10 клас

30.04.20

07.05.20

10-А, 10-Б клас

Тема: Опорядження виробів.

Матеріали за посиланням

www.youtube.com/watch?v=qmr-ozlmAL8

Загальні відомості про опорядження

Під опорядженням деревини розуміють створення на її поверхні захисного декоративного покриття з метою поліпшення зовнішнього вигляду і захисту від дії навколишнього середовища (повітря, вологи, світла, тепла, забруднень і механічних пошкоджень). Захисний шар має бути достатньо твердим, але еластичним, рівним і гладеньким (блискучим або матовим).

Всі лакофарбові матеріали, що утворюють захисний шар, мають міцно зчіплюватись з поверхнею деревини.

Види опорядження. Існують такі види опорядження меблевих виробів: прозоре, непрозоре, імітаційне та спеціальне.

При прозорому опорядженні на деревину наносять захисну декоративну прозору плівку; при цьому текстура деревини зберігається і часто стає ще виразнішою. Прозоре опорядження здійснюється прозорими лаками, синтетичними плівками, політурами, інколи восковими мастиками та маслами на деревині цінних і твердих листяних порід.

При непрозорому опорядженні захисна плівка непрозора і повністю закриває текстуру і колір деревини. Непрозоре опорядження здійснюється пігментованими фарбами (олійними, емалевими та ін.) по деревині малоцінних і хвойних порід.

Імітаційне опорядження характеризується поліпшенням декоративних властивостей звичайних порід деревини або створенням на деревині чи інших листяних матеріалах узорів у вигляді цінних порід деревини. Імітацію здійснюють нанесенням барвників, наклеюванням текстурного паперу, тканини, плівок та декоративних пластиків на деталі з малоцінних порід.

До спеціального опорядження (декоративне оздоблення) належать металізація, позолота, бронзування, декор (набірний, орнаментальний, тематичний і рельєфний), а також накладки і вставки. Спеціальні види опорядження застосовуються в невеликих кустарних виробництвах з художнім нахилом. Однак в окремих наборах меблів застосовують деякі елементи різьблення, інкрустації та ін.

Домашнє завдання:

Ознайомитись із способами опорядження виробів.

14.05.20

10-А, 10-Б клас

Тема: Ознайомлення з професіями "дизайнер предметного середовища", "декоратор".

www.ourboox.com/books/%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD-%D1%96-%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%86%D1%96%D1%97-2/

Дизайнер інтер’єру – це фахівець зі створення нових проектів гармонійного середовища для поліпшення умов життя людини. Він створює неповторну обстановку, стиль, красу і затишок в приміщенні, втілюючи в реальність мрії і настрої замовників. У дизайні інтер’єру існує безліч різних стилів, що сформувалися в різні історичні епохи, наприклад хай-тек, деконструктивізм, романський, модернізм і … ще десятки, якщо не сотні.

Професія дизайнера інтер’єрів включає весь процес оформлення інтер’єру, починаючи з планування приміщення, освітлення, систем вентиляції, акустики, оздоблення стін і закінчуючи розміщенням меблів, текстильним дизайном.

Дизайн інтер’єрів грунтується на двох важливих принципах:

  • принцип функціоналізму – “що функціонально, те красиво”

  • принцип конструктивізму, який полягає не в складанні композиції предметів, а в створенні цілісної гармонійної конструкції

Дизайн за визначенням – це сучасне мистецтво художнього конструювання, розробка зразків раціональної побудови предметного середовища. Саме слово «ДИЗАЙН» італійського походження від «Disegno». У перекладі воно має кілька значень: задум, план, намір, мета, креслення, ескіз, начерк, малюнок, візерунок, модель, шаблон, схема, композиція.

Декоратор - це професіонал в області тематичного оформлення приміщень, сцен, знімальних майданчиків або вуличних просторів.

Основним завданням декоратора є розробка та виготовлення декорацій, здатних максимально точно відобразити ідеї і задуми замовника, режисера, продюсера або художника-постановника. Передати обстановку певного часу, відтворити історичні події, створити романтичну або містичну атмосферу – все це завдання, з якими постійно доводиться зустрічатися художнику-декоратору.ОБОВ'ЯЗКИ ДЕКОРАТОРА:

вивчення предмета роботи, внесення оформлювальних пропозицій;

розробка ескізу проекту;

проведення замірів;

розрахунки необхідних матеріалів;

промальовування і виготовлення декорацій;

підбір необхідного реквізиту, меблів, світильників, текстилю та аксесуарів;

монтаж готових декорацій.

Звичайно ж, професія декоратора не тільки цікава, але й досить затребувана. Сьогодні цей фахівець може працювати як у штаті театру або кіностудії, так і вести приватну діяльність, оформляючи житлові і комерційні інтер'єри, виставки або врочисті заходи.

Домашнє завдання:

Ознайомитись із вимогами до професій.