Трудове навчання

25.03.2020 р.

Тема: "Електротехнічні роботи."

01.04.2020 р.

Тема: Історія розвитку ландшафтного дизайну.

Особливості дизайну різних країн та епох. Основні принципи створення сприятливого середовища для відпочинку людей.

Переглянути відеоматеріал.

Переглянути відеоматеріал.

08.04.2020 р.

Тема: Елементи садового дизайну. Зонування-розбивка ділянки на функціональні зони.

14.04.2020 р.

Тема: Дерева. Догляд за деревами.

14.04 Дерева. Догляд за деревами.

Догляд за плодовими деревами

Дотримуватися правил по догляду за плодовими деревами повинні не тільки власники великих садових ділянок, а й дачники, у яких в саду росте кілька фруктових дерев. Не раз доводилося чути скарги, що висадили саджанці хороших сортів, доглядають за ними, поливають, проводять обрізку, а врожаю немає. Подібне трапляється досить часто, якщо за деревами доглядають неправильно або приділяють їм увагу тільки навесні. Дерево росте безперервно і потребує турботи і влітку, і восени, і навіть у зимовий час.

Якщо хочете мати здоровий і багатий сад, то не можна нехтувати головними процедурами догляду за деревами :

• профілактичні весняні роботи;

• формування і обрізка дерев;

• полив і розпушування ґрунту;

• внесення добрив;

• боротьба з шкідниками і хворобами;

• підготовка дерева до зимівлі.

У садівництві важливі всі ці пункти і досягає успіху той, хто дотримується їх протягом усього року.

Догляд за плодовими деревами навесні

Весна - гаряча пора для садівників і часу не так уже й багато в запасі, щоб провести всі профілактичні роботи. Починати весняні профілактичні роботи з догляду за плодовими деревами рекомендують наприкінці лютого.У кінці лютого або на початку березня, як тільки настане час першої відлиги, необхідно нанести на стовбур дерева розчин вапна. Цю процедуру роблять для того, щоб уберегти рослину від сонячних опіків і перегріву.

Щоб запобігти швидкому випаровуванню вологи з ґрунту, пристовбурні кола варто замульчувати тирсою, сіном або товстим шаром кори, компостом або торфом.Якщо весна посушлива, то необхідні рясні поливи один раз на два тижні. Часті поливи невеликою кількістю води - неефективні, оскільки вода не досягає коріння і просочує тільки верхній шар ґрунту. На другий день після поливу бажано розпушити землю в пристовбурних колі, щоб не утворилася кірка, яка затрудняє надходження повітря до коріння.

У травні-липні, після дощу, також бажано рихлити ґрунт у пристовбурному колі. У цей період йде утворення молодих пагонів і дуже важливо, щоб до коріння надходило якомога більше повітря. Починаючи з серпня, ґрунт біля коренів тривожити не бажано.

Коли проводять обрізку плодових дерев?

Рання весна - найкращий час для обрізки дерев і формування скелета дерева. Видаляють не лише сухі гілки, а й ті, що ростуть всередину крони і загущають її, деформовані та пошкоджені гілочки.

Практична робота: конспект в зошит.

Переглянути відеоматеріал.

21.04.2020 р.

Тема: Дерева. Догляд за деревами.

Передивитися та зробити конспект в зошиті.

Переглянути відеоматеріал.

29.04.2020 р.

Тема: Види квітників. Догляд за квітниками.

Скористатися мережою інтернет, зробити невеличкий конспект в зошиті: однорічні та багаторічні квіти.

06.05.2020 р.

Тема: Принципи створення композиції з квітів.

Переглянути відеоматеріал.

Практична робота: Створення композиції з квітів.

На альбомном листі кольоровими олівцями.

13.05.2020 р.

Тема: Масштаб. Умовні позначення.

Масштаб. Умовні позначення.

Способи зображення об*єкта і елементів дизайну.

Умовні позначення в ландшафтному дизайні

Умовні позначення в ландшафтному дизайні існують вже протягом багатьох років.

