6 клас

28.04.20

Підсумкове тестування з теми "Різноманітність рослин. Покритонасінні. Екологічні групи"

Перейти за посиланням https://naurok.com.ua/test/homework/1289596 натиснути join.naurok.ua , перейти на сторінку ПРИЄДНАТИСЯ, ввести код доступу

Код доступу 861458

Вас чекає 18 тестових завдань з детальним поясненням скільки правильних відповідей потрібно обрати.

Тест активний до 20:00 29 квітня.

Успіхів!!!



Дякую за розуміння та вчасне виконання підсумкового тестування,

Особливо велике дякую класним керівникам та батькам учнів, які організовують своїх діток на навчання та самостійним і відповідальним учням!!!

Хочу ще нагадати, що у нас виконано дві практичні роботи з цієї теми: практична робота № 3 "Порівняння будови мохів, папоротей та покритонасінних", та

практична робота № 4 " Вибір видів кімнатних рослин для вирощування в певних умовах" з відповідним оформленням - це ще дві оцінки з цієї теми + контрольна робота = тематична.

Ці роботи перегляньте і починайте скидати у вайбер з 01 травня на перевірку,

можливо ви хочете скинути мені заповнені таблиці по характеристиці родин класу Однодольні та Дводольні, або електронне повідомлення про кімнатну рослину, то будь ласка скидайте я за вихідні все перевірю, оцінки скину особисто кожному у вайбер.

ДЯКУЮ!!!

30.04.20

Розділ: ГРИБИ

Тема: Гриби. Особливості живлення, життєдіяльність грибів (параграфи 47 - 48)

Рекомендую переглянути відео "Гриби та лишайники" від початку до 09 : 24 хв . Якщо ви все зрозуміли, параграф читати не треба!

Зверніть увагу на нові терміни:

Мікологія - наука про гриби; Міцелій (грибниця) - система довгих та розгалуджених ниток - гіфів у грибів ; хітин - стійка речовина, що не розчиняється у воді; глікоген - вуглевод, що запасається тваринами і грибами; мікориза - місце контакту ниток грибниці та кореня дерева; гриби - сапротрофи - організми, що живляться відмерлими органічними речовинами; гриби - паразити - організми, що живляться за рахунок свого хазяїна; гриби - симбіотрофи - організми, що живляться за рахунок корисного співжиття (симбіозу).

Спробуйте заповнити сторінку 60 у друкованому зошиті за почутим з відео, це не складно.

У кого все вийде, надсилайте фото цієї сторінки на перевірку за номером 0687961388

05.05.20

Тема: Екологічні групи грибів (параграф 49)

Достатньо переглянути відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=QJ7vHzVK2eg (яке можна зупиняти, повторювати ще раз, перемотувати) і на основі почутого заповнити с. 61 у друкованому зошиті, завдання 1. таблиця та завдання 2.

І скинути мені на вайбер на перевірку за номером 068-79-61-388

07.05.20

Лабораторне дослідження будови шапинкових грибів

Виконуємо у друкованому зошиті на с. 63.

Звертаємося до підручника с. 220 та малюнка у підручнику 209 на с. 219

Отже, нагадую що наші уявлення про гриби пов'язані із групою шапинкових грибів, які ми найчастіше вживаємо у їжу, знаходимо у лісі або купуємо у магазині.

Шапинковий гриб має : а) підземну - багаторічну частину - грибницю (із гіфів, які зимують у грунті) та б) надземну - тимчасову частину - плодове тіло ( із ніжки та шапинки, які відмирають).

Якщо зазирнути під нижній край шапинки грибів, то ми побачимо: а) знизу шапинки - трубочки ( як у білого гриба, маслюка, польського гриба, підберезовика) або

б) знизу шапинки - пластинки ( як у лисичок, сироїжок, печериць, опеньок).

Низ шапинки гриба (або спідня частина шапинки), де утворюються спори для нестатевого розмноження називається ГІМЕНОФОР.

Отже, за будовою ГІМЕНОФОРА шапинкові гриби поділяються на а) трубчасті та б) пластинчасті ( ЗАВДАННЯ 1. Доповніть схему).

На ніжці окремих шапинкових грибі є тоненьке біле плівчасте кільце - це РЕШТКИ ПОКРИВАЛА ( або ЧАСТКОВЕ ПОКРИВАЛО). Його призначення захищати ГІМЕНОФОР до моменту, поки не дозріють спори гриба. Коли спори дозріли, ніжка гриба видовжується, ГІМЕНОФОР розривається і сприяє виходу і поширенню спор у природі.

ЗАВДАННЯ 2. Позначити на малюнку деталі будови шапинкового гриба про які я розповіла і ви бачите на малюнку 209 на с. 219

ЗАВДАННЯ 3. Доповніть речення.

Для росту грибниці потрібні такі умови: багато поживних речовин, волога

За способом живлення шапинкові гриби належать до ______________________________________________________ (гетеро - чи автотрофи?)

Призначення плодових тіл шапинкових грибів ( для утворення спор, які достигають знизу шапинки - ГІМЕНОФОРА та поширення грибів у природі, оскільки тварини теж харчуються грибами, переносять іх на великі відстані, що сприяє поширенню спор, а відповідно і грибів) )

Шапинкові гриби здатні розмножуватися: а) нестатево - спорами, б) вегетативно - частинками грибниці, в) статево - статевими клітинами - гаметами.

Отже, заповнюєте сторінку 63, скориставшись моїми поясненнями і підказками і своїми роздумами, фотографуєте і скидаєте мені на вайбер, всі роботи я бачу, і всі по черзі оціню, не хвилюйтесь якщо вам доводиться чекати, просто вас багато, а я одна.

Запрошую у світ дивовижних грибів за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=KU5mlxXU_Tc

12.05.20

Тема: Їстівні та отруйні гриби.(параграф 50)

Зверніть увагу на первинні і вторинні отруєння, викликані грибами.

Як уберегтися від отруєнь грибами.

Запам’ятайте поділ отруйних грибів за ступенем небезпеки на:

1) смертельно отруйні,

2) дуже отруйні,

3) умовно-отруйні гриби та їх представників.

Розгляньте фото до параграфу .

Практична робота Розпізнавання їстівних та отруйних грибів своєї місцевості

ВИКОНУЮТЬ ВСІ УЧНІ!!!

Виконуємо у друкованому зошиті на с. 64 на оцінку за матеріалами презентації https://naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-gribi-krolevechchini-180681.html.

З презентації беремо і записуємо у таблицю завдання 3. Їстівні гриби і отруйні гриби (двійники) цього гриба. Виписуємо всі, що там подано, інших шукати не треба!!!

Скидаємо на перевірку на вайбер за номером 0687961388


14.05.20

Тема: Сапротрофні – цвілеві гриби, дріжджі (параграф 52)

Перегляньте віде за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=2hgU_WiHghs

На 9:11 по 9:34 – зпишіть з відео схему «Поділ цвілевих грибів» на нижчі та вищі з преставниками.

На 2 : 58 за часом замалюйте у робочий зошит будову гриба Мукора, а за часом 3 : 33 замалюйте будову гриба Аспергіла.

Зверніть увагу на шкоду і користь цвілевих грибів!

На 9 : 35 - 10 : 42 за часом випишіть у зошит «Значення цвілевих грибів».

Про дріжджі прочитайте у підручнику с. 234 – 235.

Отриманий конспект скидайте на перевірку!