Шановні друзі, вийшов перший у 2025 році номер газети для учнів, викладачів, майстрів VPUlibrary. Запрошуємо до читання.
У січні 2025-го маємо дві важливі пам’ятні дати: 10 років із дня закінчення боїв за Донецький аеропорт та 80 років із дня визволення в’язнів нацистського концтабору Аушвіц.
Бої за Донецьке летовище стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько — «кіборги».
Публікація «Вітчизні був ти вірним до загину...» розповідає про «кіборга» з Шостки—Івана Євдокименка.
«Війна - це річка, що вийшла з берегів. Повернути таку річку в потрібне русло дуже важко: якщо ти поставиш невеличку перепону, вона зметне її зі свого шляху і помчить далі».
Це слова з роману іспанського письменника А. Ітурбе «Бібліотекарка з Аушвіцу». Січневий випуск газети знайомить читачів з цим міжнародним бестселером.
Чому літературу для молоді читають дорослі? Відповідь дає дослідження видавництва HarperCollins.
У номері: 💙Вітчизні був ти вірним до загину… Іван Євдокименко; 💛Книга про книги: Антоніо Ітурбе «Бібліотекарка з Аушвіцу»; ❤️Читацькі тенденції: як (і чому) Young Adult завойовує книжковий ринок? Читати