Символіка позначає наявність на ділянці:

  • Дерев,

  • Доріжок,

  • Басейну,

  • Саду.

Ці позначення допомагають проектувальникам і дизайнерам розуміти один одного, так як система знаків діє по всьому світу.

Якщо Ви освоїте позначення в ландшафтному дизайні, то без перешкод створюватиме креативні садові й паркові конструкції. Звичайно, це займе якийсь час, все залежить від Ваших здібностей, але зате це незамінні знання в ландшафтній науці.

Знання ландшафтної термінології полегшить деталізацію і окреслення загального пейзажу саду. Ескіз знадобиться будівельникові, підряднику і топографу. Також умовні позначення дозволять говорити на одній мові з архітектором.

Перед початком робіт створюється генеральний робочий план, на якому присутні ескіз і основні деталі.

За допомогою сучасних комп'ютерних технологій створіть вид на ділянку з різних точок. Ретельно розраховуйте масштаб території саду.

Якщо ви виберете об'ємну технологію 3D, то розробіть також схему перспективи і схему розрізу.

У такій же системі розрахуйте:

  • Умови грунту,

  • Розміри території,

  • Природні елементи.

Далі, розробіть ландшафтний дизайн всієї території, враховуючи план посадок і структуризації.

Внесіть всі декоративні елементи:

  • Огорожі,

  • Альтанки,

  • Доріжки,

  • Водоймища,

  • Фонтани.

Дерева і чагарники також мають спеціальну символіку, вказують навіть центральну точку стовбура, і ширину крони. Квіткові клумби необов'язково вносити в генеральний план, так як цю деталь розраховують на останньому етапі формування схеми.

АЛЕ! Цибулинні рослини «посадіть» в схему зразу, так як вони мають широку кореневу систему, вони здатні перекосити зовнішній вигляд клумби та газону.

Ще хороший варіант для дилетантів садівництва: курси та майстер-класи. Такі уроки коштують недорого, і ви можете спланувати індивідуальний графік відвідувань. Курси з вивчення ландшафтного дизайну звичайно тривають 2-3 місяці.

Ви можете вивчити:

  • Техніки вивчення ділянки;

  • Малі архітектурні форми і робота з рослинами;

  • Закони дизайну та оформлення проектів;

  • Матеріали та декоративна дендрологія;

Основні правила ландшафтного дизайну

1) Простота і читаність. Всі умовні позначення на карті повинні бути простими у виконанні та їх трактуванні. Символи рослин використовують для того, щоб розрізнити їх за характером, але перш за все вони існують для точного визначення місцязнаходження на ділянці.


Важливо відзначати центральні точки всіх дерев, по скільки вони вказують не тільки на місце розташування, а й на відмінність дерева з кущем (наявністю стовбура).


2) Збільшення візуального ефекту планів. Чіткі лінії, використані для позначення дерев, розширюють план, надаючи йому тривимірність. Зазвичай дерева домінують в саду, а для того, щоб це підкреслити, їх слід малювати товстими лініями. Важливо використовувати лінії різної товщини відповідно до розмірів і значимості зелених насаджень.


Великі дерева важливо позначати з прозорою кроною, щоб показати все, що спроектовано під ними. Для додання планам глибини, крім пір'я різного розміру, можна використовувати ефект світлотіні. Намагайтеся вибирати реалістичну колірну гамму. Використовуйте земляні відтінки коричневого, сірого або зеленого чи уявіть квітучі рослини в холодних та теплих тонах.


3) Основна мета будь-якого плану, створюваного ландшафтним дизайнером - донесення ідей до клієнта. Специфіка планування може бути найрізноманітнішою, тому дизайнер, як правило, розробляє свій власний стиль, який адаптує до конкретного завдання.

Опрацювати матеріал

20.05.2020 р.

Тема: Проектування і складання композиції ділянки.

Практична робота: Проектування і складання композиції ділянки.

Виконати на альбомному папері кольоровими олівцями.

Можна скористатися мережою інтернет

Всі роботи здати до 25.05 на електрону пошту

або на вайбер класному керівнику.