10-Б

Add Headings and they will appear in your table of contents.

10-Б клас (рівень стандарту)

Урок 62 15.05.2020

Зміст уроку. Київ - столиця України. Міста України. Розвиток навичок читання і перекладу

1. Повторіть тему "Київ - столиця України", переглянувши презентацію

https://vseosvita.ua/library/kyiv-is-the-capital-of-ukraine-8801.html

2. Дайте відповіді на питання (письмово)

1) What are the biggest Ukrainian cities?

2) What do you know about Lviv?

3) What are the centres of machine building?

4) What are the centres of heavy industry?

5) Where is textile industry developed?

6) What cities and towns are popular resorts?

7) What can you tell about Sumy?

8) What do you know about your native town?

Нагадую, що всі зошити, у яких Ви працюєте під час карантину, треба зберігати до початку наступного навчального року, тому що у вересні будемо повторювати те, що вивчали на карантині

Домашнє завдання: розповідати про міста України, повторити Complex Subject і Complex Object, скласти по 3 власних речення із Complex Subject і Complex Object (письмово).

Із наступного уроку починаємо писати залікові контрольні роботи: письмо (20 травня), аудіювання (22 травня), читання (27 травня), говоріння (29 травня)

10-Б клас (рівень стандарту)

Урок 61 13.05.2020

Зміст уроку. Подорож Лондоном. Розвиток навичок монологічного мовлення. Активізація вживання Complex Subject.

1. Згадайте все, що Ви вчили про Лондон у 5-9 класах. Дайте усні відповіді на питання (читайте питання і промовляйте відповіді вголос!!!)

1) What is London? 2) Where is it situated? 3) What is the population of London? 5) What districts does London consist of? 6) Why is London called "the city of contrasts"? 7)What is the old symbol of London? 8) What is the modern symbol of London? 9) Where does the British Parliament work? 10) What London places of interest do you know?

2. Здійсніть віртуальну подорож Лондоном разом з "Всеукраїнською школою онлайн" і перегляньте урок з даної теми за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=c2pRYC6oZsI

3. Активізація вживання Complex Subject

1) Повторіть конспект минулого уроку про Complex Subject

2) Виконуючи домашню вправу 7 с.122, Ви, напевно, звернули увагу на граматичне правило про Complex Subject на с. 122. У правилі є табличка, у якій автор підручника звертає Вашу увагу на те, що інфінітив у складі Complex Subject може стояти не тільки у формі Simple, але і у формі Continuous Infinitive, Perfect Infinitive або Perfect Continuous Infinitive. Використання форми інфінітива залежить від речення, яке Вам треба перекласти на англійську мову. Якщо Вам дане речення: Кажуть, що він добре грає у футбол. Ви перекладаєте: He is said to play football well (звичайний Simple Infinitive). Якщо Вам дане речення: Видно, що він зараз грає у футбол. Ви перекладаєте: He is seen to be playing football now. (Використовуєте Continuous Infinitive, бо дія відбувається зараз)

Якщо Вам дане речення: Схоже, що Олена вже переклала текст. Ви перекладаєте: Olena is likely to have translated the text already. (Використовуєте Perfect Infinitive, бо мова йде про завершену дію)

Запам'ятайте одне: в якій би формі не стояв інфінітив у Complex Subject, біля нього завжди повинна бути частка to!!! Тому у табличці у правилі на с.122 виправте помилку у другому рядку It is said to be raining in London today.

Домашнє завдання: виконати та вислати мені в Telegram на +38 (097)71-57-923 (якщо у Вас немає Telegram, то відправляйте на цей же номер у Viber ) домашню вправу 7 с.122, яку виконували на минулому тижні, вправу 6 с.73 (із друкованого зошита) та вправу 8 с.123 (4 речення на Ваш вибір)

Оформлення роботи:

Wednesday, the thirteenth of May

Homework

І. Ex.7 p.122 (речення пишете повністю, Complex Subject підкреслюєте)

1) The climate is considered to be very healthful there

ІІ. Ex.6 p.73 (Workbook) (пишете тільки номер речення і вибраний варіант)

ІІІ. Ex.8 p.122 (4 речення, які Вам подобаються найбільше, пишете повністю, Complex Subject підкреслюєте + пишете переклад речення українською мовою). Будьте уважні з перекладом!!! Звертайте увагу на час присудка: Якщо is\are considered, то "вважають", якщо was\were considered , то "вважали"; якщо is\are seen, то" бачать", якщо was\were seen , то" бачили" і т.д.)

