8 клас

28.04.20

8-А, 8-Б, 8-В клас

Тема: Технологічний процес виготовлення деталей світильника. Виконання елементів з’єднання.

Матеріали за посиланням

ito.vspu.net/duplomni_rob/html/blank_version/Dokumentu/2009_2010/duplomu-2009-2010/%D0%93%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80/yrok_trydove/index.htm

5fan.ru/wievjob.php?id=20844

1. Повторити способи та інструмент для з’єднання деталей.

2. Повторити правила безпечної праці.

3.1. Ознайомитись зі способими з’єднання деталей.

05.05.20

8-А, 8-Б, 8-В клас

Тема: Електромонтажні роботи.

Матеріали за посиланням

www.slideshare.net/andylevkovich/ss-57289859

1. Повторити інструмент для електромонтажних робіт.

2. Повторити правила безпечної праці.

12.05.20

8-А, 8-Б, 8-В клас

Тема: Складання виробу.

З’єднання, утворені внаслідок виконання складальних операцій з виготовлення виробу, повинні мати такі характеристики:

• економічність (незначна витрата часу та низька вартість допоміжних елементів для здійснення складальних операцій — складових частин різьбових з’єднань, клеїв, цвяхів, шурупів тощо);

• міцність з’єднань, утворених унаслідок виконання складальних операцій;

• жорсткість виробу та окремих його елементів;

• герметичність з’єднання елементів виробу після виконання складальних операцій має велике значення для багатьох систем і механізмів (паливна система моделі з ДВЗ, корпусів плаваючих моделей тощо).

Завершальною операцією будь-якого виробничого процесу є операція складання готового виробу. Перед початком процесу складання необхідно впевнитись у наявності всіх вузлів та деталей і обрати базову деталь або вузол, від якого почнеться процес складання. Вибір видів з’єднання окремих деталей у виріб треба обрати на етапі проектування виробу. Від виду з’єднань, застосовуваних у виробі, залежать кінцеві характеристики виробу в цілому.

Під час загального складання виробу (в умовах шкільної майстерні) чільне місце займає з’єднування вузлів та деталей між собою, прикріплення їх до базової деталі, а також перевірка правильності виконаних складальних операцій.

Складання слід виконувати в такій послідовності, щоб раніше встановлені вузли та деталі не перешкоджали подальшому складанню й не заважали працівникові виконувати подальші складальні операції. Під час складання потрібно встановити всі вузли та деталі за креслеником і перевірити міцність з’єднання та правильність установки деталей і вузлів між собою. Коли складання закінчили, необхідно перевірити взаємодію деталей, випробувати виріб та відрегулювати його (якщо виріб виготовляють як діючий або з наявною кінематикою рухів).

Поясніть

1. До якого типу виробництва можна віднести шкільні навчальні майстерні?

2. Які деталі (складальні одиниці, вузли) можуть забезпечити рухомість з’єднань?