7-Б клас

15.05.2020

Тема. Андрій Малишко. «Чому, сказати, й сам не знаю...» Патріотичні почуття, найвищі духовні цінності в поезії.

  1. Виразно читати поезію А. Малишка " Стежина" с. 281.

  2. Переглянути презентацію за посиланням https://drive.google.com/file/d/1LKK9jMARzNsKgknNe-yfQMQiWuN3Z9IM/view?usp=sharing

  3. Записати у зошит матеріал 5 слайду презентації.

  4. Виконати тестові завдання (6-9 слайди). Відповіді надіслати УСІМ ОБОВ'ЯЗКОВО мені на Viber до 16.05.2020 до 21.00.

  5. Вивчити одну із поезій А. Малишка напам'ять ( " Пісня про рушник" або " Стежина"). Відео з прочитаною поезією напам'ять надіслати мені на Viber до 19.05.2020

12.05.2020

Тема. Андрій Малишко. Відомий український поет і його пісні, що стали народними. "Пісня про рушник". Основні мотиви, символічність образів

  1. Опрацювати статтю підручника с. 279-280.

  2. Переглянути презентацію за посиланням https://drive.google.com/file/d/1D_BAAJOUavOylbUtOcYnML8OB2fTjGJL/view?usp=sharing

  3. Записати у зошит матеріал 11 слайду презентації.

08.05.2020

Тема. РМ №4. Складання своєї історії пригод з головним героєм – Іваном Силою (письмово)

  1. Підготовча робота до написання власної історії з головним героєм повісті Іваном Силою (письмово)

Слово вчителя

«Пригоди Івана Сили» ─ звичайна історія про хлопця із незвичайними здібностями, який опиняється в типовій ситуації людини, що приїхала підкорити столицю, а підкорила майже весь світ. Навіть не віриться, що автор переказує реальні події із життя відомого уродженця селища Білки, найсильнішої людини ХХ століття.

До реальних героїв ─ Івана Фірцака, його дружини ─ повітряної гімнастки, чемпіона-суперважковаговика Джона Джексона, королеви Британії Олександр Гаврош додав кумедних вигаданих персонажів: слідчого агента Фіксу, обірванця Міху Голого. Автор так майстерно промалював портрети й характери своїх героїв, що не знаючи справжньої історії українського богатиря, ніколи не здогадаєшся, на кому саме відігралася авторська фантазія.

  1. Ознайомитися зі зразком історії з головним героєм повісті Іваном Силою

А ось ця історія сталася з ним у Відні. Їхав він своєю машиною, але правил не звик дотримуватися. Нерідко жартував, мовляв, в Англії вони одні, у Америці зовсім інші, і в Австрії, мабуть, теж місцеві нюанси мають. Отож, порушення помітили поліцейські, які, зупинивши машину, стали вимагати, аби хлопець сплатив штраф. Грошей він заробити ще не встиг, тож пожартував, мовляв, завтра виступатиме на сцені, а післязавтра розрахується. Але стражі порядку були невблаганними та принциповими. Не церемонячись, пов'язали Фірцака та й повезли у в'язницю. І хоча гість-закарпатець переконував, що він – артист, але такий аргумент на «тамтешніх» поліцейських не вплинув – Івана Силу таки «заперли...»

Коли зостався сам у чотирьох стінах, за відсутності наглядача виламав грати. Та ще й покрутив їх у баранячий ріг. Пройшовся гордовито коридором, з'явившись, урешті, в кімнаті чергового по в'язниці. Той із подиву ледь зі стільця не впав. Вичитавши підлеглого за ненадійно зачинені дверні засуви, відвів затриманого до начальника поліції. І тільки тоді, за допомогою перекладача, з'ясувалося, хто такий цей клопітний і ядерний чолов'яга. Івана одразу ж випустили, вибачилися за непорозуміння. А наступного дня сам начальник поліції з дружиною прийшов на виступи Фірцака, і так щиросердно, як той, ніхто йому не аплодував. Навіть букет красивих квітів подарував учорашньому своєму «підопічному».

  1. Скласти письмово власну історію пригод з головним героєм - Іваном Силою ( 1,5 - 2 сторінки).

  2. Виконане завдання усім ОБОВ'ЯЗКОВО надіслати мені на Viber 0978208748 до 10.05.2020 до 19.00.

  3. Повторити матеріал підручника с. 254-278. Усім ОБОВ'ЯЗКОВО пройти тест за посиланням join.naurok.ua до 09.05.2020 до 21.00

Код доступу 653783

05.05.2020

Тема. Морально-етична проблематика твору: добро і зло, справжня дружба і любов, чесність і підступність

  1. Прочитати останні розділи повісті с. 270 - 277.