Розбаловка: вправа І - 4,5б., вправа ІІ - 2,5 б., вправа ІІІ - 4 б. Всього - 11б.

При перевірці буду враховувати кожну орфографічну і граматичну помилку, тому будьте уважні, пишіть розбірливо і без закреслень. Користуйтеся конспектами!!!

Можна виконувати не всі вправи, а лише ті, які можете виконати. Зважайте на свій рівень підготовки. Без списувань!!!

Роботи потрібно надіслати мені до 17.00 п'ятниці 15 травня (It's your deadline)! Результати повідомлю у п'ятницю після 17.00

10-Б клас (рівень стандарту)

Урок 60 08.05.2020

Зміст уроку. Символи Великої Британії. Розвиток навичок аудіювання. Complex Subject.

1. Сподіваюся, що вчора Ви дивилися онлайн урок для 10 класу про символи країн, які входять до складу Об'єднаного Королівства, і старанно законспектували найважливішу інформацію. Якщо ні, то пропоную зробити це сьогодні за поданим нижче посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=RyFZ7IaS2BE

2. Complex Subject (Суб'єктний інфінітивний комплекс).

Все, написане нижче, законспектувати у зошити!!!

У реченні цей комплекс виконує роль складного підмета (subject), тому так і називається: Complex Subject. Він складається із іменника або займенника у називному відмінку + інфінітив. Особливістю Complex Subject є те, що перша і друга його частини відокремлені одна від одної присудком речення. Переклад речень на українську мову теж специфічний

e.g. He was seen to run to the train.- Бачили, як він біг до поїзда.

The children aren't allowed to eat ice cream in winter. - Дітям не дозволяють їсти морозиво взимку.

Суб'єктний інфінітивний комплекс вживається з певними групами дієслів, які можуть стояти у пасивному або активному стані.

!!! Запам'ятайте, що у пасивному стані вживаються із суб'єктним інфінітивним комплексом такі групи дієслів:

1) дієслова, що означають думку, припущення сподівання: to think, to know, to consider(вважати), to believe (вірити), to suppose ( передбачати, припускати), to expect ( очікувати, сподіватися) та інші.

e.g.The meeting is expected to begin in the morning. - Очікують, що збори розпочнуться вранці.

I was supposed to meet him. - Передбачалося, що я зустріну його.

He is considered to be a great scientist.- Вважають, що він великий вчений

2) дієслова , що виражають сприймання за допомогою органів чуттів: to see, to hear, to feel, to watch, to observe, to notice

e.g. They were seen to walk up the hill - Бачили, як вони підіймалися на пагорб.

I was heard to sing in the room - Чули, як я співаю у кімнаті.

3) дієслова, що виражають наказ, прохання, дозвіл, примус: to order (наказувати), to ask, to request ( просити), to allow, to permit (дозволяти ), to make, to cause, to force (примушувати )

e.g. We were made to work in the garden. - Нас примусили працювати у саду.

The pupils are allowed to play football during the breaks. - Учням дозволяють грати у футбол на перервах.

4) дієслова to say (говорити), to report (повідомляти)

e.g. He is said to write a new novel.-Кажуть, що він пише новий роман.

This book is reported to be a bestseller.- Повідомляють, що ця книга - бестселер (добре продається).

!!! Запам'ятайте, що у активному стані вживаються із суб'єктним інфінітивним комплексом:

1) дієслова to seem, to appear (здаватися ), to happen, to chance (траплятися), to turn out, to prove (виявлятися)

e.g. She seemed not to listen to me. - Здавалося, що вона не слухає мене.

