Видання Інституту професійно-технічної освіти НАПН України

Дата публікації допису: Mar 23, 2019 7:58:33 PM

Шановні друзі, бібліотека ДПТНЗ "Шосткинське ВПУ" отримала навчально-методичну літературу від ІПТО НАПН України. Запрошуємо вас до бібліотеки. Видання також доступні онлайн.

Проектна діяльність учнів професійно-технічних навчальних закладів: тренінг-курс: навч. посібник / В. М. Аніщенко, М. В. Артюшина, Т. М. Герлянд [та ін.] ; за ред. Н. В. Кулалаєвої. – Житомир: Полісся, 2018. – 180 с.


Навчальний посібник містить матеріали для проведення тренінгів з учнями закладів професійної (професійно-технічної) освіти, спрямованих на розвиток у них знань, умінь і навичок проектної діяльності. Запропоновано тренінги «Знайомство з навчальним проектом», «Як визначити проблему проекту та шляхи її розв’язання?», «Як планувати життєвий цикл проекту?», «Як здійснювати роботу над проектом?», «Як презентувати проект?» та «Як оцінити результати проекту?».

Навчальний посібник призначений для педагогічних працівників, які розробляють і застосовують проектні технології, упроваджують навчальну проектну діяльність у професійну підготовку майбутніх кваліфікованих робітників.


Планування й розвиток професійної кар’єри учнівської молоді у системі професійно-технічної освіти: навчальний посібник / С. В. Алєксєєва, Л. М. Єршова, Д. О. Закатнов [та ін.]; за ред. Д. О. Закатнова. – Житомир: Полісся, 2018. – 186 с.


У посібнику проаналізовано теоретичні основи створення системи консультування з професійної кар’єри, мотиваційні основи кар’єрного розвитку сучасної особистості, методичні засади використання педагогічних технологій у процесі підготовки учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

до планування й розвитку професійної кар’єри, розкрито особливості застосування педагогічних технологій стосовно розвитку кар’єрної компетентності учнівської молоді.

Призначений для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, працівників навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, викладачів і студентів закладів вищої освіти, аспірантів і докторантів.


Технології дистанційного професійного навчання: методичний посібник / О. В. Базелюк, О. М. Спірін, Л. М. Петренко [та ін.]. – Житомир: Полісся, 2018. – 160 с.: іл.


У методичному посібнику висвітлено технології дистанційного професійного навчання, теоретичні аспекти підготовки педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів до впровадження дистанційного навчання кваліфікованих робітників. Представлено технологію розробки електронного контенту для його використання у системі дистанційного навчання, засоби контролю успішності майбутніх кваліфікованих робітників у дистанційному навчальному процесі та розкрито

особливості організації їх самостійної роботи засобами дистанційного навчання.

Методичний посібник адресовано керівникам і педагогам професійно-технічних навчальних закладів, аспірантам і докторантам, слухачам та викладачам інститутів післядипломної освіти, методистам науково-(навчально)-методичних центрів професійно-технічної освіти.

Стандартизація професійної освіти: теорія і практика: монографія / А. А. Каленський, П. Г. Лузан, Н. М. Ваніна [та ін.]; за ред. А. А. Каленського. – Житомир: Полісся, 2018.– 256 с.


Колективна монографія присвячена дослідженню стану та тенденцій розвитку стандартизації професійної освіти в Україні. Здійснено аналіз законодавчих актів та нормативно-правових документів щодо стандартизації професійної освіти. Подано досвід країн із високорозвинутою економікою з питань стандартизації професійної освіти та навчання у вимірі глобалізаційних процесів сучасності. Обґрунтовано концептуальні засади стандартизації професійної освіти на компетентнісній основі. Схарактеризовано методичні основи стандартизації підготовки молодших спеціалістів у коледжах і технікумах України. Розглянуто сучасний стан професійної підготовки молодших спеціалістів у коледжах і технікумах. Розкрита роль соціальних партнерів у процесі стандартизації професійної підготовки.

Для науковців, розробників державної політики в галузі освіти, педагогічних працівників закладів професійної та фахової передвищої освіти, спеціалістів системи післядипломної педагогічної освіти, управлінців, роботодавців, студентів.

Сучасні моделі професійної освіти і навчання в країнах Європейського Союзу: порівняльний досвід: монографія / В. О. Радкевич, Л. П. Пуховська, О. В. Бородієнко [та ін.]; за ред. В. О. Радкевич. – Житомир: Полісся, 2018.- 223 с.


У монографії здійснено теоретичний аналіз проблеми розвитку систем професійної освіти і навчання в країнах Європейського Союзу. Охарактеризовано сучасні концепції та принципи європейської політики у сфері професійної освіти і навчання. Проведено аналіз організаційно-правового забезпечення розвитку професійної освіти і навчання в країнах ЄС. Здійснено огляд особливостей розвитку систем професійної освіти і навчання у країнах Західної, Центральної і Східної Європи та кандинавських країнах, що дає можливість використовувати його дослідникам для здійснення порівняльного аналізу вітчизняних і зарубіжних моделей управління розвитком професійної освіти і навчання.

Для розробників державної політики у сфері професійної (професійнотехнічної) освіти, керівників та педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, працівників науково-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти МОН України і підрозділів Державної служби зайнятості України, викладачів і студентів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, докторантів.