  2. Опрацювати матеріал за посиланням https://drive.google.com/file/d/1MclenXwlYGDgwd5UMkshmDgxAT8L2I9m/view?usp=sharing

  3. Здати усім письмове завдання до 06.05.2020 до 21.00.

28.04.2020

Тема. Іван Сила (Іван Фірцак) – утілення непереможного духу українського народу, його доброти й щирості

1. Прочитати наступні розділи твору с. 262-269

2. Опрацювати матеріал за посиланням https://drive.google.com/file/d/1kJqbH2ph_i91vA7A-0kkH94FTUaUjSJz/view?usp=sharing



24.04.2020

Тема. Олександр Гаврош. «Неймовірні пригоди Івана Сили». Повість про

пригоди українського силача, який став чемпіоном Чехословаччини та Європи

з кількох видів спорту, об’їздив півсвіту, здобувши безліч перемог

1. Ознайомитися із біографією Олександра Гавроша с. 254 та матеріалом, поданим нижче.

Сьогодні ми познайомимося з особливим видом пригодницької повісті - повісті , написаної на основі реальних подій. Автор з перших рядків прагне нас зацікавити, тому варто прослухати передмову, яка трішечки наблизить нас до розуміння – ким насправді був Іван Сила?

Передмова, яку обов'язково слід прочитати

Маленькі друзі! Я знаю, що ви не любите читати передмови. А дехто з вас взагалі вважає, що книжку слід розпочинати з кінця. Але ця передмова особлива, бо, не прочитавши її, ви не дізнаєтеся ГОЛОВНОГО.

Україна славиться своїми силачами. Але не тільки Василь Вірастюк чи брати Клички належать до найдужчих людей світу. Були в нас такі й раніше. До незаслужено забутих належить і знаменитий силач Іван Сила. Саме так називали в народі Івана Фірцака, який понад сто років тому народився на Закарпатті, став чемпіоном Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту, об’їздив півсвіту, здобувши величезну кількість перемог. За свою неймовірну силу його нарекли ім’ям уславленого античного борця Кротона.

Першим розповів про життя українського богатиря Антон Копинець у книжці «Кротон». Він товаришував зі славетним атлетом і особисто від нього записував його історію. Після нього про Івана Силу писали й інші письменники.

І хоча «Неймовірні пригоди Івана Сили» здадуться вам справді неймовірними, основа їхня правдива, адже почерпнута із фактичного матеріалу, записаного Антоном Копинцем. Ясна річ, що ми мусили додати щось від себе, а щось і змінити, інакше вам би було не так цікаво.

А де в цій книжці правда, а де вигадка — спробуйте з’ясувати самі.

Олександр Гаврош - нове ім'я в українській літературі.Письменник, сценарист, журналіст, вічний правдошукач, він узяв собі за мету – повертати забуті речі й говорити про те, про що інші переважно мовчать чи й узагалі не знають. Як письменник, Олександр Гаврош активно впроваджує в українську літературу закарпатські теми й популяризує народних героїв. Серед «новоповернених» – Іван Фірцак, якого в Україні вже добре знають за двома художніми, однією документальною книгами, виставою, а віднедавна ще й за дитячим фільмом.

Народився Олександр Гаврош 26 березня 1971 року в Ужгороді. Закінчив факультет журналістики Львівського Національного університету імені Франка. Працює в закарпатських та всеукраїнських ЗМІ.

Має понад тисячу публікацій в пресі. Член Асоціації українських письменників. Переможець «Коронації слова» 2007 року (ІІ місце) за п'єсу «Ромео і Жасмин» Переможець «Коронації слова» 2011 року (І місце у номінації "П'єси для дітей") за п'єсу «Цирк Івана Сили»

«Фалічні знаки» (2004), «Тіло лучниці» (2006); «Коньяк з дощем» (2009)

Публіцистичні книжки «Моя р-р-революція» (2005), «Закарпатське століття: ХХ інтерв'ю», (2006); «Точка перетину», (2009) «Владика Мілан: "Свобода -- це можливість обирати добро», (2009)

Дитячі книжки «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» (2007), «Пригоди тричі славного розбійника Пинті» (2008). «Галуна-Лалуна або Іван Сила на острові Щастя» (2010). «Олександр Гаврош про Григора Пинтю, Олександра Духновича, Івана Силу, Адальберта Ерделі, Августина Волошина» (2011).

2. Опрацювати статтю підручника с. 277.

3. Прочитати розділи повісті у підручнику с.254-262.

4. Дати усно відповіді на питання підручника с.261-262.