He turns out to be a famous actor.- Виявляється, що він відомий актор.

2) словосполучення to se sure (бути впевненим ), to be likely (схоже ), to be unlikely (несхоже, навряд ), to be certain (напевно )

e.g. We are not likely to meet often. - Навряд, що ми зустрічатимемося часто.

He is certain to be sleeping.- Він, напевно, зараз спить.

!!! Після всіх груп дієслів інфінітив у Complex Subject вживається із часткою to.

Домашнє завдання: опрацювати теоретичний матеріал про Complex Subject, виконати вправу 7 с.122 (письмово)


10-Б клас (рівень стандарту)

Урок 59 06.05.2020

Зміст уроку. Британські школи. Повторення майбутніх часових форм. Активізація вживання об'єктного інфінітивного комплексу.

1. Сподіваюся, що сьогодні Ви дивилися онлайн урок для 10 класу про британські школи та повторили вживання майбутніх часових форм. Пропоную переглянути його ще раз за поданим нижче посиланням та законспектувати у зошити: 1) ступені навчання у Британії у хронологічному порядку та 2) таблицю, де порівнюється освіта у Британії та Україні

https://www.youtube.com/watch?v=8izqfPI3GGA

2. Повторіть теоретичний матеріал минулого уроку про Complex Object (після яких груп дієслів вживається, коли інфінітив вживається із часткою to і без частки to, як перекладаються речення із Complex Object на українську мову)

Домашнє завдання: виконати та вислати мені в Telegram на +38 (097)71-57-923 (якщо у Вас немає Telegram, то відправляйте на цей же номер у Viber ) домашню вправу 8 с.182, яку виконували на минулому тижні, вправу 9 с.182 та переклад даних речень на англійську мову з використанням Complex Object

Оформлення роботи:

Wednesday, the sixth of May

Homework

I. Ex. 8 p.182 (речень списувати не треба, пишете номер речення і виписуєте не просто інфінітив, а об'єктний інфінітивний комплекс, який (нагадую!!!) складається із 2-х частин: іменника або займенника в об'єктному відмінку + інфінітив з часткою to або без частки to

Наприклад: Вам дане речення 1) The boy saw his father ____ cross the street. Ви повинні написати 1) his father cross (Я сподіваюся, що всім зрозуміло, чому інфінітив стоїть без частки to)

ІІ. Ex. 9 p.182 (пишете номер і уже спрощене речення із Complex Object)

ІІІ. Translate the sentences into English using Complex Object (пишете номер речення і англійський переклад. Підказую, що речення складені на основі деяких речень із вправи 10 с.182)

1) Він помічає, що я люблю розбирати предмети, щоб подивитися як вони працюють.

2) Ми чули, як він доповідав про своє нове відкриття.

3) Вони не бачили, що аварія на залізниці сталася біля вокзалу.

4) Вона просить, щоб я запропонувала пораду своїм друзям

Розбаловка: вправи І, ІІ - по 3,5 б., вправа ІІІ - 4 б. Всього - 11б.

При перевірці буду враховувати кожну орфографічну і граматичну помилку, тому будьте уважні, пишіть розбірливо і без закреслень.

Можна виконувати не всі вправи, а лише ті, які можете виконати. Зважайте на свій рівень підготовки. І не потрібно списувань!!!

Роботи потрібно надіслати мені до 17.00 п'ятниці 8 травня (It's your deadline)! Результати повідомлю у п'ятницю після 17.00

Така ж перевірка домашнього завдання буде здійснена після знайомства з Complex Subject.


10-Б клас (рівень стандарту)

Урок 58 29.04.2020

Зміст уроку. Україна. Complex Object (Об'єктний інфінітивний комплекс).

1. Повторіть матеріал минулого уроку, переглянувши відеоурок про географічне положення України. Не звертайте увагу на те, що він для 8 класу. А звертайте увагу на вимову слів та назв географічних об'єктів

https://www.youtube.com/watch?v=NT0iYY1aJZk

2. Новий граматичний матеріал.

