаючи самодостатнє задоволення. Залежність від наркоречовин виникає внаслідок створення ними в психіці особливого пси-поля. Воно влаштовано просто. Два полюси: фізичного і психічного страждання без таких речовин, а при їх наявність в крові - комфорту і радості. Простіше кажучи - це метод "батога і пряника": без дози - ломка, а з дозою - кайф. Напрямок пси-силових ліній цього поля переорієнтує світосприйняття індивідуума і пси-струм від негативу до позитиву жене людину по життю за новою дозою, як океанські хвилі кораблик. Коли ж наркоман звикає до одного типу задоволення, то може перейти до більш "важкого" наркотику. І все б нічого, якби він не руйнував тіло і психіку. Класичний приклад: В. Висоцький. Дуже вольовий "мужик" по життю, не здатний був навіть кинути курити, а відмовитися від горілки зміг тільки після переходу до наркотиків. Навіть стан творчості, коли він міг писати свої вірші і пісні, він прив'язав до хімічного стимулювання. (Так би мовити, елементарна психотехнічна безграмотність.) Причому, в цілому, він був пригнічений своєю залежністю і, будучи охоплений "згубним захопленням", гнав своїх "коней" до ранньої (42 роки) смерті.

Яким же чином можна, докорінно, зцілитися від наркозалежності. Єдино ефективний спосіб полягає в руйнуванні наркополя шляхом створення нового, більш енергетично пси-виміру: залежність від хімії і навіть саме задоволення від неї треба усвідомити як крапку пекла, і встановити нові життєві цілі, розглядаючи їх як над значними, а їх досягнення як щастя (крапка раю). Як правило, за допомогою гарного психолога, наркоману вдається за допомогою самоаналізу підвищити значущості звичайних життєвих цілей: сім'ї, здоров'я, громадського поваги, кар'єри тощо. Але спроби реально досягти цих цілей нерідко породжують невдачі і, як наслідок, зрив. Тому набагато успішніше бореться з залежністю той, хто доповнює соціальні цілі майже фанатичною вірою в Бога звичної йому релігії. Цей шлях доставляє більш стабільну і глибоку радість, цілком здатну впоратися з наркобідой. Але є окремі, більш витончені, люди, які відчувають безглуздість соціальних цілей і не можуть просто вірити, в кимось розказану казку. Це люди з більш зрілою душею, але гармонійно нерозвиненою особистістю. А якщо визнавати теорію інкарнацій, то їм просто не вдається завершити негативну кармічну лінію. Втім, така може з'явитися і в цьому житті, якщо батьки були наркоманами (або, що теж саме, алкоголіками).

Досвіду застосування езотеричної практики до лікування наркозалежності не існує (або нам невідомий), але ми покажемо, що багато процесів духовного розвитку, як в дзеркалі, але з протилежним знаком, відображають те, що відбувається з психікою "прогресуючого" наркомана. І почнемо з виникнення невдоволення собою і своїм життям (у нарк. Відповідає депресії і падіння пси-енергії). Кожен початківець езотерик повинен безстрашно усвідомити факт власної недосконалості, так би мовити, стати неприємним самому собі. А потім зміститися, шляхом самоаналізу і медитативного відділення від самого себе, на більш високу позицію Я-відчуття, з якої його персона буде розпізнаватися ним як тимчасова форма, просто як матеріал для роботи. А доля - як проекція особистості в фізичне життя (у нарк. Відповідає розщепленню свідомості).

Далі створюються прихильності соціального характеру за допомогою задіяння психіки на відповідні задоволення (у нарк. Фаза звикання) Але не можна зупинятися, бо тільки в динаміці пси-руху всі ці досягнення збережуть свою силу (у нарк. Фаза збільшення дози). І коли езотерик вкорінюється в цьому рівні, починається практика з часткового руйнування цих прихильностей шляхом керованого проходження через психологічні кризи (у нарк. Відповідає зламу). Насправді, старі цілі і зв'язку не руйнуються, а езотерик лише змінює ставлення до них, заради переходу на новий рівень стану своєї свідомості. Там все повторюється спочатку. І так кілька разів, поки практикуючий навчиться майстерно створювати і втрачати внутрішні "цінності", досягаючи при цьому величезної волі у своєму пси-просторі. Причому кожен перехід до більш високого рівня означає і заміну більш грубих задоволень на витончені (у нарк. Відповідає зміні наркотиків). Підключитися до енергетики високо духовних насолод не так-то просто, оскільки це пов'язано зі зміною системи значимостей і пси-установок. А спуск вниз, до простих радощів вчить цінувати різні грані буття (у нарк. Відповідають зриву після лікування).

Більше того, неоезотеріка, в кінцевій фазі своєї практики, вчить, за великим рахунком, не прив'язуватися навіть до витонченим задоволенням, оскільки вони, автоматично, перебувають у зв'язці з відповідним стражданням, а досягати метастану, вільного від прихильностей до яких-небудь радощів або до страхів перед стражданням. До речі, метастан володіє власним блаженством, але воно безпричинно і кожен може почерпнути його прямо з Нічого. Взагалі, задоволення - не мета розвитку, а лише супутня ознака і джерело пси-енергії (до речі, як і страждання). Езотерик прагне розгорнути свій потенціал, своє призначення, до реальних станів свідомості, в яких відкривається Таємниця Буття (у нарк. Відповідає фізичної смерті).

Отже, психологічні закони однакові і для наркоманів, і для езотериків. Різниця в тому, що перші, дотримуючись їх, обрали шлях задоволень і деградують, а другі, вчаться використовувати пси-закономірності, щоб просуватися, реалізуючи свій потенціал, до вищих цілей. Є й такі, хто намагається реалізувати езо-стани свідомості за допомогою наркотиків. Але, за винятком серйозних дослідників (наприклад, С. Грофф з ЛСД), такі "послідовники" не належать справжній езотериці, а шукають легкі шляхи в рай. Неоезотерична практика взагалі не використовує "допоміжних засобів", оскільки її завдання у підвищенні реального рівня самосвідомості людини, а природні наркотики щастя, тіло виробляє при цьому автоматично, відповідно до досягнутого стану. Але слід зазначити, що езотерика - це не метод лікування, а стиль життя і тому "висмикування" з NZ-світогляду психотехнік не дасть бажаного цілющого ефекту. Механічне стимулювання вироблення власних гормонів радості за допомогою психотренінгу, в деякій мірі, можливо, але без глибинних трансформацій Я-уявлення та усвідомлення особистих надзавдань, ці спроби здаються досить жалюгідними.

Детальніше про методику створення і руйнування уподобань у книзі "NeoEsoterik - сучасна езотерична наука".

© А.В. Кундіна www.NeoEsoterik.org Див. також NZ-принципи укр