У 10 класі Ви повинні ознайомитися із двома складними інфінітивними комплексами: Complex Object (Об'єктний інфінітивний комплекс) та Complex Subject (Суб'єктний інфінітивний комплекс).

Сьогодні розпочнемо з Complex Object (Об'єктний інфінітивний комплекс).

Все, написане нижче, законспектувати у зошити!!!

У реченні цей комплекс виконує роль складного додатка (оbject), тому так і називається: Complex Object

e.g. I like her to sing this song.- Мені подобається (що?), як вона співає цю пісню.

She saw Mary cry.- Вона побачила (що?), як Мері плаче.

Ви бачите, що об'єктний інфінітивний комплекс складається із 2-х частин: іменника або займенника в об'єктному відмінку + інфінітив. Інфінітив може вживатися із часткою to і без частки to. Це залежить від дієслова, яке стоїть перед комплексом. Запам'ятайте!!! Інфінітив вживається без частки to у 2- х випадках:

1) після дієслів , що виражають сприймання за допомогою органів чуттів: to see, to hear, to feel, to watch, to observe, to notice

e.g. They watched him walk up the hill - Вони спостерігали, як він підіймався на пагорб.

Suddenly I heard her call my name - Раптом я почула, що вона назвала моє ім'я.

2) після дієслів to make, to let

e.g. We made George work. - Ми примусили Джорджа працювати.

The teacher lets us play football during the breaks. - Вчитель дозволяє нам грати у футбол на перервах

Після всіх інших груп дієслів інфінітив у Complex Object вживається із часткою to. Про ці групи дієслів Ви дізнаєтеся, опрацювавши теоретичний матеріал за посиланням, поданим нижче. Всю теорію і приклади законспектувати або видрукувати!!!

https://opentalk.org.ua/langstory/complex-object-v-anglijskij-movi/

Домашнє завдання: опрацювати теоретичний матеріал про Complex Object, виконати вправу 8 с.182 (письмово)


10-Б клас (рівень стандарту)

Урок 57 24.04.2020

Зміст уроку. Географічне положення та клімат України. Робота з текстом.

Повторіть цю тему за конспектами 8, 9 класів. Якщо конспектів немає, то опрацюйте даний текст, спишіть його у зошити

Geographical Position and Climate of Ukraine

Ukraine is situated in the south-east of Europe. It borders on Russia, Belarus, Moldova, Slovakia, Hungary, Poland and Romania. The area of Ukraine is 603,700 sq. km. The territory of Ukraine is mostly flat. There are the Carpathian Mountains in the west and the Crimean Mountains in the south, but they are not high. The main rivers are the Dnieper, the Dniester, the Buh, the Donets and others. The Dnieper is one of the longest European rivers and one of the main sources of hydroelectric power in the country.

Ukraine is washed by the Azov Sea and the Black Sea in the south. The coasts of the Azov Sea and the Black Sea are good for ports. We have quite a lot of big sea ports, for example, Odesa, Kherson, Mykolaiv, Izmail, Mariupol and Kerch.

The geographical position of Ukraine is very favourable because the country lies on the crossroads of the ways from Asia to Europe. Since the times of Kyivan Rus Ukrainian roads have been used for trade contacts.

The climate of Ukraine is moderately continental. Due to favourable climatic conditions, Ukraine is traditionally an agricultural country. Wheat, maize and other corns, vegetables, all kinds of fruit are grown here. The country is rich in natural resources, such as iron ore, coal, non-ferrous metals, oil, gas. It has a developed industry concentrated mostly in and around big cities, such as Kyiv, Zaporizhzhia, Dnipropetrovsk, Odesa, Kharkiv, Lviv, Mykolaiv and others. Ukraine produces planes and ships, lorries and buses, electronic equipment and agricultural machines, TV and radio-sets and other goods.

Домашнє завдання: підготуйте усну розповідь про географічне положення та клімат України, виконайте вправи 5,6 с.103 (друкований зошит письмово), попередньо повторіть матеріал конспекту про вживання I wish..... . If only.......